Nevěsta přes internet

Birthday Girl

Nevesta cez internet

Komedie / Krimi / Romantický / Thriller

Velká Británie / USA, 2001, 90 min

John Buckingham je slušně vychovaný bankéř, který tajně touží po svazování žen při sexu. Je však příliš stydlivý na to, aby ženu vůbec oslovil, natož aby jí přesvědčil o slasti bondage. I při své samotě by si však měl lépe rozmyslet svou objednávku manželky z nekonečných zdrojů matičky Rusi. Zásilka jménem Nadja je už na první pohled kvalitní zboží, které se však při dodávce evidentně poškodilo, protože angličtina mu moc nejde. Za to v posteli plní dokonale Johnovy sny, ale jak už to tak bývá, tak každá sranda něco stojí. A Nadjini obchodní partneři už klepou na dveře zmateného finančníka se svým azbukou psaným soupisem požadavků.(1.9.2009)

Příjemné překvapení. Vlastně jsem chtěl po pěti minutách vypnout televizi (dopil jsem čaj) a jít si lehnout, protože Nova vysílala Nevěstu přes internet (OMG kdo vymýšlí ty názvy?) v opravdu nekřesťanskou dobu. Z nějakého mě neznámého důvodu jsem ale vydržel dalších pět minut a pak už jsem se pohodlně usadil na gauči. Ze začátku to byla dobrá a poněkud netradiční romantická komedie, ale po geniálním výběru hotovosti si asi režisér šlehnul a děj je poněkud chaoticky thrilleroidní. Za zmínku stojí snad jenom cesta na letiště. Každopádně závěr se povedl. Dokážu si ale představit, že bych svůj čas trávil něčím smysluplnějším.(16.6.2008)

Co toto mělo být? Film na objednávku ochránců morálky, aby ukázali, že 'kupovat' si holky z východu je nebezpečné a varovali před tím další potenciální zákazníky? Tak s tím přece ti osamělí pánové musí počítat, že nejde o charitu :-) Trochu zklamání, jak se film nemůže rozhodnout, jestli bude moralizovat nebo bavit (těch bavících momentů tam zas až tolik není), případně jestli je to romantika? Ale to vyvrací nereálný konec. Shrnuto - film pro jedno podívání, hlavně kvůli Nicol, celkově oddychovka za 3*(28.8.2010)

Velmi milé překvapení!Takový malý filmeček,který je složen z pěkné řádky žánrů,nicméně všechny do sebe pěkně zapadají a vůbec se netřou.Každý má svou akorátní váhu,děj i přes svou jednoduchost má jak spoustu napínavých,tak velmi vtipných scén a obsahuje i pár skutečně vychytaných(ikdyž na druhou stranu přiznat,nijak originálních) zvratů.Herci jsou taktéž velmi dobří a svých rolí se zhostili skutečně přesvědčivě,každému z nich jsem věřil každé gesto,každé rozhodnutí a každý čin.Celé to pádí kupředu hodně velkou rychlostí,pořád se něco děje a mě už dlouho takhle příjemně neutekl čas.Skvělý film!(20.6.2008)

Nenecháme-li se ovlivnit laciným plakátem a tragickým českým distribučním názvem, setkáme se s velice dobrým filmem. S chytrým scénářem (ano, žádný podíl mladého Pavla Kohouta), místy velice vtipným, sexy, napínavým, který se na konci změní v nečekanou pohádku. Minimum hlavních rolí je taky plus, směs z celého světa tomu dodala správnou šťávu. Začínám být pomalu zamilovaná do nepřeberné škály umění Nicole Kidman. Otázkou ale zůstává, jestli by si sedla i s Janem Svěrákem.(5.1.2010)

• - Jez Butterworth psal původně scénář pro Jana Svěráka. (M.B)

• - Nicole Kidman navštívila ruskou ambasádu v Austrálii, aby jí pomohli s ruštinou. Jinak nepracovala s žádným učitelem ruštiny. (HappySmile)

• - Žádný herec ve filmu, dokonce ani režisér, neumí ve skutečnosti mluvit rusky. (HappySmile)