Zavěste, prosím

Zaveste, prosím

Položte, prosím

Komedie / Drama

USA / Německo, 2000, 91 min

Tak tenhle film mi dost mluvil z duše, protože mám taky sestry, a taky problémy s otcem, taky telefon.... :-) I když je pravda že jsem si od filmu slibovala víc. Herečky celkem dobře vybrané, Lisu mám ráda, Dianu taky, a Meg se dá vydržet. Jen tam mohlo být všeho víc. Ale líbilo se mi, že se sestry nedaly, a nakonec se neusmířily s matkou, která jim ublížila, i když jim to lidi doporučovali. tři hvězdičky jsou akorát.(28.2.2011)

viděla jsem fil poprvé a měla jsem pocit, že je to nuda. Když jsem ho viděla podruhé...zakoukala jsem se. A začala jsem se tak trošku poznávat....Film je pro lidi, kteří porozumí. Pro ty, co jsou Georgií, Maddy nebo matkou...je to samozřejmě nuda. Ale každý jsme, jaký jsme, sotva říci, zda to je nějak možné ovlivnit. Někdo pochopí dříve, někdo později, někdo vůbec. Z tohoto důvodu si film zaslouží dle mého 80% - protože takových, jako je Eve, je méně!(8.1.2012)

• ScreamJay

Žánr tragikomedie je pořádně tenkej led, na kterým se do studený vody neúspěchu propadlo už nemálo tvůrců. V tomhle případě byla sázka jasná. Jména, names. Poslední role velkého herce a komika jehož si za umění na poli humoru neskonale vážím Waltera Matthaua, který po dokončení tohohle filmu odešel do hereckého nebe. Poslední role, kde už jako trošku odevzdaný stařík pořád dokazoval, že vtípky jsou mu stále vlastní. Jenže děj, scénář a jeho zpracování se utopilo v klasicky americkém problému. V umělosti. I když to mělo být smutné, milovaný otec jehož život pomaličku končí, spíše to bylo divadlo, divadýlko s velkými herci. Ovšem ta opona citů, která odděluje jednotlivé scény byla tady až moc průhledná. Celý ten záměr je pak snadno čitelný. Rozhodně se drželi žánru, místy u všemi deseti. Jenže víc jak na dvě hvězdičky to u mě nebude. Jedna za již zmiňovaného Waltera, jež mě ani tady nezklamal a druhá za to, že se velký herec mohl rozloučit tam kde ho všichni objevovali. Na filmovém plátně. Jako film pak musím říct průměr, možná lehce slabší.(1.10.2004)

Slibný příběh, neslavný výsledek. Tento hořký příběh s jemným náznakem komediální příchuti o znovuhledání přetrhaných pout senilního otce a tří dcer v blízké přítomnosti smrti má v sobě obrovský potenciál, ale tvůrci jej nedokázali využít ani z poloviny. Film je ve výsledku skoro nudný, i když hlavní tahouni filmu Meg Ryan a především Walter Matthau se snaží. Pro Waltera Matthaua je tato role vůbec symbolickým rozloučením, poněvadž byla i v reálu jeho poslední. 50%.(13.1.2012)

Legendární Walter Matthau a jeho poslední filmová role umírajícího scénáristy, jehož pozvolný odchod definuje vztahy mezi jeho třemi dcerami. Hvězdné obsazení a silný příběh mírně tlumí kostrbaté ztvárnění, při kterém jednotlivé scény převyšují celkový dojem z filmu. Diane Keaton opět ukázala je celkem schopnou režisérkou, Meg Ryan to ještě slušelo, Lisa Kudrow je zkrátka Lisa Kudrow a role Mr. Matthaua byla až mrazivě paralelní s jeho posledními roky.(12.1.2011)