poster

Queen v Budapešti (koncert)

 • Česko

  Queen: Magic Tour v Budapešti

 • Maďarsko

  Varázslat - Queen Budapesten

 • Maďarsko

  Queen – Hungarian Rhapsody: Live in Budapest 1986

  (festivalový název)
 • USA

  Queen Live in Budapest

 • Slovensko

  Queen v Budapešti

Hudební / Dokumentární

Maďarsko / Kanada / USA, 1987, 90 min (Alternativní: 59 min)

 • Pítrs85
  *****

  John Lennon s Paulem McCartneym, tak jako Bono nebo Mick Jagger, prominou, ale ve světě pop music nebylo (a už ani nikdy nebude) lepšího frontmana než byl Freddie Mercury, pan zpěvák a hlavně osobnost s charismatem takovým, že by jej mohl rozdávat celýmu východnímu bloku, kde se tenhle dnes už legendární koncert konal. Highlight vystoupení, kromě osvědčených hitů Královny, určitě maďarská lidová píseň zpívaná Freddym (který si její text vtipně napsal jako tahák na ruku). Kapela si tenhle koncert očividně užívala, ale jistě zdaleka ne tolik, co maďarský publikum, pro které muselo být toto asi nejnezapomenutelnějším zážitkem jejich životů. Těžko opakovatelná záležitost. God save the Queen, jedno z nejlepších live performance, co jsem kdy viděl.(15.3.2017)

 • vk252
  *****

  "Dá se to koupit?" - Freddie při pohledu na maďarský parlament :-). Špičková záležitost, viděno v nabušeném letním kině v roce ´88. Poprvé jsem viděl koncert kapely na stadiónu s desetitisícema diváků a hořce zalitoval, že jsem se víc nesnažil a do té Budapešti nejel. A škoda, že to není uznané jako kinofilm, byl by třetí v topu.(31.12.2020)

 • filmmovier
  *****

  Neskutečná pecka. Geniální. Skvostné. Dechberoucí. Absolutně úžasné. Neskutečná show. Queen a zejména sám Freddie v absolutní životní formě, koncert plný těch absolutně největších hitů (jedna pecka za druhou) a neskutečná atmosféra, rozdováděné publikum... Neskutečná záležitost, nevídaná show. 100%.(9.1.2020)

 • LucillaK
  *****

  Freddie, Brian, Roger a Deacy v Budapešti. V době tuhého komunismu - to byl opravdu velký úspěch. Mrzí mě, že jsem jejich koncert nemohla zažít na vlastní uši, kůži, vjemy, prostě na celé tělo! Když se cítím mizerně, tak si to pustím a pokaždé to ve mě probudí obrovskou energii, vůli a samozřejmě obrovské emoce. Queen, to je věčnost. Alespoň pro mě byli, jsou a budou věční.(19.11.2018)

 • spygirl
  *****

  Už jen za ten úchvatný medailonek s Freddiem ---> 100%. --- EDIT: 2. 11. 2012 viděno v Třinci - kino Kosmos, výborný obraz (viděla jsem na Freddiem každý chloupek) a zvuk na plné pecky (až jsem pak byla mírně nahluchlá :-), atmosféra skoro jako kdybych tam opravdu byla, Fred pobíhající s vlajkou, pak v královském plášti... NEZAPOMENUTELNÉ. LEGENDÁRNÍ. GENIÁLNÍ.(20.12.2011)

 • - Vystúpenie sa uskutočnilo na Népstadione a pozrieť si ho prišlo 80 tisíc fanúšikov. (Raccoon.city)

 • - Při závěrečném fragmentu britské hymny se Mercury tradičně objevoval zahalen do britské vlajky mající na rubu zástavu země, ve které Queen vystupovali. Před zmíněným číslem musel být v zákulisí člen domácího filmového štábu, který dohlédl na to, aby Freddie nevystoupil na pódium s maďarskou vlajkou vzhůru nohama. (Cherish)

 • - Tracklist:
  01. Intro
  02. One Vision
  03. Tie Your Mother Down
  04. In The Lap Of Gods
  05. Seven Seas Of Rhye
  06. Tear It Up
  07. It's A Kind Of Magic
  08. Under Pressure
  09. Who Wants To Live Forever
  10. I Want To Break Free
  11. Guitar Solo
  12. Now I'm Here
  13. Love Of My Life
  14. Tavaszi Szél Vizet Áraszt
  15. Is This The World We Created
  16. Tutti Frutti
  17. Bohemian Rhapsody
  18. Hammer To Fall
  19. Crazy Little Thing Called Love
  20. Radio Ga Ga
  21. We Will Rock You
  22. Friends Will Be Friends
  23. We Are The Champions
  24. God Save The Queen (Shorty_)