Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Uspěchaná Eve, věčně telefonující a hysterická z toho, že nestíhá, protože neumí říct "Ne!", je vylekaná z každého zazvonění telefonu, který zvedá, protože je přesvědčena, že je to nemocnice, aby jí oznámila, že její otec Lou zemřel. Stejně jako její sestry, starší Georgia a mladší Maddy, ji poznamenal odchod matky, která opustila rodinu, když byly ještě děti a nyní se musí začít vyrovnávat se skutečností, že zanedlouho zemře také jejich otec, bývalý scenárista Lou Mozell, bručavě haštěřivý a těžce sklerotický stařec, jehož chátrající tělo a mysl nedokáže zvládnout jeho stále až příliš energickou povahu. Zatímco Eve je majitelkou pořadatelské agentury a jako jediná se o umírajícího otce skutečně stará, její mladší sestra, nevyzrálá Maddy je nepříliš úspěšnou herečkou v jednom z dopoledních seriálů a na otce nemá čas, stejně jako nejstarší ze sester, rázná Georgia, vydavatelka stejnojmenného magazínu pro ženy, bezohledně zneužívající své sestry pro svůj prospěch. Eve pravidelně navštěvuje otce a často vzpomíná na dětství, z něhož se jí vybavují nejen idylické střípky, kdy se vše zdálo ideální, ale mnohem častěji ty smutné, ukazující opak. Ze stesku dokonce vyhledá matku, která je opustila a pokusí se ji přesvědčit, aby navštívila umírajícího otce. Po rezervovaném setkání však odjíždí s matčiným chladným sdělením, že nikdy nechtěla být matkou a ona i její sestry jsou jen nechtěné omyly. Když se Eve, zatížená svými katastrofickými představami, problémy s organizací několika akcí a neustálými starostmi s otcem, který utíká z nemocnice, nervově zhroutí, nepomůže jí ani jedna ze sester, ale matka lékaře, jehož auto z nepozornosti nabourala. Podle ní je třeba umět vypnout. Když se sestry nakonec sejdou na jedné z akcí, které Eve organizovala a kde Georgia přednesla projev, ve kterém si přivlastnila všechny zásluhy Eve o umírajícího otce, sestry se ostře pohádají. Jejich hádku však přeruší zpráva z nemocnice, že jejich otec upadl do komatu. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (45)

Martin741 

všechny recenze uživatele

No, tak Diane Keaton /Annie Hall, Kmotr 1 -3/ toto prehnala,a to hodne. Natocit film o tom, ze zenska je vystrasena z kazdeho telefonatu, lebo jej otec umrie ... sak doprdele kazdy raz umrie, len taki faraoni tu boli 3000 rokov a setko slo doprdele ....ne, tu budem kruty a nemilosrdny ... toto je hnoj a nie film, Keatonova by sa mala verejne ospravedlnit a zaplatit mastnu pokutu - za tu jej opovazlivost natocit to : 11 % ()

peetriss 

všechny recenze uživatele

Slibný příběh, neslavný výsledek. Tento hořký příběh s jemným náznakem komediální příchuti o znovuhledání přetrhaných pout senilního otce a tří dcer v blízké přítomnosti smrti má v sobě obrovský potenciál, ale tvůrci jej nedokázali využít ani z poloviny. Film je ve výsledku skoro nudný, i když hlavní tahouni filmu Meg Ryan a především Walter Matthau se snaží. Pro Waltera Matthaua je tato role vůbec symbolickým rozloučením, poněvadž byla i v reálu jeho poslední. 50%. ()

Reklama

ScreamJay 

všechny recenze uživatele

Žánr tragikomedie je pořádně tenkej led, na kterým se do studený vody neúspěchu propadlo už nemálo tvůrců. V tomhle případě byla sázka jasná. Jména, names. Poslední role velkého herce a komika jehož si za umění na poli humoru neskonale vážím Waltera Matthaua, který po dokončení tohohle filmu odešel do hereckého nebe. Poslední role, kde už jako trošku odevzdaný stařík pořád dokazoval, že vtípky jsou mu stále vlastní. Jenže děj, scénář a jeho zpracování se utopilo v klasicky americkém problému. V umělosti. I když to mělo být smutné, milovaný otec jehož život pomaličku končí, spíše to bylo divadlo, divadýlko s velkými herci. Ovšem ta opona citů, která odděluje jednotlivé scény byla tady až moc průhledná. Celý ten záměr je pak snadno čitelný. Rozhodně se drželi žánru, místy u všemi deseti. Jenže víc jak na dvě hvězdičky to u mě nebude. Jedna za již zmiňovaného Waltera, jež mě ani tady nezklamal a druhá za to, že se velký herec mohl rozloučit tam kde ho všichni objevovali. Na filmovém plátně. Jako film pak musím říct průměr, možná lehce slabší. ()

Olík 

všechny recenze uživatele

Legendární Walter Matthau a jeho poslední filmová role umírajícího scénáristy, jehož pozvolný odchod definuje vztahy mezi jeho třemi dcerami. Hvězdné obsazení a silný příběh mírně tlumí kostrbaté ztvárnění, při kterém jednotlivé scény převyšují celkový dojem z filmu. Diane Keaton opět ukázala je celkem schopnou režisérkou, Meg Ryan to ještě slušelo, Lisa Kudrow je zkrátka Lisa Kudrow a role Mr. Matthaua byla až mrazivě paralelní s jeho posledními roky. ()

josieaddms 

všechny recenze uživatele

Tak tenhle film mi dost mluvil z duše, protože mám taky sestry, a taky problémy s otcem, taky telefon.... :-) I když je pravda že jsem si od filmu slibovala víc. Herečky celkem dobře vybrané, Lisu mám ráda, Dianu taky, a Meg se dá vydržet. Jen tam mohlo být všeho víc. Ale líbilo se mi, že se sestry nedaly, a nakonec se neusmířily s matkou, která jim ublížila, i když jim to lidi doporučovali. tři hvězdičky jsou akorát. ()

Galerie (42)

Zajímavosti (4)

  • Jedná se o poslední roli Waltera Matthaue. Během natáčení mu byla podruhé diagnostikována rakovina tlustého střeva a film dokončil ve velmi špatném stavu. Zemřel o sedm měsíců později, čtyři měsíce po premiéře snímku. (jezurka42)

Reklama

Reklama