Povídky malostranské: Večerní šplechty (TV film)

• Československo

Lízinka

Drama / Komedie

Československo, 1984, 46 min

Pavel Háša

Předloha:

Jan Neruda (povídka)

Petr Mandel

Komentáře uživatelů k TV filmu (8)

Jinošská etudka Havelky, Pavelky a Kříže o tom, jak neradno je nechat si mezi prsty proklouznout vzpomínku na první lásku.(25.9.2015)

Snad již klasika.(3.9.2009)

První láska je los, který nevyhrává, ale celý život si pomatuješ jeho číslo. Osvědčená herecká garda byla tentokrát doplněna ansámblem mladých v čele se sympatickým Ondřejem Havelkou, který si střihl roli nešťastně zamilovaného studenta práv.(8.5.2016)

Uvedeno pod názvem Lízinka v pořadu Povídky malostranské 2. Pěkná půlhodinová povídka o mladíkovi, který se zamiluje do mladé dívky z vážené rodiny. Jenže pak mu dívka na několik měsíců zmizí z dohledu a když se vrátí, mladík v podání Ondřeje Havelky se oklikou dozví, že porodila potají syna. Je načase ukázat, že mu to není jedno. Pohodový příběh s trochou smutku na konci.(28.12.2012)

Stará láska z dětství, znovu nalezená po letech, naděje a srážka se životem. 80%(19.12.2013)

Více než za drama to považuji za komedii a to za výraznou. Alespoň já se velmi dobře bavil, navíc v tom hraje můj oblíbenec Ondřej Havelka.(2.8.2013)

Smutný příběh mladého studenta, kterých bylo a je plná nejen Malá Strana, skvělá trojice: Havelka, Pavelka, Kříž.(23.9.2016)

Doklad, jak Nerudovy texty jsou moderní, tudíž dobře převeditelné do filmové podoby.(15.3.2014)