Plamen v mém srdci

• francouzský

Une flamme dans mon coeur

A Flame in My Heart

Francie / Švýcarsko, 1987, 106 min

Alain Tanner

Alain Tanner

Paulo Branco

Laurent Uhler

Docela zajímavé existenciální drama ženy, jejíž život poznamenává vztah k bývalému despotickému milenci a snaha najít si v životě své místo. A cesta je to rozhodně obtížná. Opravdu zajímavé.(26.8.2012)

Tento film (by) sa mal volať "Une flamme dans mon putain".(15.10.2015)

"Když se objeví Rachid / hned jí začne harašit." (Může sloužit i jako elipsa názvu filmu.) Když a Adamova odjeli (byli odjeti) kubánští dělníci, zůstavili po sobě dvě děti. Ženy, s kterými je měli, se již neprovdaly, ne proto, že by je nikdo nechtěl, ale laťka byla nasazena přiliš vysoko... Aziz Kabouche je sice netolerantní a neurvalý násilník, ale zřejmě má něco, co něžný a vtipný Benoît Régent (Pierre) nemá. Proto ho musí nestále vystavovat zkouškám. Jsou to však opravdu zkoušky lásky nebo jen vlastní ješitnosti? Je Mercédès skutečnou bohyní, která může mít všechno nebo se jen nechce pohybovat v mezích, které ji určí muži? Je opravdu schopna, když nemůže mít všechno, spokojit se s ničím?... Film - naprosto suverénní a profesionální (skvělé řemeslo) - by nám to měl nějak říct či ukázat. Ale zase můjtyprase, zatím se v tom nikdo nevyznal, tak proč by měl právě Alain Tanner.(18.10.2019)

• bravo1

Jedna hvězda M. Mézières za odvahu v jedné scéně, jako pro ne-porno herečku to pro ni asi nebylo úplně lehké. Tím vcítění se do postav v tomto filmu pro mne končí. Téma rozporuplných vztahů žen k "despotickým milencům" podobných tomu, který byl vykreslen tímto filmem, jde naprosto mimo mne.(19.4.2013)