Prokletí

Cursed

Horor / Fantasy / Komedie / Thriller

USA / Německo, 2005, 97 min

• choze

Sledování tohohle filmu mě téměř fyzicky bolelo. Přirozeně jsem nevěřil, že by dvojice Craven-Williamson podepsaná pod VŘÍSKOTEM dokázala vyprodukovat totální shit, to bylo něco absolutně nemyslitelného. Ale je to tak. Tenhle film stojí totálně za hovno, pominu-li že se tvůrcům podařilo sehnat tak početné stádo "vašich oblíbených amerických teenagerských hvězdiček". Nebudete se bát, nebudete se smát, nezabaví vás žádné nápady ani hry s klišé, budete jen otupěle přihlížet nudnému prefabrikátu načrtnutém Williamsonem na pivní tácek a nedbale odrežírovaném Cravenem vyspávajícím opici. Na Christinu Ricci a Joshuu Jacksona jsem se těšil, ale oba jsou neuvěřitelně otravní a Shannon Elizabeth se tu jen mihne. Děs a hrůza, ale jiná než od hororu čekáte.(17.7.2006)

DVD/// Obsazení 6/10 Děj 5/10 Hudba 6/10 Efekty 4/10/// +tak trochu atmosféra, Milo Ventimiglia hraje dobrýho machýrka, několik známích tváří -avšak průměrné herecké výkony (hlavně Joshua Jackson), žádná extra scéna, hlavně poslední třetina je zoufale trapná./// Prokletí je áčková srajda. A nebo taky špatně natočené béčko, který šlo náhodou do kin. Ale to je stejně minulost, teď tady mám skvostné DVD. Takže aby bylo jasno: nuda to není, napínavé je to aspoň ze začátku a budete si říkat jak je fain, že tu hraje tolik známích herců. Jenže po hodině zjistíte, že se někde stala chyba a že koukáte na nějaký pokus o film na vlkodlačí téma. Upřímě toto téma už mi leze na nervy. Nakonec budete jen nevěřícně kroutit hlavnou nad tím když vám vlkodlak ukáže fakáče (nebo nám tím snad tvůrci chtěli něco zdělit?). Mělo to mít tak 70 minut, čím víc se to protahuje, tím je to horší. Špatný konec jednoho prokletí./// Celkem 52%///(8.3.2008)

• El Loco

Priznávam, že od tohto filmu som veľa nečakal, ale že to bude až taký shit ma teda prekvapilo. Neviem, či to je horor alebo komédia alebo čo. Kráľ teenagerských hororov Wes Craven sa tu snaží spolu s partičkou amerických seriálových hviezdičiek + Ch.Ricci vrátiť na výslnie, ale aj vďaka totálne dementnému scenáru to nie je možné. Dej bol predvídateľný, neoriginálny, klišé sa hromadilo na klišé. Miestami som nevedel, či sa mám smiať alebo plakať. Najviac ma pobavilo, keď loser Jimmy získal najsexi kočku zo školy po tom, ako sa z jej frajera a najväčšieho školského borca prekvapujúco vykľul gay(!) a ako prídavok sa ešte stal aj Jimmyho najlepším kamarátom. Úchvatné! Ale jednu originalitku Cravenovi nemožno uprieť- jeho vlkodlak ukazujúci fuckera vojde do histórie a budú o ňom pravdepodobne prednášať na hodinách Dejín filmového umenia. (20.9.2005)

• genetique

Ak by Craven v tom istom roku nenatočil druhý film ,asi by som naňho zavrhol. Je to ponuré, má to dobrú hudbu. Ale toť vše. Triky sú pod moju úroveň očakávaní, ľakacie scény sú presne tam, kde by ich divák čakal, bez prekvapenia, teda aj málo účinné a o nejakom scenári sa tu moc hovoriť nedá. Všetko to navyše asi umocňuje fakt, že Ricci mi prišla znovu nadmieru nesympatická. Hlavne, že to zbytočne nenaťahovali. 40%.(26.10.2007)

Cravena rešpektujem za jeho celoživotné dielo a neustálu vytrvalosť pri točení nových a nových filmov.Od Prekliatia som toho moc nečakal a dobre som urobil.Všetko by bolo v poriadku, dobre zvolení herci, jedna ľakačka strieda druhú a Christina Ricci ako gothic style vyzerá skvelo.Akurát že film sa celý čas nevie dohodnúť so scenárom či je horor alebo komédia.Všetko to priklincovala scénka s vlkodlačím middle finger gestom.Inak celkom dobrá oddychovka.(13.1.2008)

• - Během filmu můžete zahlédnout rekvizity a dům z Cravenova dřívějšího filmu A Nightmare On Elm Street. (Chatterer)

• - Původní sestřih byl o poznání brutálnější a vysloužil si omezení přístupnosti od 18 let. Po sestříhání však doznal značných změn a přístupnost byla zmírněna a upravena na 13 let s doprovodem rodičů. (Voorhees)

• - Natáčení probíhalo v Los Angeles, některé speciální efekty pak vznikaly ve Winnipegu. (Terva)