Upíři: Návrat

Upíri: Návrat

Akční / Horor

USA, 2005, 84 min

• eraserhead666

Jako akční kung-fu film to bylo i koukatelné (za to ty dvě hvězdičky), jako upírský horor naprostá tragédie. Představte si Kickboxera s Van Dammem, no a tak někde ve dvacáté minutě by na něj naskákali šikmooký upíři..... Tragédie. Já to říkám pořád - Blade a Underworld zkurvili upírské horory, tady to jimi smrdělo na sto honů. Tady to spojení akce a "hororu" vůbec nefunguje, spíše naopak jako akční kung-fu film to shazují ti upíři, jako upírský horor to zase shazují akční honičky na motorkách a kung-fu souboje. Jste-li fanoušek/fanynka akčího kung-fu, bude vás to bavit mnohem víc, než jste-li fanoušek/fanynka upírských hororů.(12.3.2009)

Tak tady to už nic moc. Má posedlost upíry mně dává odvahu hodnotit za tři.(9.4.2009)

• SOLOM.

Jediné čím mě film celkem překvapil je zajímavý děj. Souboj dvou upířích klanů mě zaujal. Jenže se to dost zvrtlo. Po zajímavém začátku se to proměnilo v akční podívanou. Místo klasických bojů lidí s upíry, kdy za pomocí různých prostředků (svěcená voda, kříž, česnek, stříbro), zde bojovali ve stylu Muay Thai a nemusel by se za to stydět ani Steven Segal či Jean-Claude Van Damme. Tohle ovšem do hororu a zvlášť k upírům nepatří.Umírání upírů mi přišlo taky velice přehnané, zvláště scény, kdy se upíři dostanou na sluneční světlo a stejně jako u dvojky to dopadlo katastrofálně. Kouřící se tělo, exploze a následný rozklad těla byl leda k smíchu a bát se u toho můžou jen malé děti. Co se týká hudby, tak ta byla pravým opakem. Orientální melodie - i když se objevily - jen zřídka rozhodně prokrvily už tak nudný film. Objevila se zde i romantická vložka, která mi tentokrát nebyla proti srsti.(22.11.2009)

• Jimmi

Urcite najhorsi film z tejto serie..este aj 2ka s Bon Jovim sa mi pacila viac.Umiestnenie deja do thajska sa mi uz na zaciatku nezdal ako najlepsi napad..a v priebehu filmu sa to aj potvrdilo..nechybali ani napodobeniny scen z inych filmov(namiesto upirskej party aka blade tam bolo Vystupenie thajskej metalovej kapely_:))A najviac ma asi sklamalo ked typek prepichol upira zeleznou tycou cez brucho a upir na moje pocudovanie zomrel...Takze za co tie 2 hviezdy???? No bol to film o upiroch,upiry mali aj zuby(to vzdy nebyva:)) a hlavna upirka bola celkom pekna...(19.6.2005)

• Campbell

Nemám rád ani první díl takže na tohle jsem šel se sebezapřením, navíc když jsem slyšel že tam je kung-fu tak první věc co nesnáším je spojení těhlech věcí dohromady. No nakonec to byla srajda, ale občas sem tam byla dobrá scéna a Egglesfield i když jsem ho ve filmech moc neviděl tak mi přijde jako sympaťák. Ale film samotnej je tragédie ostatní herci, akce která je neuvěřitelně špatná a kameraman nevěděl co snímat dřív. A upíři byly strašně hloupí. Ale dávám aspon ty 2*.(13.5.2012)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 53. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Přestože je tvůrci inzerováno, že se jedná o pokračování filmů Upíři (1998) a Upíři 2: Nemrtví (2002), s příběhe filmů nemá snímek nic společného. (Terva)