Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V ulicích Los Angeles řádí přízrak z jiného světa, vlkodlak! Jak změní osudy trojice mladých lidí, kteří dosud žili pokojným, bezstarostným životem? Stačí jedna úplňková noc a přízrak, který se vynořil ze stínů, zaútočí s tragickými následky. Během jízdy po Mullholand Drive ztratí Ellie (Christina Ricci) kontrolu nad řízením a narazí do jiného vozu. Když dívka a její spolujezdec, Elliin mladší bratr Jimmy (Jesse Eisenberg), přispěchají na pomoc zraněnému řidiči, stávají se obětí útoku podivného tvora. Jimmy je přesvědčený, že to je vlkodlak...

Když pak sourozenci u sebe objeví zvláštní, nadpřirozené schopnosti, zprvu nemohou uvěřit, že nejde o náhodu nebo omyl. Dokáží se vzepřít osudu, který by je každé úplňkové noci měnil v krvežíznivá monstra? Nebo se trpně podřídí a stanou se jen dalšími roznašeči nákazy v hrůzném, nekonečném řetězci Zla?

Ellie nehodlá na své budoucnosti nic měnit: chce být producentkou televizní show a chodit s milovaným Jakem (Joshua Jackson). Jimmyho však možnost nového života neodolatelně přitahuje...

Prokletí jsou novým společným dílem mistrů hororu režiséra Wese Cravena (série Vřískot, Noční můra v Elm Street) a scenáristy Kevina Williamsona (série Vřískot, Tajemství loňského léta, Fakulta). Hlavní role ztvárnili Christina Ricci (Zrůda, Ospalá díra) a Joshua Jackson (Vřískot 2, Velmi nebezpečné známosti). (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (175)

Faidra 

všechny recenze uživatele

Kdo chce s vlky býti, musí s nimi výti, takže haúúúúúúúúúúúú! Naneštěstí pro Prokletí vyju solidárně s těmi, kdož vyjí nad trapností scénáře a slabostí hereckých výkonů. Jestli ještě někdo takhle zprzní mé soukmenovce, nechť vezme na vědomí, že přede mnou se nikam neschová a stříbrná kulka mě nezastaví. ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Je fakt, ze Craven uz natocil lepsi kousky, ale me se tenhle film libil daleko vic nez precenovanej Vriskot. Ale samozrejme ani tohle neni nic extra. Problem je, ze film neprinasi nic novyho, i kdyz ono je tezky uz neco originalniho o vlkodlacich vymyslet. Na druhou stranu, to, co uz bylo k videni v jinejch filmech, je tu natoceno docela stylove a misty napinave. Navic potesi par vtipnejch scen, jako treba fuckujici vlkodlak. Ale zase zklame, ze tu neni zadna poradne krvava scena a vlkodlak v cely svy krase vypada dost trapne, hlavne v "obliceji". Navic mel Craven stesti na herce, nejsou tu sice zadny hvezdy, ale svy role zvladaj naprosto bez problemu. Nebavil jsem se tu tolik jako u Moje sestra vlkodlak, ale zase sem byl napnutejsi, i kdyz mi bylo dopredu jasny, kdo je ten master vlkodlak. Proste slusna oddechova zabava. ()

Reklama

Tosim 

všechny recenze uživatele

Debilní se mi jevil jen "závěr č.1", ten druhý už byl docela kůl. Obsazení výrazně pomohl Joshua Jackson, Christina se snaží, ale moc jí to nejde. Vtip docela OK, jen mi přišla uměle naroubovaná ta dějová linka se smrtí rodičů, ale HLAVNĚ: nepřítomnost nějaké pořádné lekačky či něco takového. A pokud jste viděli trailer, moc vás toho nepřekvapí. ()

Adrian 

všechny recenze uživatele

Je veľmi ťažké pre mňa ohodnotiť film, ktorý v každom svojom zábere upozorňuje na svoju filmovú iluzórnosť a B-čkový pôvod. Cursed je filmovým metasvetom tak po naratívnej stránke sledujúcej linky teen hororov, ako aj vonkajším kódovaním v podobe neustálych odkazov na iné filmy, resp. ich fragmenty. Priznám sa, že bolo pre mňa takmer nemožné určiť, či okaté prehrávanie Christiny Ricci bolo výsledkom Cravenovej neschopnosti pochopitelnejšie priblížiť jej filmovú postavu, alebo išlo o tvorčí zámer v súlade so spomínanými odkazmi. Čo však ale možem s istotou určiť je to, že zatiaľčo Vreskot bol pre mňa úspešnou resuscitáciou teen hororov hlavne vďaka obrovskej dávke nadhľadu a pohrávaniu sa s klišé daného žánru, tak Cursed tento pohľad citeľne chýba. Film sa berie hlavne v druhej polovici až príliš vážne v zmysle kopírovania dvadsať rokov starých postupov, ktoré v závere ešte neštastne kombinuje s módnym trendom finálových twist efektov. Škoda, pretože réžia je pomerne zručná a nájde sa aj jeden veľmi vydarený vtip a zopár ďalších, stojacich asopň za pousmiatie. 2,5* ()

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Craven a Williamson poměrně nerozumně sázejí čistě na to, že divák BUDE vědět, kdo film natočil a napsal a tudíž BUDE očekávat horor, který je většinu času spíše komedií, která si utahuje z žánru a zároveň se ho drží. Fanoušci Vřískotu (a dejme tomu i Fakulty) si rozhodně přijdou na své - ostatně, které jiné duo dokáže divákům naservírovat fuckujícího vlkodlaka. Film je víc klišé, než vřískající trilogie, ale Williamson naštěstí nezapomněl na absurdní situace, narážky na Hollywood a poměrně slušně vybrané prostředí. Když se k tomu připojí zkušená Cravenova režie a výborné obsazení některých rolí (Ricci je standardně dobrá, Jackson silně charismatickej), rozhodně je o zábavu postaráno. Škoda některých klišé (především debilní závěr), malé krvavosti a slabých digitálních triků. ()

Galerie (25)

Zajímavosti (12)

Reklama

Reklama