Queen v Budapešti (koncert)

• maďarský

Queen – Hungarian Rhapsody: Live in Budapest 1986

(festivalový název)

Hudební / Dokumentární

Maďarsko / Kanada / USA, 1987, 90 min

Jedno z nejlepších vystoupení legendaární skupiny na vrcholu jejich slávy. Freddie byl během celého Magic Tour, jehož byl Budapešť součástí, odhodlán dát ze sebe vše, což se při koncertu projevilo. Do Budapešti se sjeli fanoušci z celého východního bloku a koncert byl okamžitě vyprodaný. Queen tedy navrhli, že uspořádají další koncert den poté. To jim však nebylo umožněno, protože by koncert kolidoval s výstavou historických motocyklů :). Věřím, že pro všechny zúčasněné to byl nesmírně silný zážitek. Sám Brian May v jednom z rozhovorů popisoval své dojetí, když všichni zpívali jejich písně i přes skutečnost, že v mnoha částech východního bloku byla jejich alba nedostupná.(24.10.2010)

Freddie, Brian, Roger a Deacy v Budapešti. V době tuhého komunismu - to byl opravdu velký úspěch. Mrzí mě, že jsem jejich koncert nemohla zažít na vlastní uši, kůži, vjemy, prostě na celé tělo! Když se cítím mizerně, tak si to pustím a pokaždé to ve mě probudí obrovskou energii, vůli a samozřejmě obrovské emoce. Queen, to je věčnost. Alespoň pro mě byli, jsou a budou věční.(19.11.2018)

Na tomto koncertu lituju snad jedné jediné věci - škoda že mi v roce 1986 nebylo víc a nemohl jsem zajet do Maďarska... Vidět Queen s Freddiem se mi tak už nikdy nepoštěstí a to, co vystoupilo v Praze je už skutečně jen torzo... P.S. Že šlo skutečně o kinofilm se můžete přesvědčit mj. zde: http://obchod.kinosvetozor.cz/images/6159i.jpg(7.7.2007)

Pro mě nejlepší koncert Queen. I díky nostalgickým vzpomínkám, kdy jsem jako malý kluk běhal doma před videem a předváděl Briana a Mercuryho. Ten je tu v mnohem lepší pěvecké formě než třeba na Live At Wembley. Na svou dobu je to skvěle natočené a není tam jediné muzikantské zaváhání. Naprosto TOP!!!(3.11.2018)

Viděla jsem v kině r. 2012, digitálně upravené a remastrované, s doprovodným dokumentem o celém turné z roku 1986. Super zážitek, nový zvuk v kině byl konečně pořádně využit. Jedna hvězda dolů za to, že chyběly titulky. Což u té koncertní části, tam se to nechalo, ale ten přidaný dokumen bez titulků poněkud ztratil na informační hodnotě.(15.10.2012)

• - Tracklist:
    20. Radio Ga Ga
    21. We Will Rock You
    22. Friends Will Be Friends
    23. We Are The Champions
    24. God Save The Queen (Shorty_)

• - Koncert nakrúcala maďarská spoločnosť "Mafilm" na 17 kamier, bohužiaľ značná časť natočeného materiálu sa stratila. (Raccoon.city)

• - Koncert v Budapešti bol súčasťou posledného turné Queen v zostave so spevákom Freddiem Mercurym. (Raccoon.city)