Dog Star Man: Part I

Krátkometrážní / Experimentální

USA, 1962, 30 min

Stan Brakhage

Tajemné, krásné, avantgardní až abstraktní. Doporučuji Dog Star Man (Part I-IV) + Pink Floyd: Ummagumma jako zvukovou stopu! Jako by ta díla byla stvořena pro sebe navzájem.(3.9.2011)

• Anderton

Dog star man nie je film. Dog star man nemá žiadnu filmovú štruktúru. Dog star man nie je v žiadnom zmysle slova zábavný. Dog star man má možno zmysel, možno je to umelecké, viacvrstevné dielo, ale nemôžem ho hodnotiť ako film, keď ním nie je. Experimentálne filmy, ktoré som videl, boli filmy, pretože mali filmovú štruktúru.(4.8.2012)

• Revanx

Jeden z 1001 filmů, které musíte vidět, než umřete.(25.1.2009)

• kaylin

Tentokrát už se dostáváme k nějakému ději, který by bylo možné shrnout, jako chlap se psem se dere do kopce. V zimě. Na půlhodinový film by to mohlo stačit, ale Brakhage byl fikanější a přidal do toho ještě mnoho jiných záběrů, na kterých v podstatě nic nerozeznáte. To vůbec nevadí, protože důležitější jsou pocity, které u toho budete mít. Minimálně to nutí k zamyšlení, co se vlastně člověku děje v palici.(15.4.2015)

V tomto prípade zišiel psychedelic o niekoľko schodíkov nižšie, pričom pozerať sa v dnešných teplých letných dňoch na zasneženú lesnú prírodu, nieje vôbec na škodu.(14.6.2017)

• Hanzisko

Nejlepší díl ! Asi nejsem takovej umělec,abych tomu hodil pět hvězd a nazýval to "Masterpiece". Ale třeba až jednou vychlastam kanystr benzínu, k tomu si dam nějakou tu mochomůrku, tak se možná stanu avantgardním mužem a všecko pochopim. To by bylo krásný.(17.12.2012)

V první části filmu Dog star man slavného amerického avantgardisty Stana Brakhage se nám otvírá příběh celého jeho díla. Silně dominuje cesta dřevorubce lesem vzhůru a sám Brakhage ji označuje jako „dva kroky vpřed a jeden krok vzad“ – a právě takový je i pohyb hrdiny vztažený k pulzujícímu pohybu jeho kapilárního systému. V závěru Brakhage konfrontuje zpomalené záběry šplhajícího se dřevorubce s obrazem stejného muže zhrouceného na sněhu v negativu.(22.10.2007)