poster

Anděl u mého stolu

 • Nový Zéland

  An Angel at My Table

 • Austrálie

  An Angel at My Table

 • Velká Británie

  An Angel at My Table

 • USA

  An Angel at My Table

Drama / Životopisný

Nový Zéland / Austrálie / Velká Británie / USA, 1990, 158 min

Režie:

Jane Campion

Předloha:

Janet Frame (kniha)

Scénář:

Laura Jones

Kamera:

Stuart Dryburgh

Producenti:

Bridget Ikin

Střih:

Veronika Jenet

Scénografie:

Grant Major
(další profese)
 • NinadeL
  ****

  Buďme upřímní a poukažme na to, že moderní novozélandská literatura není příliš exponovaným tématem v našich končinách. Knihy Janet Frame dosud překládány nebyly, ale o to můžeme s větší radostí naslouchat jejímu filmovému životopisu. Jemnocit a vytříbený vkus Jane Campion nás provede třemi kapitolami jejího života, ve kterém je vše, ukotvení v rodině, dospívání, mnoho omylů 20. století v kostce a nad tím vším víra v člověka. Jsem velmi ráda, že jsem zabloudila na Kiwi Film Fest.(5.12.2016)

 • brumbrum
  **

  Pekne, pokojne, citlive.. Ale temer nedopozeratelne; normalne oblubujem romantiky a hlbsie zalezitosti, ale totok je fakt narkoza. A pritom: hodnotne. Ibaze desne roztahane. Nez sa dostane na psychiatriu, hrozi to aj divakovi. Mozno nemam proste naladu v tejto chvili, skusim dakedy inokedy, ale momentalne to vidim iba na 2*. Pribeh zo zivota, ale to spracovanie valiove je fakt primoc.(22.7.2018)

 • igi B.
  ****

  Ano, smutné, zdlouhavé... Tak jako život... Krásné... Tak jako vynikající film... Citlivé... Tak jako Jane Campion... Pro mě jeden z nejpoutavějších životopisných filmů. Pět hvězdiček nedám, protože ty si nechávám pro filmy něčím ještě víc výjimečné a nadčasové, ale kdyby to šlo, dal bych čtyři a půl, pro film prostě více než vynikající...(4.9.2005)

 • zputnik
  ****

  Poutavě zpracovaný snímek Jane Campion (PIANO) o významné novozélandské spisovatelce Janet Frame. Příběh o smutku, naději, zklamání, smiřování se s nepřízní „osudu“, studu, frustraci, trémě, štěstí, smrti, nemoci, bolesti, radosti příběh o hledání a nalezení životní vyrovnanosti a síly. Shrnuto a podtrženo: snímek, který obsahem i formou zpracování stojí za shlédnutí.(7.9.2003)

 • laik_60
  ****

  Zaujímavý životopisný film. Domnievam sa, že keby vyrastala v normálnej rodine s "normálnym výzorom" (tie husté červené vlasy to bolo životný údel naviac) a normálnym detstvom nemusela mať liečenie na schizku a (šmangote) 200 elektrošokov - veď z nich zmagorí každý normálny človek. Na druhej strane by možno nebola takou slávnou spisovateľkou.(24.5.2017)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace