Šokující film volně navazuje na slavný snímek Kanibalové (v originále Cannibal Holocaust). - Televizní společnost toužící po senzaci, vysílá ambiciózní reportérku Grace Forsyte na nebezpečnou cestu do amazonských pralesů, aby zde našla kanibalské kmeny a natočila o nich film. Televizní tým se s kanibaly skutečně setkává, natáčí vše, s čím se v amazonském pekle potká a snaží se kanibaly vyprovokovat. Jejich válečnická krutost i chuť na maso vetřelců, se však nakonec obrací proti členům výpravy. (oficiální text distributora)

destroy83

Italský trasher Bruno Mattei vysmahl v podobě Cannibal World nekompromisní kanibalský zářez, který se i přes své nesporné kvality bohužel neobešel bez nějakého toho drobného kazu. Dílko se drží zaběhlého mustru perel žánru, jako jsou Cannibal Holocaust, Cannibal Ferox, Last Cannibal World či The Mountain of the Cannibal God. Banda civilizovaných lidí, zde senzace chtivých reportérů, vyrazí do džungle vypátrat jedny z posledních kanibalských kmenů. Samozřejmě se chovají dle očekávání, vraždí domorodce a jednu příslušnici kmene znásilní, čímž jí i sobě podepíšou rozsudek smrti, přesně jako v Cannibal Holocaust z roku 1980. Mattei svoje dílko o 23 let mladší pojal aktuálně pro 21. století. Bezohledná honba za sledovaností vede přes mrtvoly, zkreslování faktů v médiích, otázky novinářské etiky a neotřesitelnou pozici peněz v žebříčku lidkých hodnot. Tato sociální kritika snímku velice sluší, stejně jako poctivá porce nadprůměrného gore, ženské nahoty, krásných záběrů z džungle a dalších nezbytností pro každý pořádný kanibalský film. Bohužel se divák dočká opět obrazu jako z nějakého porna a opravdu tupého hereckého výkonu některých protagonistů, zejména ve vedení televizní společnosti. Každopádně se Cannibal World může řadit mezi lepší kousky kanibalského žánru. Hodnotím čtyřmi poctivými hvězdami. ()

Kusko.t2

Cha-cha-cha, ten Bruno je ale mimoň :-) V dobe svojej najväčšej slávy točil tie svoje mega braky a ťažké trashovitosti spôsobom, ktorý dokázal aj vďaka svojej prostoduchosti zaujať. Doba sa ale zmenila a Bruno s ňou. Precitol až do takého stavu, že si uvedomil brakovosť svojej predchádzajúcej práce, preto na ňu čiastočne zanevrel. Dosť bolo brakov a lacných trashov, pomyslel si. Nová doba si žiada zmenu! Svet potrebuje MEGA SRAČKY toho najfekálnejšieho zrna a to tak trápne, že ak by došlo k ich zámernému napodobeniu, kópie by nedosahovali ani zďaleka takej tuposti, ako v tomto prípade. Preto je istým spôsobom Bruno Mattei výnimočný. Terajší "Mondo cannibale" je podobne ako predchádzajúci NELLA TERRA DEI CANNIBALI ťažkou vykrádačkou (nielen) CANNIBAL HOLOCAUSTu Ruggera Deodata. Našťastie ale o poznanie zábavnejšou vykrádačkou – dovolím si povedať, že až neskutočne trefnou PARÓDIOU! Opäť tu máme totožné scénky a lá Holocaust, vrátane uhla kamery, trápne omieľaného posolstva, kompletného scenáru, či dokonca mimiky postáv. Pri tom všetkom nechýbajú samozrejme mega chyby, nelogickosť, na ktorú Bruno dokonca aj upozorňuje, prsíčka, vnútornosti, posekaný trávnik uprostred amazonskej džungle, či telenovelové dialógy evokujúce lacné porno filmy. Jednoducho a jasne, keby som nevidel, neuverím! Preto ak je možnosť a súčasne "Cannibal Holocaust" patrí medzi filmy už videné a hodnotené pozitívne, určite sa pozrite na túto (chcenú/nechcenú) paródiu. Zábava je v tom prípade zaručená. ### Na záver ešte vysvetlím, prečo som sa uchýlil nenadeliť filmu akékoľvek hodnotenie. Z celej škály si totiž moje presvedčenie nedokázalo vybrať. "Mondo cannibale" = asi najhorší film EVER a súčasne jedna z najlepších kanibalských paródii EVER! Ťažká dilema toto :-) ()

Flipnic

Naprosto okrajový a neznámý film, který mne fakt dostal... Je to mazec!! Jestli by něco mohlo oživit "canibal movies" přelomu 70. a 80. let, tak je to právě tohle. Film na jedné straně vykrádá všechny možné klasiky, zejména Cannibal Holocaust a dokonce nese i někdy název "Cannibal Holocaust Begining", na druhé straně obsahuje vše, co má pořádný kanibalský nářez obsahovat. Klasicky parta reportérů se vydává hledat kanibaly, natáčí všechno, co se dá i v podstatě to, co se jim pak stane ... Je zde všechno, plus podivný moderní "look", zřejmě díky digitální kameře, kterou byl film asi natáčen. Spousta násilí, gore, nahoty, znásilňování, krve, vnitřností, brutality, zabití leguána v přímém záběru atd., atd., ... Film mne tak překvapil, až jsem z něj dostal trochu podobný pocit, jako z původního "Cannibal Holocaust" ... To bylo ale způsobeno spíše nepřipraveností na takový nářez, než že by dosahoval jeho kvalit. Svoji podivnou atmosféru, divokost a brutalitu si však film nese. Je to prostě nářez!! Navíc v něm hrají dvě opravdu překrásné herečky ... ()

SOLOM.

Tak tomuhle já pánové a dámy říkám totální provar režiséra, kterého začínám z celé duše nenávidět. Bruno Mattei nikdy nepatřil mezi světovou extratřídu co se postu režiséra týká, ale na jeho první filmy se dalo ještě celkem dívat. Od roku 1995 však začal natáčet jednu sračku za druhou a jen občas se jeho kousky dotkli průměru. Tenhle film se snad ani nedá brát vážně! Jde o jakousi parodii a především vykrádačku na všemožné kanibalské filmy, která je navíc natočena otřesným způsobem. Kromě několika světlejších okamžiků, nahých ženských a podprůměrných gore efektů tu k vidění není vůbec nic. Herecké výkony otřesné, falešní domorodci, krev i trapné zbraně jsou přímo na ránu. Kdybych se u toho tolik nezasmál, tak dám čistý odpad. 3/10 ()

cariada odpad!

Totální píčovina!!! I tohle by stačilo o tom napsat. Už zase stejně jako u Zombi:ostrov smrti a začátku jakési tv zpracování. Copak současný italský horor nemá peníze na normální filmovou verzi? Opravdu jsem nevěřil vlastním očím co jsou schopný lidi natočit za hnus. Je to jedna velká kopírka jiného hnusu. Tady to zachází ještě do větších krajností. Amaterismus z toho kouká na každém kroku. Kanibaský filmy opravdu nemusím málo, který se nechá. ()