poster

Úkryt Černého Billa

Animovaný / Loutkový / Krátkometrážní / Western

Československo, 1965, 13 min

Režie:

Josef Kluge

Předloha:

O. Henry (povídka)

Scénář:

Pavel Hobl

Hrají:

Jan Tříska (vyp.)
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (13)

 • Karlos80
  *****

  Scénář: Pavel Hobl Podle povídky od O. Henry. Pěkný úvod, kdy jména všech tvůrců filmu jsou tu vždy v rámečku pod označením Wanted ! Senzační film ještě se sensačnějším a překvapivě dobrým mluveným Třískovým komentářem. Jsou tu velice dobře vykreslené všecky ty postavy a opravdu pěkná je i animace celého toto to snímku. Též jsou tu s velikou pečlivostí a pozorností zachyceny všechny různé detaily. Tekoucí voda, pití ve sklence atd. To vše a nejen to uvidíte v tomto velice barvitě pestrém příběhu z divokého západu. Navíc hudba je tu jako z Vinnetouva. Nemůžu tedy jinak než za plný počet.(4.4.2007)

 • troufalka
  *****

  Roztomilá minikomedie s mírně prkenými herci.(14.10.2015)

 • LiVentura
  ****

  Westernový milovník se kochá.. :-))(6.8.2016)

 • fragre
  *****

  Jasných pět. Tento filmeček nemá chybu. Bezvadná animace, dokonalé loutky dle návrhů Jana Brychty (v dětství mého oblíbeného ilustrátora), vtipný komentář skvěle vyprávěný Janem Třískou a "pravá kovbojská" muzika od Angela Michajlova. Ještě vtipnější než originální O´Henryho povídka.(10.4.2011)

 • topi
  *****

  Cha chááá, tak to je kultovka!! Parádní animace ve všech detailech, suprová westernová muzika Angela Michajlova a geniální hlasový projev Jana Třísky! Tohle je klenot mezi animovanou československou tvorbou! Tady se nedá absolutně nic vytknout!! Paráda!! Nejlepší je ovčí fatamorgána, to jsem se smíchy málem zalknul...(11.4.2011)

 • Kmotr76
  *****

  Dokonalý loutkový western! Nikdy bych nevěřil, že lze s pomocí několika loutek vykouzlit tak věrnou atmosféru divokého západu. Pravda, nebylo by to možné bez tématice hudby Angela Michajlova, ale i tak... Třískovo vtipné vyprávění se moc pěkně poslouchá. Dokonalá je bojová scéna, která se sice téměř celá odehrává ve tmě na půdě, ale vyniká vynikající hudbou. No a nesmím zapomenout na (vzhledem ke krátké stopáži) výborný příběh se skvělou pointou. Nechybí skvělé nápadité nápady jako ovčí fata morgana atd. atd.(12.6.2014)

 • pytlik...
  **

  Za ten nelogický konec, který zcela popřel veškerý předchozí děj, nemůžu dát víc jak dvě hvězdičky. (Kazič: buď černý bill celou dobu kecal a příběh si vymyslel, nebo se černý bill nechal najmout jako pasáček ovcí u člověka, který měl spoustu peněz a šperků z přepadení, které spáchal černý bill. Takže člověk jen nevěřícně zírá). Třískovo namluvení mě také moc nenadchlo, intonačně sice na jedničku, ale jinak tiché a odtažité, pravého kovboje a lupiče si představuju energičtějšího a hlučnějšího.(31.8.2012)

 • Fox85
  ****

  Humorný loutkový příběh z divokého západu(15.7.2019)

 • EKLEKTIK
  ****

  "Vypadáte dost zaprášeně." Ovečka Shaun by mohla jen závidět, nebo že by se chtěla jen inspirovat?(24.10.2015)

 • Luciášek
  ****

  Perfekní Jan Tříska.(12.8.2012)

 • lubospoti
  ****

  Krásný český loutkový western, nádherně namluvený J. Třískou. Úžasný byl i hudební doprovod.(18.7.2013)

 • Tomihiro
  *****

  Vedle Trnkova Árie prérie nejlepší český western!(19.6.2013)

 • karelondatra
  ****

  Parádní dílko ve všech rovinách - námět, zpracování, úžasný Jan Tříska jako vypravěč, pravá westernová hudba, je prostě cítit, jak si to tvůrci užili.(3.1.2015)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace