Herkules a ztracené království (TV film)

• Nový Zéland

Scénografie:

Mick Strawn

Kostýmy:

Barbara Darragh

Keď som bol ešte malý videl som to prvy raz a odvtedy som na to nezabudol. Dnes som si to po 9 rokov zohnal a bol som velmi prekvapený pretože po takom dlhom čase sa mi to páčilo. V tomto prvom dieli narazíme na obra a velkého morského hada a samozrejme na princeznu Dianeiru poznáme ju zo seriálu Xena ktorá je velmi božská a najviac tu máme aj boha Zeusa. Na televízne pomery je to celkom slušné a Herkules je vždy ako sa patrí 80 percent.(23.6.2008)

• kaylin

Není to až tak hrozné jako první film, ale je to lepší jen o trochu. Ty dialogy jsou pořád blbé, postavy pořád strašné, ale je to místy aspoň trochu humorné. Navíc jsou zde celkem dobré příšery, respektive jedna příšera a jeden divný chlápek. Masky povedené. No, a to je asi to hlavní. Už se tu profilují herci, kteří se objevili i v seriálu, anebo v "Xeně".(9.3.2015)

Další z pilotních dílů, předcházejících pozdějšímu TV seriálu Hercules The Legendary Journey. Poprvé se tu objevila v hlavní ženské roli Reneé O'Connor, pozdější Gabrielle ze seriálu Xena. Docela koukatelné, i když musíte počítat s tím, že Herkules Sama Raimiho má pramálo společného s tím "opravdovým" - snad jenom jména hlavních hrdinů.(22.1.2007)

Za mladi som Herkulovi fandil o 106. Všetky úvodné filmy mám napozerané x krát a musím aj po rokoch uznať, že sú to všetko kvalitné televízne počiny, ktoré na rozdiel od neskoršieho seriálu mali zakaždým čo ponúknuť a neskĺzli do trápnosti a paródie. Ťažko teraz po rokoch rozhodúť, ktorý bol horší a ktorý lepší. Vnímam ich preto ako celok, jedno veľké dobrodružstvo, ktoré som mal veľmi rád a preto dávam všetkým nostalgických 80%.(13.11.2011)

Jako ostatní jsem v dětství Herkula miloval. Jako dítě se o Antice moc nedozvíte a Herkules vás s tímto světem ve zjednodušené podobě seznámí. I s odstupem času musím přiznat, že je zde Kevin Sorbo výborný. Na kvalitě filmu rozhodně přidá i Anthony Quinn, jehož je to rozhodně slabší role, než jsme zvyklí. Celkový dojem je však bohužel s odstupem času spíš průměrný. Rozhodně je však příjemné zavzpomínat na dětství a Film si pustit.(12.3.2014)