Prokletí

Cursed

Horor / Fantasy / Komedie / Thriller

USA / Německo, 2005, 97 min

• Faidra

Kdo chce s vlky býti, musí s nimi výti, takže haúúúúúúúúúúúú! Naneštěstí pro Prokletí vyju solidárně s těmi, kdož vyjí nad trapností scénáře a slabostí hereckých výkonů. Jestli ještě někdo takhle zprzní mé soukmenovce, nechť vezme na vědomí, že přede mnou se nikam neschová a stříbrná kulka mě nezastaví.(19.3.2008)

Debilní se mi jevil jen "závěr č.1", ten druhý už byl docela kůl. Obsazení výrazně pomohl Joshua Jackson, Christina se snaží, ale moc jí to nejde. Vtip docela OK, jen mi přišla uměle naroubovaná ta dějová linka se smrtí rodičů, ale HLAVNĚ: nepřítomnost nějaké pořádné lekačky či něco takového. A pokud jste viděli trailer, moc vás toho nepřekvapí.(29.7.2005)

• strougy

Pokud chcete natočit horor s vlkodalkem, rozhodně nemůže hlavní monstrum vypadat jako přerostlá, uslintaná vačice, kterou by každý vesnický klučík zvládl zastřelit vzduchovkou. Ricci je v hlavní roli zcela nevyužitá a o ději nemá cenu ani mluvit, jak je hloupý. Pravděpodobně nejhorší film, co kdy Wes natočil.(25.11.2007)

Je fakt, ze Craven uz natocil lepsi kousky, ale me se tenhle film libil daleko vic nez precenovanej Vriskot. Ale samozrejme ani tohle neni nic extra. Problem je, ze film neprinasi nic novyho, i kdyz ono je tezky uz neco originalniho o vlkodlacich vymyslet. Na druhou stranu, to, co uz bylo k videni v jinejch filmech, je tu natoceno docela stylove a misty napinave. Navic potesi par vtipnejch scen, jako treba fuckujici vlkodlak. Ale zase zklame, ze tu neni zadna poradne krvava scena a vlkodlak v cely svy krase vypada dost trapne, hlavne v "obliceji". Navic mel Craven stesti na herce, nejsou tu sice zadny hvezdy, ale svy role zvladaj naprosto bez problemu. Nebavil jsem se tu tolik jako u Moje sestra vlkodlak, ale zase sem byl napnutejsi, i kdyz mi bylo dopredu jasny, kdo je ten master vlkodlak. Proste slusna oddechova zabava.(27.2.2007)

• milka

Další Cravenův výlet do teenagerských béčkových vod, který tentokrát ale moc nevyšel a místy je to až moc divný a blbý. To ale neznamená, že jsem nudil, to rozhodně ne. Tenhle film totiž splňuje přesně moje požadavky guitly pleasure filmu, u kterýho se budu opravdu smát nad jeho blbostí, která vrcholí v poslední půlhodině, kde už to opravdu nedává smysl. Herci nevyužití, jenom ten Jesse Eisenberg pochopil, v jaký kravině že to vlastně hraje.(12.12.2010)

• Mýa

• - Jenny měla původně hrát Mandy Moore. (Chatterer)

• - Natáčení probíhalo v Los Angeles, některé speciální efekty pak vznikaly ve Winnipegu. (Terva)

• - V několika scénách v baru během souboje s vlkodlakem je možné spatřit jako výstavní kus masku Ghostface z Cravenovy úspěšné série Vřískot. (Lorge)