poster

Poslední výstřel

Animovaný / Krátkometrážní / Western

Československo, 1963, 8 min

Kamera:

Zdenka Hajdová
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (6)

 • Karlos80
  ****

  Skutečně originální animovaný film s divokého západu. Přestřelka a vyvraždovačka jako sviňa i když jenom animovaná. Už ty úvodní anglicky psané titulky a hudba nasvědčovali tomu že to bude jednat patrně o něco velkého co dovede navíc příjemně překvapit. Vtip, skvělé nápady a speciální triky zachyceni do toho nejposlednějšího možného detailu. Jako výkřik krve, andělíček strážný atd. A do toho všeho ten malý ošklivý hrobník stále znova a znova dělající své nové hroby pro hromady mrtvých. Kterému se navíc příliš nezamlouvá poslední výstřel, konec divokých přestřelek a to že na divokém západě začíná platit zákon. Proto když se mu nedostává mrtvých tak se sám vydá na lov svého nového nebožtíka...dokud mu ale do cesty nepřijde sherif.(4.4.2007)

 • gudaulin
  ***

  Krátkometrážní animovaná groteska si střílí z westernových klišé a typických postav divokého Západu. Hrobník se tentokrát nebude radovat jako poslední... Celkový dojem: 60 %.(19.5.2011)

 • Snorlax
  ***

  Kdo jinému jámu kopá...(16.6.2015)

 • topi
  ****

  Krpatej hrobník je výbornej a jeho odměřování míry na rakve je hodně originální, ha ha!! Snímku dominuje precizní hudba pana Štěpána Koníčka.(11.4.2011)

 • Stegman
  **

  Nic originálního na tom nevidím, víc si užiju i reklamu na Perwoll (SPOILER: To je nové? Ne, jen vyprané v Perwollu.).(19.4.2011)

 • Kmotr76
  *****

  Tak tohle vážně geniální. Vykreslení divokého západu je více než zdařilé a to díky jednoduché ale přesto pěkné animaci a hlavně hudbě Štěpána Koníčka. A musím říct, že je to větší drasťák, než se na animák sluší. Tomuhle ale vyvražďovačka sluší náramně. Když k tomu přidáte škodolibě se chechtajícího hrobníka-skřeta a porci výborně udělaných přestřelek, které jsou přes schematičnost velice působivé a hravé. Stejně nápadité jsou některé záběry, obzvlášť mne zaujala přestřelka zachycená z vrchu.(13.6.2014)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace