Úkryt Černého Billa

Předloha:

O. Henry (povídka)

Pavel Hobl

Jan Tříska (vyp.)

Scénář: Pavel Hobl Podle povídky od O. Henry. Pěkný úvod, kdy jména všech tvůrců filmu jsou tu vždy v rámečku pod označením Wanted ! Senzační film ještě se sensačnějším a překvapivě dobrým mluveným Třískovým komentářem. Jsou tu velice dobře vykreslené všecky ty postavy a opravdu pěkná je i animace celého toto to snímku. Též jsou tu s velikou pečlivostí a pozorností zachyceny všechny různé detaily. Tekoucí voda, pití ve sklence atd. To vše a nejen to uvidíte v tomto velice barvitě pestrém příběhu z divokého západu. Navíc hudba je tu jako z Vinnetouva. Nemůžu tedy jinak než za plný počet.(4.4.2007)

Roztomilá minikomedie s mírně prkenými herci.(14.10.2015)

Westernový milovník se kochá.. :-))(6.8.2016)

Jasných pět. Tento filmeček nemá chybu. Bezvadná animace, dokonalé loutky dle návrhů Jana Brychty (v dětství mého oblíbeného ilustrátora), vtipný komentář skvěle vyprávěný Janem Třískou a "pravá kovbojská" muzika od Angela Michajlova. Ještě vtipnější než originální O´Henryho povídka.(10.4.2011)

Cha chááá, tak to je kultovka!! Parádní animace ve všech detailech, suprová westernová muzika Angela Michajlova a geniální hlasový projev Jana Třísky! Tohle je klenot mezi animovanou československou tvorbou! Tady se nedá absolutně nic vytknout!! Paráda!! Nejlepší je ovčí fatamorgána, to jsem se smíchy málem zalknul...(11.4.2011)

Dokonalý loutkový western! Nikdy bych nevěřil, že lze s pomocí několika loutek vykouzlit tak věrnou atmosféru divokého západu. Pravda, nebylo by to možné bez tématice hudby Angela Michajlova, ale i tak... Třískovo vtipné vyprávění se moc pěkně poslouchá. Dokonalá je bojová scéna, která se sice téměř celá odehrává ve tmě na půdě, ale vyniká vynikající hudbou. No a nesmím zapomenout na (vzhledem ke krátké stopáži) výborný příběh se skvělou pointou. Nechybí skvělé nápadité nápady jako ovčí fata morgana atd. atd.(12.6.2014)

• pytlik...

Za ten nelogický konec, který zcela popřel veškerý předchozí děj, nemůžu dát víc jak dvě hvězdičky. (Kazič: buď černý bill celou dobu kecal a příběh si vymyslel, nebo se černý bill nechal najmout jako pasáček ovcí u člověka, který měl spoustu peněz a šperků z přepadení, které spáchal černý bill. Takže člověk jen nevěřícně zírá). Třískovo namluvení mě také moc nenadchlo, intonačně sice na jedničku, ale jinak tiché a odtažité, pravého kovboje a lupiče si představuju energičtějšího a hlučnějšího.(31.8.2012)

Humorný loutkový příběh z divokého západu(15.7.2019)

"Vypadáte dost zaprášeně." Ovečka Shaun by mohla jen závidět, nebo že by se chtěla jen inspirovat?(24.10.2015)

Perfekní Jan Tříska.(12.8.2012)

Krásný český loutkový western, nádherně namluvený J. Třískou. Úžasný byl i hudební doprovod.(18.7.2013)

Vedle Trnkova Árie prérie nejlepší český western!(19.6.2013)

Parádní dílko ve všech rovinách - námět, zpracování, úžasný Jan Tříska jako vypravěč, pravá westernová hudba, je prostě cítit, jak si to tvůrci užili.(3.1.2015)