poster

Bashu, malý cizinec (festivalový název)

 • Írán

  Bashu

 • anglický

  Bashu, the Little Stranger

Drama

Írán, 1989, 120 min

Režie:

Bahram Beizai

Komentáře uživatelů k filmu (4)

 • Enšpígl
  ****

  Tohle není film, ale mimořádný lidský poselství k nám všem. Jediný co mě na filmu vysíralo, byl zvuk neumím říct přesně, zda to bylo špatně nazvučený a nebo mě nesedla hudba, ale dost mě to tahalo ušiska.(11.1.2013)

 • Bubble74
  *****

  Když se chce, všechno jde. Třeba i to, pokořit vlastní nevzdělanost a předsudky. Svérázná Naii také nejdřív myslela, že když hodí snědého klučinu do řeky, tak ho vytáhne bílého. Naštěstí jí její vnitřní instinkt a mateřský pud napověděly, že lidskost spočívá v porozumění a v podání pomocné ruky každému, kdo to potřebuje, a že etnické ani jazykové rozdíly nejsou bariérou pro získání důvěry. Krásný a poutavý film o integraci minority.(7.12.2011)

 • Kervorkian
  ****

  Niekedy sa aj nám stane, že sa ocitneme vo svete, kde nikomu nerozumieme. A to ani ľudia nehovoria iným jazykom,ale sú k nám chladní a zo všetkého nám je tak nejak smutno. Film ukázal cestu akou sa ubrať. Lásku, ktorá má svoj vlastný jazyk a nezáleží na tom, že každá z hlavných postáv hovorí iným jazykom. Je to ako s prírodou. Príroda si žije po svojom a s ľuďmi príliš nepočíta.(22.2.2013)

 • edie sedgwic
  ****

  Moje prve (a vobec nie neprijemne) stretnutie s iranskou filmografiou. Na pribehu maleho cudzinca Bashu si uvedomime, aki sme plni vykonstruovanych a nezmyselnych predsudkov.(16.12.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace