Návrat do Modré laguny

Návrat do Modrej lagúny

Dobrodružný / Romantický

USA, 1991, 98 min

Předloha:

Henry De Vere Stacpoole (kniha)

Leslie Stevens

Robert Steadman

William A. Graham

Ronald J. Fagan

Scénografie:

Jon Dowding
  • Movie Gourmet

Dívat se na to dá, ale je to strašná kravina. Malým děckám se to může líbit, nebo některým dospělým ženám, mužům snad ne (ti se na to kouknou jen díky sexy postavě 16leté Mily Jovovich)... Ale co se týče scénáře, režie, dialogů a hereckých výkonů... Dva mladí lidé, muž a žena objevují na většinu času opuštěném ostrově svou sexualitu, hrají si, kdy chtějí, prakticky se téměř nehádají a souloží taky když chtějí... až z toho vznikne dítě. Mezitím jsou ale jejich životy ohroženy chamtivým a nadrženým námořníkem a cudnou a bohatou slečinkou z viktoriánské Anglie. Zkrátka KATASTROFA! Verdikt: 2* a 40 % (2* protože koukat se na to dá, jsou i mnohem horší filmy, které si zaslouží opravdu maximálně tu 1*).(9.11.2013)

• peetriss

Zbytečné a naprosto prázdné pokračování Modré laguny, kde spolu v podprůměrnosti závodí scénárista, oba hlavní představitelé, a režisér jim dělá trenéra. Protože největšími kritiky jsou diváci, ti tento film naprosto po zásluze "odměnili" nálepkou kasovní propadák. Na Millu se alespoň hezky kouká, víc v tomto filmu nelze nalézt.(10.11.2013)

Na začátek musím konstatovat, že oproti jedničce jsou oba protagonisté o poznání pohlednější. Když si od prvních záběrů panenské přírody řeknete, že jste nad filmem povzneseni, tak funguje jako slušná zábava a místy jsem se nasmála! Například první menstruace je ještě vtipnější než v jedničce, k tomu přidali první ranní erekci, to v kombinaci s nechápavými naivními obličeji herců u mě vyvolalo salvu smíchu. Scéna s přirovnáním pohlavního aktu k páření leguánů je k popukání, nebo když Lilli závidí Richardovi, že může při čůrání mířit na list manga. Ovšem najde se tu i dramatičtější stránka - a to docela drsná. Když nemocná matka popisuje dětem, jak hluboko mají vykopat hrob a jak ji pohřbít, až zemře. Vývoj děje v podobě příjezdu civilizované slečinky Sylvie, která se úporně snaží svést Richarda nenabere sice žádný nečekaný spád…Ovšem když se oběma milencům snaží u večeře vysvětlit pojem „nudit se“ a vzápětí tvrdí, že se na ostrově dozajista museli nudit, nahodí Richard naprosto odzbrojující (čti: na hranici snesitelnosti) pitomě-naivní pohled, že oni ví, jak se zabavit. K tomu se později přizná stupidní větou, že se páří, kdykoli se jim zachce. Ostatně co by tak celé roky mohli na ostrově dělat, že:D. K tomu všemu přimíchejme trochu Čelistí, další (nebezpečné) obyvatele ostrova ze Ztracených, šikovnost vše si obstarat z Trosečníka a máme tu guláš na tři sběračky:P.(26.9.2008)

Hlúpučký film, v ktorom režisér William A. Graham (VRAŽDY DIEVČAT Z KALENDÁRA ehm) kladie dôraz na mladícku sexualitu a ostrovnú výpravu. Tvorcovia sa snažia (s úspechom) nenakrútiť ani jednu zapamätateľnú scénu. Napriek tomu má tento návrat do magickej lagúny niečo do seba; deti objavujú tajomstvo a rozmýšľajú nad nesmrteľnosťou chrústa ("Prečo sa ľudia ženia?") a prídu, pochopiteľne, aj kanibali. Nejedná sa o remake, ale o voľné pokračovanie: dej sa odohráva niekoľko dní po udalostiach z jednotky. Loď narazí na čln s dvojicou mŕtvych protagonistov minulého diela, ale ich blonďavý potomok stále žije a práve ten (+ jediné ďalšie dieťa na palube) stroskotá na úplne rovnakom ostrove. Tomu poviem smola.(19.12.2004)

Tak není to špatný film. Nejlepší je na tom příběh, který nabídne dost zajímavých aspektů. Sice je to takové jednorázové, takže druhé shlédnutí už není dle mého gusta na místě. Ale mírný nadprůměr to podle mě je. Herci jsou vybraní dobře. Mila v mládí v pohodě. Upravit scénář, přidat dramatičtější scény, nějak zdokonalit film a možná bych hvězdu přidal navíc, ale asi to dopadlo tak jak mělo. Celkově hodnotím na 62% = ***(18.8.2013)

• - Film byl v roce 1992 nominován hned v 6 z 12 oficiálních kategoriích nechvalně proslulé Nadace zlaté maliny. (Conspi)

• - Režisér mal extrémne nároky na dĺžku doby nakrúcania, čo bolo v rozpore so zákonom o počte odpracovaných hodín maloletých v USA. Rodičia preto prehlásili Millu Jovovich (Lilli) za finančne a právne nezávislú na rodine, a tak sa stala plnoletou počas natáčania filmu. (DJ Rocco iNc)

• - Milla Jovovich (Lilli Hargrave) povedala, že ide o najhorší film aký kedy natočila. (Raccoon.city)