Celou dlouhou noc

• slovenský

Celú dlhú noc

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1981, 87 min

Celá řada skvělých herců a taková zpotvořenina. Zdlouhavé, bez šťávy a potřebného vtipu.Takové divné, chvílemi jakoby náhražkové scény. K tomu se kostyméři vyřádili na Barbře (kterou jinak miluju), vypadala spíš jako blonďatý pudl s velkým čenichem, než sexy baba, která svedla půlku jedné famílie. Avizovaná Annie Girardot (obrovskými titulky ) , hraje ve filmu asi tři minuty a ty prokrafá ve francouzštině. Jenom z úcty ke dvojici hlavních aktérů dám o jednu hvězdu víc než bych měla.(10.1.2014)

Jak já se těšila na tento film ! Hlavně na Barbru STREISAND. Myslela jsem si, že tam bude aspoň malinkatá písnička s jejím uchvartným hlasem. Nic - kde nic tu nic. Místo toho se vyvinula s Genem HACKMANEM hloupoučka komedie o manželské nevěře a o směšném "chlapském" řešení celé trapné situace. Upřímně bych dala 2*, ale vzhledem k těm 2 megahvězdám si to prostě nedovolím. Pakliže to měla být komedie, tak já se už asi neumím smát !(27.8.2011)

• Streeper

Barbru Streisand považuji za jednu z nejlepších režisérek a i jako herečka není špatná, ale vždycky jsem si říkala, že na skvělé filmy má nos, ale tenhle film je důkazem, že i tak skvělá herečka a režisérka se může seknout. Tohle se vážně nepovedlo. Mezi Babs a Genem nějaká ta jiskra skočí, oba to zahráli perfektně, ale příběh filmu je nudný, nezajímavý a je to prostě brak. Škoda, tak skvělých herců, na tak podprůměrný film.(6.4.2015)

Barbra Streisand je trochu mimo misu (keďže nahrádzala Lisu eichhorn, keď bol film už v produkcii), ale Hackman je na vrchole svojho šarmu v tejto jemnej podceňovanej komédii. Všeobecne je to však príjemné prekvapenie. Hackman predstavuje komické herectvo, ktoré nemá jedinej falošnej noty. Film, ku ktorému scenár napísal W.D. "Rick" Richter, obsahuje zreteľnú komickú citlivosť, časami pripomínajúcu Tatiho, inokedy zas W.C. Fieldsa a potom, možno, Lubitscha či Maxa Ophülsa. S Dennisom Quaidom, ako Hackmanovým svalnatým zle artikulujúcim synom, Diane Ladd ako Hackmanovou manželkou, Kevinom Dobsonom ako manželom Streisandovej a Williamom Danielsom ako právnikom. Prenikavá hudba, ktorú počujete, je "La Violetera" José Padillu, ktorú možno začuť aj v Chaplinovom filme "City Lights".(27.9.2011)

• StarsFan

Mezi Genem a Barbrou to jiskří hezky (zvlášť v začátku), oběma jim to hodně sluší (narozdíl od 27ti letého Dennise Quaida hrajícího beatlesáckého 18ti letého kluka), ale nějak se nemůžu se zbavit dojmu, že v režii Sama Mendese díky Americké kráse spatřila světlo světa mnohem zajímavější přeměna muže, který najednou začne žít svůj život... stejně jako že v Rivalech s Kieferem Sutherlandem byl trojúhelník otec, syn a krásná žena podaný mnohem lépe.(28.2.2007)