...a stoupej do slunce! (TV film)

Česko, 2003, 58 min

Pomíjím děj filmu a chtě nechtě musím dát 5 hvězdiček!!! Podle imatrikulačních čísel znám většinu MiGů-21 z tohoto filmu osobně, z doby, kdy jsem jako záklaďák sloužil u opravárenské základny VÚ 6522 v Českých Budějovicích. Mrzí mě, že nedlouho po natočení tohoto filmu se na těchhle mašinách objevily červené nápisy Spasibo! (děkujem). Ty signalizovali konec těchhle nádherných mašin v našem letectvu. O nějakou dobu později jich většina skončila rozřezaných na vrakovišti. Tím skončila i legenda zvaná MiG-21. A proto bych chtěl poděkovat všem, co se na tomhle filmu podíleli, že pro nás letecké nadšence vytvořili aspoň takovouhle vzpomínku.(15.3.2011)

• IvonaK

Dědeček zapomněl dodat že ti dva kamarádi zemřeli při letecké havárii. Ani se nedivím že chlapečkovi maminka zakázala letadla. Protože to s ním myslela dobře neboť povolání pilota není vždy bezproblémové.(22.8.2018)

Tři hvězdy za pěkné letecké scény. Jako fanda českého potažmo československého letectví jsem rád, že tenhle film vznikl ještě před tím než MiGy-21 dosloužily. Stále mě však láká utopická představa, že někdo schopný sežene balík peněz a natočí pořádný film z prostředí našeho vojenského letectva, který se nezvrhne v milostný příběh jen proto, že to tak "diváci chtějí". S výjimkou Nebeských jezdců a částečně i Tmavomodrého světa totiž takový kvalitní snímek citelně chybí. Oba pokusy o "proudové" filmy (Pod nohama nebe a Vysoká modrá zeď) mě až pár pěkných letových záběrů těžce zklamaly zpracováním. Ale abych se vrátil ke komentovanému filmu: plný počet hvězd se z mé strany nekoná díky nepříliš dobrému příběhu a některým hereckým výkonům.(19.10.2011)

Film, kde děj není nic moc a potěší jen hezká herečka Pleštilová a nádherné letecké záběry. Hodnocení: 50 %(2.4.2013)

• Pitryx

Nějaký fanatik do létání napíše takovou blbinu, ale zakryje to rádoby příběhem o dědečkovi a vnukovi. Herci přímo hrozní, dějové příšerné. Retrospektivy tomu nepomohly. Oba fracky bych fackoval krompáčem do hlavy. Jak malou babici, tak malého synka. Jeho matku i třikrát denně. Celé to nezachránila ani moje oblíbená Miroslava. Blbina na kvadrát.(18.5.2017)