Bandité na BMX

• Austrálie

BMX Bandits

Dobrodružný / Krimi / Drama

Austrálie, 1983, 88 min

Patrick Edgeworth, Russell Hagg (původní scénář)

John Seale

Scénografie:

Ross Major

Tie briskne dialogy vykazuju intenzivny stupen zabavnosti aj po tolkych rokoch... .(6.5.2010)

• Martin741

Nudny film o dvoch chlapciskach, ktori casto melu o nicom. este stastie, ze to mesto malo nieco do seba, inak bych dal odpad : 35 %(29.10.2016)

Dvaja chalani na mašinách značky BMX jeden s červenými kolesami, druhý s modrými s parádnymi diskami vo farbe pneumatík na začiatku efektne nahadzujú na seba chrániče, rukavice, prilbu, masku a púšťajú sa na to. Prvý skok, paráda, vyhodené koleso, wau, jazda po zadnom, to viem aj ja, pretočenie volantu, to neviem, jazda chrbtom vpred, to musím skúsiť =). Pred obchoďákom len 16 ročná vysoká Nicole Kidman sa snaží upratať košíky ale tučný chlapček na čiernej BMX jej robí zle a všetky košíky postrčí priamo do cesty našej rozbehnutej dvojici a bicykle sú zničené. Ale Nicole je od teraz ich kamoška... Zápletka kde partia ukradne dvojici gangstrom ich vysielačky a tí sa ich snažia dostať po celí film, určite si pamätáte na akciu v nočnom cintoríne kde trojicu prenasledujú gangstri v strašidelných maskách a kde mimochodom stretnú ožrana ktorý si odprisahá že už nikdy nebude piť, až sa im podarí uniesť Nicole a všetko končí veľkou naháňačkou všetkými deťmi čo majú BMXky a záverečnými titulkovými pretekmi, kde hlavné ceny samozrejme povyhráva naša skvelá trojica... Nostalgia a ukážkový detský film mého mládí. Jasné že som mal BMX i keď nie takú parádnu ale mal =D(2.11.2008)

Dynamický film pro předpubertální mládež, kdy ještě není třeba řešit lásku a sex, takže zbývá veškerý čas na dobrodružství. Z hlediska kategorie hraje film podle předpisů (charismatická vynalézavá mládež, shovívaví policisté, burleskně neschopní gangsteři), ale akční scény s BMX mají spád a překypují inscenačními nápady. To ze snímku dělá peklo pro rodiče, neboť po jeho zhlédnutí každé dítě bude chtít BMX a vysílačku.(20.11.2009)

Na svou dobu hitovka a stunty ve filmu jsou taky na svou dobu kvalitní. Ještěže do tak jednoduché zápletky jsou zapleteny samé jezdičky.(26.12.2008)