Salon krásy

• Austrálie

Komedie

USA, 2005, 105 min

• Pythonator

Další černošská komedie plná nechutných rasistických narážek typu: "Mám život těžký, protože jsem černoch." nebo "Narážíš na moji barvu pleti???" Tento film s hodně neinteligentním humorem se může líbit snad jen Afroameričanům, kadeřníkům, teploušům či idiotům. Takový teplý kadeřnický idiot u toho musí zažívat hotové orgasmy. Hlavní hrdinka je upištěná extrovertní vyžraná kráva (chápej průmerně tlustá Američanka), která není sexy ani když si obraz zboku zůžíte, aby její prdel nezabírala celou obrazovku. No a většinu filmu posloucháte blbé tlachání jejích emancipovaných afroamerických kamarádek mezi kterými je překvapivě zabloudivší Alicia Silverstone, která jakoby neuměla zestárnout. Ještě větším překvapením ve filmu je nepochopitelné účinkování Andie MacDowellové, ač zestárlé, tak pořád okouzlující. Jediným opravdu dobrým hercem, co to vytahuje z žumpy je vynikající Kevin Bacon, jehož kadeřník je úžasně vtipná postavička.(16.10.2014)

• cineboy

Už jsem to chtěl přepnout, když se zjevila Andie, dal jsem tomu šanci a opět lituji. Nepřestávám se divit, že se k takovým stupiditám propůjčují takové osobnosti jako je Kevin, Djimon a Andie, snad už nebudou jen vzpomínat na zašlou slávu z devadesátých let a přelomu století a dostanou příležitost dokázat své kvality v důstojnějších projektech.(15.10.2014)

• Radiq

Nemám rád černošky, ktery když mluvijou, tak kroutijou hlavou, potažmo krkem, jak kdyby měly hlavu v mixeru. Taky další negersky móresy mě často docela serou. A tak si buďte jistí, že v tomhle filmu toho je fakt hodně. Je to totiž film, ve kterym hrajou hlavně černoši a černošky a asi je to film zaměrenej na ně. Alicia Silverstone mezi nima vyčnívá svou bělobou a krásou, ale nehodí se mi to na ni. Queen Latifah je sympaťačka, Djimon Hounsou tady taky (konečně jednou nehraje nějakyho zabijáka) a hlavně mě pobavil Kevin Bacon, i když jeho kadeřník byl trošiČku přehnaně stylizovanej do zženštilosti. No, každopádně, byla to docela sračka, ale ženskejm se to bude líbit...(26.10.2014)

• chrispe

Co bylo na tomto filmu fajn, byla přítomnost samotné Queen Latifah, Andie MacDowell, Alicii Silverstone a v neposlední řadě Kevina Bacona. Ale bohužel ani jejich přítomnost z toto filmu neudělalo nic, co by se muselo vidět dvakrát, nebo o čem budete někdy přemýšlet, natož vykládat. Škoda. Hodně slabé.(15.3.2014)

• Supremit

Kapriola alebo salón krásy? Pri objasňovaní zlých, respektíve svojou podstatou priam až tupých filmov, nikdy neviem ako a kde začať, prípadne aké výrazy (najmä expresívneho charakteru) použiť. Poďme si to zrekapitulovať od začiatku. Pri diele máte pocit, akoby sa vám všetky problémy sveta sypali priamo na plecia a vy sa s touto ťarchou musíte popasovať v tomto chladnom, zmysel postrádajúcom vesmíre. Mnohí si určite povedia: „Veď to nemôže byť až tak zlé!“ Avšak opak je pravdou a ja sa staviam do radu stúpencov negatívnej kritiky, ktorí neváhajú a radi si pochutnajú na takomto nezmysle. Ako mi čas postupne plynul pri pozeraní tohto bláznovstva, pomaly, ale isto som si začal uvedomovať, že nečakaný dejový zvrat prípadne aspoň kvalitu to “čudo” nenadobudne a ja budem musieť opäť, raz zasadnúť za stôl, vypísať svoje emócie a oslobodiť svoju myseľ plnú pejoratívnych výrazov formou odľahčenej, nie príliš „vulgárnej“ eseje. Tá síce nespraví zo sveta lepšie miesto pre život, ba práve naopak, bude podporovať nás „všeznalých recenzentov” pri vytíkaní nedostatkov.(6.12.2018)

• - Natáčelo se v amerických městech Atlanta a Los Angeles. (BMW12)