Queen ve Wembley (koncert)

Queen Live at Wembley '86

• slovenský

Queen vo Wembley

Hudební / Dokumentární

Velká Británie, 1986, 300 (60) min (Director's cut: 80 min)

Gavin Taylor

Simon Lupton

Famózní koncert. Po dlouhé době, jsem si pustil tento koncert, a ani vlastně nevím proč, neboť zas až tak tuto kapelu nemusím, ale hned při první písničce, jako bych se ocitl přímo před pódiem, parádní kulisa, zvuk a famózní Freddie - prostě nádhera. Neopakovatelný zážitek, upřímně závidím divákům, kteří měli to štěstí a viděli ho na vlastní oči.(5.11.2006)

To nejznámější co Queen prezentuje a zobrazuje kapelu tak jak ji všichni znají. Výborný DTS zvuk. 75.000 fanoušků a doslova smršť osvědčených hitů. Co víc si přát. Freddie je i ve svých 40 letech k neutahání a předvádí to, co ke správné show a showmanovi patří. Vzhledem k faktu, že se kncert uskutečnil téměř před 25 lety jedná se o spektakulární podívanou. Vřele doporučuji.(24.10.2010)

Legendární koncert legendární skupiny Queen v roce 86, ve Wembley. Fotbalovej pažit se zakryl deskama a nakonec se na stadionu sešlo 75 000 fanoušků. Já teda viděl jakýsi DVD kerý netrvalo ani 300 ani 80 ale 110 minut, ale naprosto mě to dostalo. Freddie musí mít snad troje plíce a hlasivky, Brian May uvaří kytaru a jeho sóla jsou něco úžasnýho, John Deacon byl sice vidět nejmíň ale na basu umí vážně dobře, no a Roger Taylor patří určitě do TOP 5 bubeníků páč to co předved bylo neuvěřitelný. Některý songy jsem si zpíval s nima (nutno dodat že jsem na to koukal u sebe v pokoji kolem jedný ráno), párkrát jsem chtěl Freddieho poslat na pivo a vzít to na chvíli za něj a vychutnat si tu atmosféru a někdy jsem prostě jenom zíral. Je to na jasnejch 5 hvězd a kdyby to šlo, dám jich třeba sedm. Tohle by měl vidět každej, kdo má rád muziku a nežije ve světě kde jediná hudba je jeho zvonek u dveří. Sice mi tam chyběl song Show Must Go On, ale zbytek mi to dokonale vynahradil.(8.3.2009)

Jsem v euofórii pokaždé, když si tenhle úžasný koncert pustím. Miluju Queen, miluju Freddieho, on je prostě Love of my life. I když mám hodně ráda filmy, pořád je u mě hudba na prvním místě. Tenhle záznam jejich koncertu ve Wembley je prostě to nejdokonalejší na co se člověk může podívat a poslechnout si. A znova a znova a pořád dokola. Vždycky mě fascinovalo, jaké měli Queen úžasné fanoušky a tady jich je 75 tisíc a všichni si společně užívají jeden z těch nezapomenutelných zážitků, o kterém budou vyprávět ještě i svým vnoučatům a ta jim to budou závidět. Queen jsou jedna z těch mála kapel, která tu prostě bude pořád. Dala bych všechno co mám za to abych tam tenkrát mohla být, ta atmosféra musela být proště bombastická. Hrozně mě mrzí, že už s náma Freddie není, ale rozhodně po sobě zanechal něco obrovského, takže nesmutněme, protože jednoduše Show must go on!(30.4.2011)

Skladby: DVD 1: Live At Wembley Stadium Saturday, 12th July, 1986 1.One Vision 2.Tie Your Mother Down 3.In The Lap Of The Gods ... Revisited 4.Seven Seas Of Rhye 5.Tear It Up 6.A Kind Of Magic 7.Under Pressure 8.Another One Bites The Dust 9.Who Wants To Live Forever 10.I Want To Break Free 11.Impromptu 12.Brighton Rock Solo 13.Now I’m Here 14.Love Of My Life 15.Is This The World We Created 16.(You’re So Square) Baby I Don’t Care 17.Hello Mary Lou (Goodbye Heart) 18.Tutti Frutti 19.Gimme Some Lovin’ 20.Bohemian Rhapsody 21.Hammer To Fall 22.Crazy Little Thing Called Love 23.Big Spender 24.Radio Ga Ga 25.We Will Rock You 26.Friends Will Be Friends 27.We Are The Champions 28.God Save The Queen DVD 2: Live At Wembley Stadium Friday, 11th July, 1986 1.One Vision 2.Tie Your Mother Down 3.In The Lap Of The Gods ... Revisited 4.Seven Seas Of Rhye 5.Tear It Up 6.A Kind Of Magic 7.Under Pressure 8.Another One Bites The Dust 9.Who Wants To Live Forever 10.I Want To Break Free 11.Impromptu 12.Brighton Rock Solo 13.Now I’m Here 14.Love Of My Life 15.Is This The World We Created 16.(You’re So Square) Baby I Don’t Care 17.Hello Mary Lou (Goodbye Heart) 18.Tutti Frutti 19.Bohemian Rhapsody 20.Hammer To Fall 21.Crazy Little Thing Called Love 22.Radio Ga Ga 23.We Will Rock You 24.Friends Will Be Friends 25.We Are The Champions 26.od Save The Queen(15.4.2014)

• - Kvůli okamžitému vyprodání lístků byl „hlavní“ sobotní koncert rozšířen ještě o „menší“ páteční vystoupení na stejném místě. (Vrata88)

• - Fredie Mercury na koncertu vystoupil navzdory doporučení lékaře, který jej od účinkování odrazoval z důvodu jeho akutního zánětu hrtanu. (jurama525)