poster

Queen v Budapešti (koncert)

 • maďarský

  Varázslat - Queen Budapesten

 • slovenský

  Queen v Budapešti

 • anglický

  Queen Live in Budapest

 • maďarský

  Queen – Hungarian Rhapsody: Live in Budapest 1986

  (festivalový název)

Hudební / Dokumentární

Maďarsko / Kanada / USA, 1987, 90 min

 • marek.kral
  *****

  Jedno z nejlepších vystoupení legendaární skupiny na vrcholu jejich slávy. Freddie byl během celého Magic Tour, jehož byl Budapešť součástí, odhodlán dát ze sebe vše, což se při koncertu projevilo. Do Budapešti se sjeli fanoušci z celého východního bloku a koncert byl okamžitě vyprodaný. Queen tedy navrhli, že uspořádají další koncert den poté. To jim však nebylo umožněno, protože by koncert kolidoval s výstavou historických motocyklů :). Věřím, že pro všechny zúčasněné to byl nesmírně silný zážitek. Sám Brian May v jednom z rozhovorů popisoval své dojetí, když všichni zpívali jejich písně i přes skutečnost, že v mnoha částech východního bloku byla jejich alba nedostupná.(24.10.2010)

 • LucillaK
  *****

  Freddie, Brian, Roger a Deacy v Budapešti. V době tuhého komunismu - to byl opravdu velký úspěch. Mrzí mě, že jsem jejich koncert nemohla zažít na vlastní uši, kůži, vjemy, prostě na celé tělo! Když se cítím mizerně, tak si to pustím a pokaždé to ve mě probudí obrovskou energii, vůli a samozřejmě obrovské emoce. Queen, to je věčnost. Alespoň pro mě byli, jsou a budou věční.(19.11.2018)

 • Mr.Hawkeye
  *****

  Na tomto koncertu lituju snad jedné jediné věci - škoda že mi v roce 1986 nebylo víc a nemohl jsem zajet do Maďarska... Vidět Queen s Freddiem se mi tak už nikdy nepoštěstí a to, co vystoupilo v Praze je už skutečně jen torzo... P.S. Že šlo skutečně o kinofilm se můžete přesvědčit mj. zde: http://obchod.kinosvetozor.cz/images/6159i.jpg(7.7.2007)

 • DorianGreene
  *****

  Pro mě nejlepší koncert Queen. I díky nostalgickým vzpomínkám, kdy jsem jako malý kluk běhal doma před videem a předváděl Briana a Mercuryho. Ten je tu v mnohem lepší pěvecké formě než třeba na Live At Wembley. Na svou dobu je to skvěle natočené a není tam jediné muzikantské zaváhání. Naprosto TOP!!!(3.11.2018)

 • MirkaP
  ****

  Viděla jsem v kině r. 2012, digitálně upravené a remastrované, s doprovodným dokumentem o celém turné z roku 1986. Super zážitek, nový zvuk v kině byl konečně pořádně využit. Jedna hvězda dolů za to, že chyběly titulky. Což u té koncertní části, tam se to nechalo, ale ten přidaný dokumen bez titulků poněkud ztratil na informační hodnotě.(15.10.2012)

 • - Tracklist:
  01. Intro
  02. One Vision
  03. Tie Your Mother Down
  04. In The Lap Of Gods
  05. Seven Seas Of Rhye
  06. Tear It Up
  07. It's A Kind Of Magic
  08. Under Pressure
  09. Who Wants To Live Forever
  10. I Want To Break Free
  11. Guitar Solo
  12. Now I'm Here
  13. Love Of My Life
  14. Tavaszi Szél Vizet Áraszt
  15. Is This The World We Created
  16. Tutti Frutti
  17. Bohemian Rhapsody
  18. Hammer To Fall
  19. Crazy Little Thing Called Love
  20. Radio Ga Ga
  21. We Will Rock You
  22. Friends Will Be Friends
  23. We Are The Champions
  24. God Save The Queen (Shorty_)

 • - Koncert nakrúcala maďarská spoločnosť "Mafilm" na 17 kamier, bohužiaľ značná časť natočeného materiálu sa stratila. (Raccoon.city)

 • - Koncert v Budapešti bol súčasťou posledného turné Queen v zostave so spevákom Freddiem Mercurym. (Raccoon.city)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace