poster

Zvláštní zpravodajství (festivalový název)

 • Hong Kong

  Da shi jian

 • Hong Kong

  大事件

 • Hong Kong

  Dai si gin

 • anglický

  Breaking News

Akční / Drama / Krimi

Hong Kong, 2004, 90 min

 • Fr
  ***

  Nebezpečné zločince musíme nejen zatknout, ale zároveň uspořádat šou, která napraví obraz policie a pomůže navrátit její ztracenou důvěru.... Svět médií určuje obraz všeho a každého. Herců, sportovců, vás, tak proč ne policie? Ono je taky v Hong Kongu na co koukat, protože tady evakuovat panelák je jako vystěhovat v Praze jednu čtvrť. A zvlášť, když se v tom baráku ukrývají zločinci, kteří také vědí, jak zapracovat na svém mediálním obraze. Film o policejní šou, banditech s výdrží i charakterem, neodbytným poldou (tedy také s výdrží) a s největší koncentrací nejhorších střelců na jeden panelák mi občas připadal jako komedie. Nebo jako špatnej vtip? Každopádně to má styl. Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Jsem náčelník obvodního oddělení PČR a v okolí se o ,,nás“ nemluví hezky. 2.) Přesvědčím se, že je lepší mít chytrýho tátu. 3.) Všichni se mi smějí, že neumím střílet. PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *(6.9.2010)

 • Niktorius
  ***

  Styl je víc než logika (aneb před střelbou se netřeba krýt a když už, tak za překážky, které lze prostřelit i pistolí) a "západně" nasmínané přesuny ozbrojeného komanda po budově vypadají coolověji, než akce samotná. Prvek médií a manipulace s nimi je zajímavý, leč velmi málo využitý.(24.2.2010)

 • EdaS
  ****

  Klasická zápletka dobývání se do úkrytu zločinců držících rukojmí je zpestřena tématem využívání médií, jak ze strany policie, tak padouchů. Lahůdkou jsou dva dlouhé záběry beze střihu - jeden na začátku při první velké přestřelce, druhý na konci v autobuse. Další mňamka režiséra Johnnyho Toa, který má asi patent na inovativní hru s žánrovými klišé.(9.12.2007)

 • sniper18
  ***

  Je to celkom dobrý akčný krimi film od Johnnieho To. Má veľmi dobrý príbeh o skupine schopných zločincov, ktorým sa pri svojej poslednej akcii nielen podarilo uniknúť, ale dokonca aj úplne zosmiešnili miestnu políciu, čo ale rozhodne nehodlá nechať len tak vytrvalý inšpektor so svojim tímom. No keď sa im ich podarí vypátrať, zločinci sa ukryjú v paneláku, z ktorého síce kvôli obkľúčeniu nie je jednoduché uniknúť, ale zároveň to komplikuje aj prácu polícii, ktorá si aj napriek tomu chce zase vylepšiť povesť. A tak začína boj medzi dvomi schopnými stranami, ktorý sa ale nevedie len zbraňami, ale aj pomocou médií. Spracovanie je celkom slušné, síce ma možno trochu mrzí, že film moc nevyužíva svoj akčný potenciál, predsa len od súperenia dvoch dobre ozbrojených a vycvičených skupín by som po tejto stránke chcel trochu viac, ale tvorcovia si vybrali trochu iný smer a ten našťastie zvládli výborne. Chválim celý ten moderný prístup, keďže dej sa odohráva behom pomerne krátkej doby, je tu veľmi dobre podané používanie médií a to obomi stranami, sadlo mi aj použitie až dvoch skupín na oboch stranách, či už policajného veliteľstva, ktoré koná skôr racionálnejšie, ale aj druhej jednotky, ktorá zase uprednostňuje priamu nekompromisnú cestu na kladnej, ale aj dvoch zločineckých skupín, takže tu sa je skutočne po celý čas na čo pozerať. Len to možno mohlo byť trochu dlhšie, ale to je len detail. Akcie je tu pomerne dosť a je aj celkom slušná. Je veľmi dobre natočená, po tejto stránke poteší hlavne dlhá úvodná sekvencia na jeden záber a pôsobí realisticky, len mohla byť trochu kontaktnejšia, keďže sa tu hlavne strieľa a tiež by potešilo viac nápadov. No pre potreby filmu to určite stačí. Herecké obsadenie je výborné, zaujalo ma tiež, že tu prakticky chýba skutočný hlavný hrdina, ale skôr každá strana tu má svojho hlavného a skvelo zvoleného predstaviteľa, či už Nick Cheung, Kelly Chan alebo hlavný záporák Richie Ren, ale potešia aj Simon Yam, Suet Lam a ešte pár zaujímavých postáv. S réžiou a technickou stránkou som nadmieru spokojný, Johnnie To je dohodobo zárukou kvalitnej filmovej zábavy a ani tu nemám problém. Takže po akčnej stránke to určite mohlo byť ešte lepšie, ale aj tak sa mi to dosť páčilo, zaujímavá akčná krimi. 73%(14.6.2014)

 • tombac
  ****

  Skupina odhodlaných a dobře ozbrojených zločinců, rukojmí, obrovský obytný dům, stovky policistů a jejich "železná lady", zásahová jednotka a kolem toho velké množství novinářů, reportérů a televizních štábů. Show začíná... Stylová akční kriminálka, která si v úvodní části na realismus moc nehraje (desperáti při ústupu ignorují jakékoliv krytí před palbou a vzpřímeně si vykračují jako na procházce), ale když se děj přenese do rozlehlého činžáku, film dostane správné grády. Nečekejme zběsilost Hard Boiled či ekvilibristiku Time and Tide - Breaking News se drží při zemi. Kdybych měl styl akce k něčemu přirovnat, tak určitě k Die Hard. Breaking News k souboji příslušníků zákona a podsvětí přidávají prvek mediální mašinérie, jež se dá vhodným způsobem využít k psychologické převaze nad druhou stranou. Ano, film se nevystříhal logických lapsů a mohl být o trochu lepší, ale dobře se na něho dívá a formálně mu lze máloco vytknout. 7/10(14.11.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace