Prokletí

Cursed

Horor / Fantasy / Komedie / Thriller

USA / Německo, 2005, 97 min

• Enšpígl

Člověk v životě udělá pár chyb. Já se třeba koukal na film Prokletí.(2.3.2007)

• Faidra

Kdo chce s vlky býti, musí s nimi výti, takže haúúúúúúúúúúúú! Naneštěstí pro Prokletí vyju solidárně s těmi, kdož vyjí nad trapností scénáře a slabostí hereckých výkonů. Jestli ještě někdo takhle zprzní mé soukmenovce, nechť vezme na vědomí, že přede mnou se nikam neschová a stříbrná kulka mě nezastaví.(19.3.2008)

• igi B.

Až na pár lekaček vcelku úsměvná (a ku škodě věci příliš rutinní) záležitost - pokud tedy má jít o vlko(d)lačně hororrový žánr. Sám si tak říkám, jestli o tu značnou >odlehčenost< mistru W.C. fakt šlo, nebo je to jen kouzlo prokla(e)tě nechtěného. Každopádo, tihle vlkodlaci z Hollywoodu vypadají spíše jako parodie žánru, zvláště ta sebestředná blonďatá novinářka (v podání Judy Greerové), nechající se nachytat na vtipné poznámky o svém lidském kostnatém zadku... ;-) . . . Dvě a půl hvězdičky za místy i docela zábavný film, leč pro tu přílišnou >zábavnost< bez nějaké velké logiky a smysluplnosti celého toho dění zaokrouhleno bez (s)kousnutí dolů...(1.3.2007)

• Slarque

Hororové béčko, které má sice zaděláno na celou řadu problémů už ve scénáři, ale zase není až tak strašné, jak jsem čekal. Bát se sice není čeho, ale občas jsem se aspoň zasmál a nakonec jsem se vlastně ani moc nenudil. Když není v rozpočtu dostatek financí na kvalitní triky, je lepší se jim úplně vyhnout – proměna ve vlkodlaka vypadala vyloženě trapně.(30.7.2006)

• Sobis87

To, že film dává divákovi neustále najevo, jak moc si je vědom své béčkovosti a pokleslosti, ještě neznamená že mu to musíme tolerovat. Hra s hororovým žánrem tentokrát už nefunguje tak dobře jako ve Vřískotu a i když se Craven neustále snaží divákovi připomínat, jak moc je nad věcí, nakonec stejně tahle variace na vlkodlačí teen horory sklouzne do vod podprůměru mezi ty tuctové horory, nad které se chce povyšovat. Celé to navíc pohřbívají trapně vypadající digitální vlkodlaci. Tohle je jeden z Cravenových nejnudnějších a celkově nejslabších filmů. 40%(3.10.2009)

• - Během filmu můžete zahlédnout rekvizity a dům z Cravenova dřívějšího filmu A Nightmare On Elm Street. (Chatterer)

• - Motív trstiny na displeji na začiatku filmu je rovnaký, aký bol použitý v Búrke storočia (1999). (misterz)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 72. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Paldiny)