Salon krásy

• Austrálie

• Kanada

Komedie

USA, 2005, 105 min

Barbershop pro ženy. Čekal jsem hroznou záležitost výlučně pro ženské, ale byl jsem mile překvapen. Beauty Shop je pohodovým filmem s klasickou a jednoduchou zápletkou. Na rozdíl od Barbershopu zde není tolik narážek na politiku nebo sociální problémy USA, jedinou výjimkou je snad pouze černošský rasismus vůči bělounké Lynn (Alicia Sliverstone). Herci jsou v pohodě, Queen Latifah jako vždy dominuje a zastíní (doslova) :) ostatní herce. Potěší charismatický Djimon Hounsou i teplý záporák Kevin Bacon.(22.7.2008)

• zuzzuli

Americká komedie s černochy. Nebyla to žádná sláva místami dost nudné a místami jsem myslela, že to nedokoukám, figurují tu kadeřnice, které nemluví o nikom jiném než o chlapech, a to ne zrovna moc krásně. Jedině proč dávám 2 hvězdy je, že to byla romantická komedie s drobnými vtípky a také díky Queen Latifah ( Poslední prázdiny).(29.1.2013)

Příjemně strávená hodina a tři čtvrtě... Zahrané, natočené a celkově takové, jaké bych od podobného filmu čekal.. A některé vtipy a narážky byly skvělé... Za ty o bod navíc... :D Přál jsem, aby vše dobře dopadlo, jelikož ten salon byl skvělý, příjemná atmosféra... :) P.S.: Postřeh: Proč skoro vždy v těhle filmech klientky jásají z nového účesu, když vypadá víceméně stejně jako když přišly? :D(30.11.2010)

Kdyby mnohé bělošky měly alespoň z půlky tu energii, švih, říz a jiskru filmových černošek. Zrovna jsem si nedávno říkal, copak asi dělá Alicia Silverstone a ejhle, sice už před skoro osmi lety, ale dobře zvládá thlé bělošky v zajetí černošek. Mena Suvari strašná, ostatně jako vždy. Je to zábavné, pobavilo mě to, nijak neznechutilo. Dostal jsem přesně, co jsem čekal - Queen Latifah, bandu trhlejch černošek a návrat Andie MacDowell.... Já jsem rozhodně spokojenej.(29.1.2013)

• Dixieboy

Tady snad přehrává i chodník... Tyhle komedie, kde černošky nezavřou pysk a neustále tančí na jejich "jaaaam" v rádiu, kříví obličeje a kroutí hlavou do všech ghetto směrů už člověk začíná být pomalu přesycenej jako z jejich příšerných příčesků. Queen Latifah hraje neustále stejný typ žen... silná, se kterou někdo chce vydrbat... už je to celkem nuda.(27.1.2017)

• - Natáčelo se v amerických městech Atlanta a Los Angeles. (BMW12)