Prokletí

Cursed

Horor / Fantasy / Komedie / Thriller

USA / Německo, 2005, 97 min

• Faidra

Kdo chce s vlky býti, musí s nimi výti, takže haúúúúúúúúúúúú! Naneštěstí pro Prokletí vyju solidárně s těmi, kdož vyjí nad trapností scénáře a slabostí hereckých výkonů. Jestli ještě někdo takhle zprzní mé soukmenovce, nechť vezme na vědomí, že přede mnou se nikam neschová a stříbrná kulka mě nezastaví.(19.3.2008)

• Pumiiix

Horor na kterém se výrazně podepsal fakt, že je z Hollywoodské produkce, pochytil všechny možná klišé a že jich nebylo málo. Jediné plus je herecké obsazení, které při troše nevědomosti vzbuzuje očekávaní. Docela se divím kdo všechno se pod tuto „slátaninu“ podepsal a kolik na tom mělo zásluho obsazení režiséra? Přeci Wes Craven má nějaké jméno v Hollywoodu. Děj je slabý, předvídatelný, navíc mu podráží nohy tupé dialogy, které herci mnohdy pronášejí se vší vážností. Více jsem se smál než bál a to fakt není dobře. 4/10*(20.1.2008)

• Pepinec

Na horor koprodukce Ameriky a Německa servírovaný v popůlnočním čase slušný výkon! Vyvaroval se nesmyslností a obstojně se popasoval s efekty. Příběhu hodně pomáhají známé tváře, ať je to Pacey z Dawsonova světa nebo Fincherův Mark Zuckerberg. Jen bych si představoval pohlednější protějšky a více lekavých scén ve spodním prádle! :-)(4.6.2011)

• Lokutus

Zřejmě zcela typický vlkodlačí film - tedy snímek o tématu, který se žádného převratného zpracování dosud nedočkal. Ani tentokrát tomu není vyjímkou a i když má film pár vydařených a vcelku i působivě natočených scén, v konečném výsledku působí značně rozpačitým dojmem, za který je zodpovědné značně překombinované protahované finále. Není tomu však až takovou vyjímkou - ani u prvního Vřískotu se co se finálního řešení týče, nejednalo o nijak převratný a oslnivě ztvárněný výkon jak na straně herců a především scénáře. Cravenova režie pak byla velmi solidním řemeslem a ani v případě Cursed tomu není jinak. FIlmu by se dalo poněkud vytknout samoúčelné používání hudebních lekaček, které ve výsledku působí spíše kontraproduktivním dojmem. Filmu přidává na hodnocení i příležitostný humor, kterého však není více než jen pár (tedy snad skutečně 2 - pamatuji si jen jediný) obstojných vtípků...(18.3.2005)

Taková rutinní Cravenova hororová jednohubka pro mladé o mladých. Docela jsem se u toho bavil, nebylo to nic co by člověka zvedalo na nohy, ale ani to nenudilo. Jen některé náznaky mohly být lepší, jako třeba frajírek, který si utahuje z něčeho čím sám je. Vlkodlačí prvky jako vůně, proměny, síla a jednotlivé náznaky prokletí byly vcelku fajn. Horší už byl samotný vlkodlak, který působil prostě moc loutkařsky, uměle. Takže se vlastně ani něšlo bát, přece je to byla více komedie a film pro pobavení na úkor vlkodlačích filmů, než skutečný horor. Christina Ricci má tyhle role nějak moc v oblibě a mladý Jesse Eisenberg taky vcelku pobavil. 5/10(4.1.2012)

• - V několika scénách v baru během souboje s vlkodlakem je možné spatřit jako výstavní kus masku Ghostface z Cravenovy úspěšné série Vřískot. (Lorge)

• - Motív trstiny na displeji na začiatku filmu je rovnaký, aký bol použitý v Búrke storočia (1999). (misterz)

• - Původní sestřih byl o poznání brutálnější a vysloužil si omezení přístupnosti od 18 let. Po sestříhání však doznal značných změn a přístupnost byla zmírněna a upravena na 13 let s doprovodem rodičů. (Voorhees)