Prokletí

Cursed

Horor / Fantasy / Komedie / Thriller

USA / Německo, 2005, 97 min

• Stanislaus

Na film jsem se koukal z důvodu přítomnosti vlkodlaků. Ze začátku to vypadalo dost slibně, hrála tam dokonce moje oblíbenkyně Christina Ricci ... a pak to přišlo. S filmem to šlo z kopce, herecké výkony v nedohlednu, naprosto absurdní scény, nedokonalé efekty a třešniškou na dortu byl "fuckující" vlkodlak. Hrůza a škoda.(12.12.2009)

Wes Craven sa pevne a zrejme natrvalo usadil v rebríčku mojich obľúbených režisérov a tiež aj v rebríčku mojich obľúbených scénaristov. Mám veľmi rád tvorbu tohto amerického filmára. Stvoriteľ Freddyho Kruegera, autor kultového hixploitation snímku "Hory majú oči" a tvorca slasher série "Vreskot" má môj obdiv a rešpekt. V roku 2005 obohatil aj subžáner werewolf horroru snímkom "Prekliatie". Nepatrí to síce medzi jeho majstrštychy, ale za pozretie a tri hviezdičky to dozaista stojí. ***(3.11.2018)

Celé mi to přišlo jako nějaká vlkodlačí parodie. Divák se za celý film ani jednou nelekne, ale zato zažije několik humorných situací, které ve filmu tvoří podstatnou část děje. Většinou jde však jen o ulítlý Cravenův černý humor, kterému se smál asi jen on sám. Jediným větším plusem vidím účast několika pěkných hereček, ale jinak jde o dost průměrný rádoby horor. Já jsem si vždycky myslel, že vlkodlak vycítí druha na sto honů, ale tady bylo těch potvor nějak moc a nikdo o nikom nevěděl. Ten pes-vlkodlak byl docela trapný.(7.7.2008)

• anais

Nebylo to tak strašné jak jsem čekal. Pověst, která film předchízela byla dost hrozivá... Řekl bych, že spíš než o nějaké velké zklamání se jedná o běžný film z režijní dílničky Wese Cravena. Kolik lepších filmů než první dva Vřískoty natočil? Vždyť i ten slavný první díl "noční můry" je v dnešní době spíš pro smích, popřípadě nostalgické zježení chloupků na zátylku. V Cursed se mu podařilo vrátit se do podobných vod, v jakých topil své věrné fanoušky už v osmdesátých letech. Je to sice krok zpět, ale jak říkám, víc se od toho děduli Crawenů čekat nedalo... Je tu pár docela zajímavě natočených scén, sem tam se i nějaký ten vtípek vydaří, jak však dojde na akci, popřípadě na cokoliv kde jsou vlkodlaci, všechno jde do háje... Když se někdo pere, je to nastříhané tak rychle, že není poznat kdo to vlastně v záběru je... Vlkodlaci vypadají spíš jako opice...a to opice digitální, popřípadě očividně loutkové (o digitálníém pso-vlkodlakovi lepší nemluvit)... scénář je bídný, a jeho nejlepším momentem je paradoxně naprosto nehorrorová (i když...?) scéna, kdy vlkodlačice ukáže "fakáče". No nic, do kina na to nechoďte...(5.6.2005)

Horrorové sucho a přemíra volného času mi dovolily prohrabávat se v starších restech a zkoušet po vyšumění fuckovacího hypu takové filmy jako The Happening, Snakes on a Plane nebo zrovna Cursed. A já se celkem bavím. Cursed totiž není nic víc než hříčka, natočená levou zadní a s velkou porcí nadsázky. Ujasněme si jednu věc, film existuje ve dvou verzích. A to ve verzi pro kina, která odpovídá ratingu PG 13, a v Unrated verzi. Ta je o 2 minuty a dvacet sekund delší. Ale tady se jen nestříhalo, některé scény jsou natočeny s rozdílnými záběry, jednou pro třináctiletý děcka a podruhé pro gorehoundy. Ty štavnatější scény měly totiž na starosti borci Nicotero a Berger z KNB Effects Group a legendární Rick Baker. A posunují level zábavnosti o kus výš. Takže v kinoverzi neuvidíte žádné smáčení rukou v rozpáraném břichu mrtvoly, rozpůlenou holku, která se snaží odplazit pryč, ani tubogejzír krve z odhryznutého krku. A to je dost škoda, protože je to děsně cool. :-) Jasně, je to cheesy jako prase, ale mám to radši než když Kubrick przní Kinga. :-) Pohodová oddychovka.(16.5.2017)