poster

Tatínek

 • slovenský

  Tatínek

  (festivalový název)
 • anglický

  Daddy

Dokumentární

Česko, 2004, 92 min

Externí recenze k filmu (3)

 • Filmpub.cz (Jan Lipšanský) ***

  "Popravdě řečeno, nebýt to Jan a Zdeněk Svěrákovic, mohl by se vám během sledování dokumentu vtírat pocit, že jste to již někde viděli, nejspíše na rodinném videu, když jste natáčeli různé aktivity svých blízkých a pak se pokusili z toho na počítači sestříhat něco koukatelného. Ne, samozřejmě…"

 • Filmweb.cz (Matej Šišolák) ***

  "Každý jiný režisér by portrét Zdeňka Svěráka natočil jinak. Můžeme jen spekulovat, jestli by případný odstup (zde reprezentovaný pouze přínosem Martina Dostála) snímku pomohl nebo ne. Nejsilnějším prvkem filmu je totiž právě ona naznačená sdílená intimita vztahu otec - syn, a film funguje především…" (více)

 • Volny.cz

  "Co snímku nelze upřít, je jedinečná vypravěčská schopnost Zdeňka Svěráka, schopnost vykřesat i ze sebevšednější situace vtipný záběr pro film. - Jeho vtipné mluvené slovo a trefné glosy jsou nosnou konstrukcí snímku, tím, co vtahuje diváky do děje. Ocenit lze i technické zpracování - svižný střih …"

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace