Queen v Budapešti (koncert)

• Maďarsko

Varázslat - Queen Budapesten

• slovenský

Queen v Budapešti

Queen Live in Budapest

Hudební / Dokumentární

Maďarsko / Kanada / USA, 1987, 90 min

Na tomto koncertu lituju snad jedné jediné věci - škoda že mi v roce 1986 nebylo víc a nemohl jsem zajet do Maďarska... Vidět Queen s Freddiem se mi tak už nikdy nepoštěstí a to, co vystoupilo v Praze je už skutečně jen torzo... P.S. Že šlo skutečně o kinofilm se můžete přesvědčit mj. zde: http://obchod.kinosvetozor.cz/images/6159i.jpg(7.7.2007)

TECHNICKÁ POZNÁMKA: Tento film bol u nás uvedený pod originálnym názvom MAGIC: QUEEN IN BUDAPEST. A nejedná sa o nejaký videofilm, ale poctivú kinoprodukciu, ktorá za "komančov" napĺňala sály. (3.1.2006)(3.1.2007)

Tento koncert určitě také přispěl k pádu železné opony. Tak vypadala ta nejlepší hudba na západ od našich hranic.(31.12.2008)

Milujem Queen !(27.9.2007)

John Lennon s Paulem McCartneym, tak jako Bono nebo Mick Jagger, prominou, ale ve světě pop music nebylo (a už ani nikdy nebude) lepšího frontmana než byl Freddie Mercury, pan zpěvák a hlavně osobnost s charismatem takovým, že by jej mohl rozdávat celýmu východnímu bloku, kde se tenhle dnes už legendární koncert konal. Highlight vystoupení, kromě osvědčených hitů Královny, určitě maďarská lidová píseň zpívaná Freddym (který si její text vtipně napsal jako tahák na ruku). Kapela si tenhle koncert očividně užívala, ale jistě zdaleka ne tolik, co maďarský publikum, pro které muselo být toto asi nejnezapomenutelnějším zážitkem jejich životů. Těžko opakovatelná záležitost. God save the Queen, jedno z nejlepších live performance, co jsem kdy viděl.(15.3.2017)

• - Koncert v Budapešti bol súčasťou posledného turné Queen v zostave so spevákom Freddiem Mercurym. (Raccoon.city)

• - Záznam zachycuje první koncert skupiny Queen za železnou oponou. (Lajty)

• - Tracklist:
    20. Radio Ga Ga
    21. We Will Rock You
    22. Friends Will Be Friends
    23. We Are The Champions
    24. God Save The Queen (Shorty_)