Pošťácká pohádka

Karel Čapek (povídka)

Eduard Hofman

Ivan Masník

Karel Höger

Úsměvná klasika na kterou se nezapomíná, i když divadelní zpracování je přeci jenom lepší...(2.9.2010)

Jak někdo dokáže nenapsat na dopis adresu, to zdravý rozum nepochopí, ale je to "jen" pohádka a tak nakonec za pomocí dobráckého listonoše Kolbaby svého adresáta přeci jen najde.... 80%(12.9.2015)

Pošťáka mi bylo vždycky hrozně líto (prototyp dobráka od kosti) a v duchu jsem nadávala Frantíkovi, co se choval hůř než dítě ze základní školy a stejně pro něj všechno dobře dopadlo.(4.6.2011)

Starý harampádí nad nový železo.¬         V 60. a 70. letech minulého storočí natočil v krátkometrážním provedení režisér Eduard Hofman celou řadu pohádkových povídek Karla Čapka, nazývaných podle řemesel — pošťácká, loupežnická, doktorská, vodnická, ba dokonce i psí. Namluvení pohádek provedl náš herec Karel Höger. Zaměřím-li se na pohádku pošťáckou, tak vysoká úroveň animovaných počinů českého filmu v bývalém Československu je zde zachována, a byť se neřadí ke klenotům na koruně královské, svou úrovní se může porovnati s téměř celou dnešní produkcí.(4.12.2017)

Souhlasím se všemi předchozími komentátory. Díky panu vypravěči Högrovi se podařilo zachovat vyprávěcí styl pohádky Karla Čapka. Oproti studiovému zpracování mě potěšila jednak pouť pana Kolbaby po naší vlasti - ta byla velice hezky a poeticky zpracovaná (a také tu tak nějak víc vyniklo to upozornění, jak je ta naše vlast krásná a že stojí za to po ní putovat) a hlavně závěrečná jízda autem s prudkými změnami rychlosti :-) Zde se ukázaly výhody animovaného filmu pro zpracování pohádek a byly využity v duchu předlohy... Díky za tuto nestárnoucí pohádku, která nám má jistě co říci i dnes, i když jsou dopisy a s nimi i pošťáci tak trochu na ústupu!(26.7.2012)

Opět nezapomenutelné spojení pohádky Karla Čapka a hlasu Karla Högera.(16.2.2013)

Hezká pohádka. Na rok 61 je to neuvěřitelně nestárnoucí, baví se u toho i dnešní děti.(22.1.2012)

Hofman si mě dostal ve svých zfilmovaných pohádkách od Čapka hlavně dojemností. Nikdy před tím ani potom, jsem neviděla že by někdo v Čechách dělal pohádky pro děti s tak zvláštními náměty a dojemnou tklivostí. Možná že to tak nevnímají všichni, a možná je to hodně ovlivněné mými pocity z dětství, ale k téhle pohádce se vždycky ráda vracím. Má pro mě své osobní kouzlo.(24.1.2012)

chtěl jsem dát 3,ale za Hogera musím jednu přidat(4.9.2011)