Nevěsta přes internet

Nevesta cez internet

Komedie / Krimi / Romantický / Thriller

Velká Británie / USA, 2001, 90 min

• Madison

Načisto prihlúpla záležitosť. Film, od ktorého som očakávala viac a namiesto toho mi pripravil jednu logickú nezrovnalosť za druhou. Retardovaný scenár a Nicole Kidman mi v tomto filme nech ju mám akokoľvek rada, prvýkrát dostatočne pílila nervy natoľko, aby som sa podobným "podpriemerňákom" s ňou v hlavnej úlohe, vyhýbala. Mám pocit, že jej to viac sluší v úlohe schizofrénnej (hoci výzorovo doriadenej) Virginie Woolf ako v úlohe vypočítavej "mafiánky" na ženský spôsob. PS: keď je vám v pätách polícia, je úplne na mieste "schovať" sa na letisko plné ochranky, však? :) Zaujímalo by ma, ktorý infantilný magor mal na starosti scenár. Žeby samotný režisér? To by som sa v tom prípade v ostatnom čase hanbila ukázať filmovým štúdiám na oči.(18.8.2008)

Zvláštní, hodně zvláštní film. Podle názvu jsem čekal nějakou komedii, jenže už v prvních minutách mi došlo, že tady to bude o něčem jiném, než o srandě. A taky že jo. V jednu chvíli to je drama, v další je to téměř akční (ale fakt jen téměř :-)) a po celý film jsem se nějak výrazně nenudil. Navíc, některé výrazy, které tu hází Nicole, mi potvrdily, proč ji mám tak moc rád… Vlastně jen díky ní jsem o tento film "zavadil". A jak říkám, mně se líbil. Jak se tak koukám, zůstanu tu se svými čtyřmi hvězdami osamocen, ale co už…(1.12.2009)

Takovou nevěstu přes internet bych prosil taky jednu. Lépe řečeno - Nicol Kidman chci taky! Ona je neskutečnej kus krásný ženský, navíc je tak roztomilá a s tím ruským přízvukem byla ještě víc sexy. Ale bonus v podobě šílenýho Vincenta Cassela bych klidně oželel. Je pravda že to není žádná velká filmařina, ale mě se film moc líbil. I humor který tam byl, mi přišel dobrý a vkusný.(17.7.2012)

Nevěsta přes internet. Člověk by si podle názvu troufl tipnout, že to bude typická romantická komedie, ale to by se hodně mýlil. Film má blíž do dramatu, kde se dočkáme i pár zajímavých erotických scén. Nejvíc mě zde nadchl herecký výkon Bena Chaplina. Tohoto chlapíka jsem ještě předtím nikde hrát neviděl a tady fakt zahrál přesvědčivě. Nicole nikdy nezklame a ti Rusáci byli taky jak vyšití :-D Takže pro mě osobně veliké filmové překvapení s neobvyklým příběhem. A ikdyž nejsem úplně se vším spokojený, tak dám maximum, protože 49% na CSFD je setsakramentsky málo.(10.11.2009)

Velmi nevyrovnaný snímek, který drží nad vodou pár skutečně vychytaných scén (vybrání peněz, boj po vyřčení pravdy) a skvělý ústřední tandem. Přesto, že jsem byl chvílemi celkem zklamaný, charizma Bena Chaplina a krása Nicole Kidman mi nakonec vyhnala hodnocení na nejpoctivější tři hvězdičky, jaké lze udělit...(30.1.2003)

• - Jez Butterworth psal původně scénář pro Jana Svěráka. (M.B)

• - Nicole Kidman navštívila ruskou ambasádu v Austrálii, aby jí pomohli s ruštinou. Jinak nepracovala s žádným učitelem ruštiny. (HappySmile)

• - Žádný herec ve filmu, dokonce ani režisér, neumí ve skutečnosti mluvit rusky. (HappySmile)