Povídky malostranské: Slečna Máry (TV film)

• Československo

Psáno o letošních Dušičkách

Drama / Komedie

Československo, 1984, 45 min

Pavel Háša Nerudovi opravdu rozumí. Dávno zemřelý klasik by mu měl platit za to, jak ho svými dramatizacemi tahá z prachu školních učebnic a udržuje ho stále v aktuální kondici.(30.5.2011)

5 hvězdiček nedávám často. Vlastně minimálně. Zde je dávám hlavně pro J. NERUDU, a pak dlouho nikomu, a pak hned hercům a režisérovi. Ať se mi přihlásí ten uživatel, co má doma všechny sebrané Spisy od J. Nerudy. Jestli tady někdo je má, a svede o nich vědět víc než já, tak potom to bude nkonečný dialog. Ale obávám se, že zde takového nadšence pro dílo J. Nerudy a jemu podobných nenajdu. Nevadí. Nepřekvapuje mě to. Do nebe se taky nedostane kdekdo.(24.9.2010)

Nejprve to vypadá ne nejlepší Malostranskou povídku, po půlce se to ale opět přelije do bezradna, o nějaké dojemné pointě nemůže být řeč.(24.11.2013)

Nikdy bych neřekla, že kombinace Hadrbolcové a Galatíkové může tak ideálně do sebe zapadnout nad takovým tématem promarněného panenství.(25.9.2015)

Co bylo vloni, nikdo nedohoní. O nelehkém údělu osamělých žen, o zaplašených snech mládí, o nadějích i iluzích a o nevydařených žertech. Hadrbolcová, Galatíková, Kostka a Postránecký jsou herci s vysokým uměleckým kreditem, o němž nelze ani v nejmenším pochybovat.(8.5.2016)