poster

...a stoupej do slunce! (TV film)

Drama

Česko, 2003, 58 min

(další profese)
 • Fondak
  *****

  Pomíjím děj filmu a chtě nechtě musím dát 5 hvězdiček!!! Podle imatrikulačních čísel znám většinu MiGů-21 z tohoto filmu osobně, z doby, kdy jsem jako záklaďák sloužil u opravárenské základny VÚ 6522 v Českých Budějovicích. Mrzí mě, že nedlouho po natočení tohoto filmu se na těchhle mašinách objevily červené nápisy Spasibo! (děkujem). Ty signalizovali konec těchhle nádherných mašin v našem letectvu. O nějakou dobu později jich většina skončila rozřezaných na vrakovišti. Tím skončila i legenda zvaná MiG-21. A proto bych chtěl poděkovat všem, co se na tomhle filmu podíleli, že pro nás letecké nadšence vytvořili aspoň takovouhle vzpomínku.(15.3.2011)

 • IvonaK
  *

  Dědeček zapomněl dodat že ti dva kamarádi zemřeli při letecké havárii. Ani se nedivím že chlapečkovi maminka zakázala letadla. Protože to s ním myslela dobře neboť povolání pilota není vždy bezproblémové.(22.8.2018)

 • Kajislav89
  ***

  Tři hvězdy za pěkné letecké scény. Jako fanda českého potažmo československého letectví jsem rád, že tenhle film vznikl ještě před tím než MiGy-21 dosloužily. Stále mě však láká utopická představa, že někdo schopný sežene balík peněz a natočí pořádný film z prostředí našeho vojenského letectva, který se nezvrhne v milostný příběh jen proto, že to tak "diváci chtějí". S výjimkou Nebeských jezdců a částečně i Tmavomodrého světa totiž takový kvalitní snímek citelně chybí. Oba pokusy o "proudové" filmy (Pod nohama nebe a Vysoká modrá zeď) mě až pár pěkných letových záběrů těžce zklamaly zpracováním. Ale abych se vrátil ke komentovanému filmu: plný počet hvězd se z mé strany nekoná díky nepříliš dobrému příběhu a některým hereckým výkonům.(19.10.2011)

 • honzic
  ***

  Film, kde děj není nic moc a potěší jen hezká herečka Pleštilová a nádherné letecké záběry. Hodnocení: 50 %(2.4.2013)

 • Pitryx
  odpad!

  Nějaký fanatik do létání napíše takovou blbinu, ale zakryje to rádoby příběhem o dědečkovi a vnukovi. Herci přímo hrozní, dějové příšerné. Retrospektivy tomu nepomohly. Oba fracky bych fackoval krompáčem do hlavy. Jak malou babici, tak malého synka. Jeho matku i třikrát denně. Celé to nezachránila ani moje oblíbená Miroslava. Blbina na kvadrát.(18.5.2017)