Reklama

Reklama

Nevěsta přes internet

  • Velká Británie Birthday Girl (více)
Trailer

Obsahy(1)

Spolehlivý bankovní úředníček (Ben Chaplin) si na internetu vybere krásnou ženu - Rusku Nadiu (Nicol Kidman). Představa se stává skutečností, kdy Nadia skutečně přiletí a začnou spolu žít. Vše se zdá ideální až do chvíle, než dorazí její bratranci (Vincent Cassel, Mathieu Kassowitz) a z nechtěné návštěvy se vyklubou nebezpeční gangsteři východního typu Sen o spokojeném životě s úžasnou ženou se mění v dokonalou noční můru a nezbývá než bojovat o vlastní život. Kdo je Nadia a jaká je její úloha v celé hře na ostří nože je přitom stále nejisté... Režisér Jez Butterworth původně scénář filmu psal pro Jana Svěráka. Nakonec ho natočil sám a vytvořil thriller s řadou překvapivých zvratů, v němž americká superstar Nicol Kidman hovoří rusky a francouzské hvězdy Vincent Cassel (Purpurové řeky) a Mathiue Kassowitz (Amélie z Montmartru) jsou jako typičtí pěšáci ruské mafie zcela dokonalí... (SPI Film)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (93)

Shit 

všechny recenze uživatele

Dobrej nápad, ale tak trochu nedotaženej. Ben Chaplin je tady skvělej a jeho nevěřícnej výraz je fakt dokonalej, u Nicol Kidman to je horší, u ní mi ta ruština připadala dost divná i když se na rusku celekm hodila a Vincent Cassel mi připdal jako typickej rus. nebýt tak trošku divně poskládaného děje, tak by to mohl být dost dobrej film ()

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Velmi nevyrovnaný snímek, který drží nad vodou pár skutečně vychytaných scén (vybrání peněz, boj po vyřčení pravdy) a skvělý ústřední tandem. Přesto, že jsem byl chvílemi celkem zklamaný, charizma Bena Chaplina a krása Nicole Kidman mi nakonec vyhnala hodnocení na nejpoctivější tři hvězdičky, jaké lze udělit... ()

Reklama

POMO 

všechny recenze uživatele

Režisér tohto filmu chcel evidentne nakrútiť originálnu, postmodernú romancu, ktorá by kombinovala anglickú kultivovanosť Denníku Bridget Jonesovej so sexistickou kontroverznosťou francúzskej Pianistky. Ale jeho zámer sa mu skrátka buď načisto vymkol z rúk, alebo, v tom horšom prípade, má ten človek veľmi zvláštne predstavy o filmovej réžii. Príchodom thrillerovej roviny filmu sa totiž prvotné, zaujímavé vyznenie snímky mení vo veľmi nedôveryhodnú zlátaninu, ktorá nevie, čím vlastne je a čím chce diváka osloviť. Tento film sa vám bude páčiť iba v prípade, že máte veľmi, ale veľmi divný vkus, alebo máte veľmi, ale naozaj veľmi veľkú slabosť pre Kidmanovú alebo Cassela. Obaja sú tu výborní (čo sa bohužiaľ nedá povedať o maximálne plochom a nevýraznom Benovi Chaplinovi). ()

Lynn 

všechny recenze uživatele

Zpočátku solidně rozehraná tragikomedie s řadou povedených postaviček (nudný anglický ňouma z předměstí, hospodinka, co to umí rozpálit i v posteli, ruští kamarádíčkové, co zrovna utekli z mafiánské kriminálky střihu "Východních příslibů"), která sebe sama absolutně odstřelí ve druhé polovině - to když se scénář rozplizne do romantické komedie (fuj!) a všechny postavy začnou jednat zcela nelogicky a dokonce proti svému stanovenému charakteru (z ňoumy je najednou div ne agent 007). A přitom potenciál tu byl! Tak snad někdy příště... ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Kavka, volavka a dva Finisti, jasní sokolové. Hejno pěkných ptáčků, které zmatený orel Butterworth prohání mezi komedií, romancí a thrillerem. Neměl bych s tím problém, kdyby alespoň jedno z toho fungovalo.. Ben Chaplin je zase freaky Banderas, takže jediné překvapení nakonec byla Casselova kung-fu otočka do větvičky.. ()

Galerie (17)

Zajímavosti (5)

  • Nicole Kidman navštívila ruskou ambasádu v Austrálii, aby jí pomohli s ruštinou. Jinak nepracovala s žádným učitelem ruštiny. (HappySmile)
  • Žádný herec ve filmu, dokonce ani režisér, neumí ve skutečnosti mluvit rusky. (HappySmile)

Reklama

Reklama