Zlaté prokletí

• USA Thousand Pieces of Gold
všechny plakáty

Mladou Číňanku Lalu (Rosalind Chao) otec prodal do San Franciska, kde se měla stát ženou čínského přistěhovalce, otrlého obchodníka, který se již plně přizpůsobil životu na Divokém západě. Jeho vinou však skončila jako kurtizána k pobavení honáků a dobrodruhů v malé zlatokopecké osadě. V roli novodobé otrokyně si dívka, které nikdo neřekne jinak než China Polly, stále zachovává lidskou důstojnost. Kdykoli se při tom může opřít o Charlieho (Chris Cooper), který se do ní na první pohled zamiloval. Je to sice vyhlášený pijan a karbaník, ale dívčina inteligence a odvaha, stejně jako její smyslná exotická krása mu imponují, a sní o tom, že Lalu jednou vykoupí na svobodu. Především díky němu dívka nachází alespoň trochu štěstí v této divoké zemi plné bílých démonů. (oficiální text distributora)

tahit

Nemohu si pomoci, ale čekal jsem podmanivou drsnou romantiku, ale bohužel neshledávám nic, co by mě zde nadchlo. Dokonce se mi nechce věřit, že by se něco takového takhle skutečně mohlo udát. Tuhle naivní nudu nezachránil ani takový herec jako dobrý Chris Cooper. Na rovinu píši, že se mi to nikterak nelíbilo. ()