poster

Život savců (TV seriál)

 • Česko

  David Attenborough: Život savců

 • Velká Británie

  Life of Mammals, The

 • Slovensko

  Život cicavcov

Dokumentární

Velká Británie, 2002–2003, 9 h 47 min (Minutáž: 58–60 min)

Scénář:

David Attenborough

Producenti:

Jonathan Keeling

Střih:

Tim Coope
(další profese)

Komentáře uživatelů k TV seriálu (49)

 • Džejkop
  *****

  Přírodopis, biologie ať to nazveme jak chceme, tak zrovna já jsem tenhle předmět na škole nikdy v oblibě neměl. Jenže v televizi je to něco úplně jiného, tam vynikne ta zajímavost a barvitost živočišné říše. takže téměř jakokoliv přirodopisný dokument mě nikdy nezklamal, a když se připojí profesionalita jako v tomto případě, byla by chyba se nepodívat.(22.4.2007)

 • Subjektiv
  *****

  Život savců představuje jeden z vrcholů přírodopisného dokumentárního seriálu. Nabízí exkurz do života třídy živočichů, ke které sami patříme, je logicky rozčleněn a obsahuje spoustu jedinečných záběrů. Jedinečných v tom smyslu, že zachytily věci, které ještě nikdo nikdy nenatočil a jež, krom toho, že tvoří tento nádherný dokument, si dokážu představit (možná se ale mýlím) i jako studijní materiál pro vědce, kteří se savci zabývají. Attenboroughův tým plně využil možností moderní techniky a tak se dočkáme záběrů miniaturních kamer z nor, ba i vnitřků savčích těl, nočního života natočeného v části spektra, kterou zvířata nevnímají a tak se chovají přirozeně, či záznamu zvuků mimo rozsah našeho slyšení. A vše nám vysvětluje fundovaný komentář. Příprava takového skvostu musela dát moře práce a trpělivosti, ač se Attenborough skromně tváří, že někam jen tak přijde a už točí něco unikátního... Takovou promyšlenou dřinu můžu ohodnotit jedině maximálně.(19.10.2008)

 • tron
  ****

  „Život cicavcov“ alias „The Life of Mammals“ /2002/ je dokument BBC s Davidom Attenboroughom. Presne toto vyžadujem od prírodopisu: inteligentného sprievodcu.(22.12.2007)

 • Tyler
  *****

  Dokumenty BBC pod patronací Davida Attenborougha tvoří špičku žánru přírodovědného dokumentu už dlouhou dobu. A cyklus "Život savců" je z nich v mnoha ohledech nejlepší... Rozmáchlý, mnoho let připravovaný a natáčený dokumentární skvost fascinuje svou obrazovou vytříbeností a skvělou hudbou, která z "pouhého" sledování dějů někde v africké savaně nebo kanadském lese dokáže udělat emocionální drama, které vám nedá dýchat. A které vám dodá pocit, jako byste tam byli sami... Jenže nejde jen o filmy "na efekt", informační hodnota Attenboroughových dokumentů je nezpochybnitelná - je až nepochopitelné, kam všude se tvůrci se svými kamerami dostali... "Vlci už týden nic nežrali, situace začíná být kritická. Smečka se opět vydává po stopách stáda jelenů wapiti. Štvanice začíná..." Všude leží kupy sněhu, mráz štípe na tváři a ve vzduchu čpí zápach štvané zvěře. Vlci jsou unavení a nedaří se jim. Chlad proniká až do morku kostí a oči se mi plní slzami. A přitom sedím v obývacím pokoji... Taková je síla přírody a takové je umění dokumentaristů BBC.(11.12.2006)

 • kinej
  *****

  Chtělo by se mi napsat opus magnum D. Attenborougha, ale tím není jen Život savců, ale všechny série, na nichž má větší osobní vklad. Samozřejmě je to o skvělých vypiplaných záběrech, krásné hudbě atp. ale tím nejhodnotnějším stejně zůstává jeho komentář, uchopení všeho v rámci evoluce a formulace závěrů a soudržnost celého díla, které doslova nabízí intenzivní vrchol v posledním díle.(9.12.2013)

 • Ruut
  ****

  Jak nejlíp zhodnotit tento seriál? Nejvístižnější asi bude takhle = prostě BBC! Z pozice "nezaujatého" diváka perfektní a zajímavý pohled do života savců. pro milovníky fauny a flory to musí být naprostá extáze a plně 100% hodnocení.(9.8.2008)

 • WANDRWALL
  ****

  Život savců, tedy i o zvířeti zvané člověk, tedy o nás. Kdo o tom ví málo, je víc zvíře než na čas tvor myslící.(10.8.2010)

 • Flego
  ****

  Krásny prírodopisný seriál britskej televízie.(25.4.2007)

 • ork
  ***

  For ME 85%(3.8.2007)

 • Agatha
  *****

  Seriál z cyklu Zázračná planeta z produkce BBC opět boduje. Nic lepšího o této skupině obtratlovců jsem doposud neměl možnost vidět. Vynikající !!!(6.9.2007)

 • gogos
  ****

  Život savců je překrásný dokument plný zajímavých informací a krásných záběrů. Bohužel se mi nabízí srovnání s nedávno shlédnutým dokumentem od Davida Attenborougha - Zázračná planeta, jejíchž kvalit tato série nedosahuje... Přesto stoprocentně 4* jisté!(1.12.2010)

 • ceskyhonza
  *****

  ČT po letech opakuje tento skvost mezi přírodopisnými dokumentárními cykly a znovu se dokáži dívat a opět si to užívat. Poklunu zaslouží tradičně vynikající a kultivovaný výklad a projev Davida Attenborougha, ale i celý realizační tým. Je nevděčné a smutné, že neberou miliony filmových star, nechodí po červeném koberci. Pro mne ale jsou "hvězdami" zasloužícími obrovskou úctu a obdiv. Myslím, že by se dalo ještě dlouho psát o tom, jak fantastický seriál to je, jakou poklonu všichni, kteří se na něm podíleli, zaslouží. Zkrátím to a řeknu jen, že se opravdu hluboce klaním a každému, kdo má nějaký cit pro přírodu, chce o ní vědět více, vidět, co běžně opravdu jen tak neuvidí, jen a jen doporučit a určitě to je krásný námět k tomu, vzít si děti třeba na klín a užít tento fantastický materiál s neobyčejnou poznávací hodnotou společně.(24.9.2013)

 • carlos 2010
  ****

  Nádherný seriál, ktorý musí každý vidieť.(20.2.2013)

 • otík
  ****

  Poučné s hezkými obrázky. Hudba: Dan Jones & Ben Salisbury(8.12.2013)

 • tomtomtoma
  *****

  Vynikající a jedinečný vědeckopopulární přírodopisný dokument. Překrásné obrazy, které ukazují tu nejúžasnější krásu života, život a jeho nejrozmanitější podoby. Jediné, co mě do určité míry iritovalo, byl David Attenborough před kamerou. Z jeho dramatických gest a přehnané mimiky, podivných pohybů a stále stejného oblečení jsem byl velmi rozpačitý. Naštěstí to podstatné vše překryje a poskytne kvalitní směs zábavy, překvapení, poučení, krásy i úžasu. Savci jsou ti, co vládnou této planetě. Jsou postupně představovány všechny možné druhy savců: od ptakořitních a vačnatců přes hmyzožravce, býložravce, hlodavce, šelmy, prasata, ploutvonožce, kytovce, stromolezce, opice a lidoopi až po člověka. Savci jsou představováni ve své různorodosti podob, způsobu obživy, prostředí výskytu, či způsobu soužití. Jsou ukazováni všeobecně známí savci, ale i ti méně známí a neznámí. Jsou popisovány jejich životy s jejich jedinečnými a unikátními zvláštnostmi, které je výrazným způsobem odlišují od ostatních. Stačí jen otevřít oči dokořán, svůj mozek pootevřít novým informacím a o silný zážitek, plného životního dobrodružství úchvatného syrového života a každodenního boje o přežití, je postaráno se vším všudy. Zajímavosti a technické řešení nevšedního natáčení jsou podnětné. Savci se snaží přežít i užít života ve své syrové okázalosti těch největších dramat i komedií. Příroda je stále tak velmi inspirativní.(14.10.2012)

 • sheldonka.
  *****

  Jak často říká moje mamka: „Ty zvířata se někdy chovají lépe než lidi.“(6.12.2011)

 • Kmotr76
  ****

  David Attenborough+BBC=5*(21.10.2013)

 • darwin
  *****

  Tradičně vynikající dokument z dílny BBC pod taktovkou Davida Attenborougha.(28.4.2005)

 • Nassau
  ****

  (85%)(17.8.2012)

 • angloumene
  *****

  Život savců přináší opravdu blízké seznámení se s jednotlivými živočišnými druhy, až má divák skoro pocit, že se zvířat sám může dotknout. Vynalézavost Davida Attenborougha opravdu nezná hranic. Navíc dokument nepřináší obvyklý pohled na zvířata žijící na určitém území, ale naopak se zaměří na jeden živočišný rod případně čeleď a ten zkoumá napříč celou zeměkoulí. Celkově se jedná o jeden z nejpropracovanějších dokumentů s vysokou přidanou hodnotou.(29.8.2015)

 • chmíří
  *****

  Naprosto skvělý dokument s obrovskou vypovídací hodnotou, jaký dokáže udělat snad jen BBC a David Attenborough. Jasných 100%(5.5.2008)

<< předchozí 1 2 3