poster

Queen v Budapešti (koncert)

 • maďarský

  Varázslat - Queen Budapesten

 • slovenský

  Queen v Budapešti

 • anglický

  Queen Live in Budapest

 • maďarský

  Queen – Hungarian Rhapsody: Live in Budapest 1986

  (festivalový název)

Hudební / Dokumentární

Maďarsko / Kanada / USA, 1987, 90 min

 • JohnFarst
  *****

  Čo dodať... Queen sa ´odvážili´ prekročiť hranicu opony a ukázať komunistickému svetu čo sa vo svete najviac počúva a hraje. Znovu zahrali svoje najväčšie hitovky, ktoré vždy dokážu ľudí rozpáliť na najvyšší stupeň ale isto nečakali, že maďarské publikum ich bude poznať a že celý koncert odspievajú s nimi. Bol to aj pre nich určite (ako sami povedali) nezabudnuteľný zážitok a som rád, že som tento legendárny koncert mohol konečne vidieť. Neľutujem ani jednu minútu tohto koncertu, pretože vždy keď vidím Mercuryho poskakovať a kričať WE WILL ROCK YOU, uvedomím si aký význam majú tie slová. Skutočne nezabudnuteľný zážitok.(8.8.2008)

 • romulus777
  *****

  Tavazsi sél vizet árast virágom,virágom (Jarný vietor spúšta vody.etc...)....mráz mi behá po chrbte,keď si spomeniem na túto maďarskú pieseň,ktorú Freddie na tomto pamatnom koncerte odspieval z dlane.Vačsiu poctu by si Maďari len ťažko mohli priať.Čo by tak asi spieval,keby sa koncert uskutočnil jedného pekného dňa na Slovensku,resp v Čechách ?Joj,škoda,že to už navždy zostane v rovine snov :-((((25.3.2013)

 • ScreamJay
  *****

  Tehdy jediný koncert legendárních Queenů ve východním bloku. Strhující atmosféra ze zaplněného stadionu, strhující vystoupení rockové legendy, pohledy do zákulisí koncertu, prohlídka města a krátké rozhovory s členy kapely a převážně pak s Fredie Mercurym. Byly mi teprve 3 roky, takže sem ještě nemoh navlíct rockerský obleky a nemoh sem zajet poslechnout si osvědčené "fláky", ale z vyprávění vím, že spousta lidí se na ten koncert od nás vypravilo a pro tehdy dva oddělené světy, západní a východní, to byl jistě nezaměnitelný a nezapomenutelný zážitek. I přesto, že na mě působil pouze přes televizní obrazovku, měl jsem pocit jako bych v to davu stál, jako bych slyšel We Will Rock You a všechny ostatní skladby na živo. Pro fanouška Queenů je tohle pětihvězdičková povinnost.(1.9.2004)

 • Jara.Cimrman.jr
  *****

  Nestávalo se často, aby do země východního bloku dorazila kapela ve vrcholné formě. Koncert Queenů jsem naživo samozřejmě neviděl, protože jsem nedisponoval dostatkem forintů, má matka nebyla ochotna vyjádřit podporu Straně a můj otec nesekal trávu na Nepstadionu. Jinak by to samozřejmě vyšlo. Ovšem do kina jsem si cestu našel, takže jsem s Freddiem několikrát kupoval sídlo maďarského parlamentu a užíval si do té doby nevídanou šou a neslýchaný zvuk. Jen jsem si myslel, že hodnotím tento koncert příliš nostalgicky, takže jsem se na něj mrknul ještě jednou a zjistil jsem, že mě pořád hodně baví.(10.5.2017)

 • liquido26
  *****

  Další skvělý koncík od Queenů. Seznam skladeb je hodně podobný tomu z Wembley, i když obohacený o maďarskou hymnu a "ochuzený" o několik rock´n ´rollových coververzí. Kapela ve výborné formě jako vždy, Brian May nudí svým Brighton Rock sólem jako vždy, no prostě skvělý Queeni tak jak je známe. Koncert je proložen několika krátkými vstupy, které mapují pobyt kapely v Budapešti ale narozdíl od jiných DVD jiných hudebních skupin jich je pouze několik (4 nebo 5) a jsou krátké, takže nenarušují plynulost koncertu.(20.5.2009)

 • Brian May

 • - Vystúpenie sa uskutočnilo na Népstadione a pozrieť si ho prišlo 80 tisíc fanúšikov. (Raccoon.city)

 • - Tracklist:
  01. Intro
  02. One Vision
  03. Tie Your Mother Down
  04. In The Lap Of Gods
  05. Seven Seas Of Rhye
  06. Tear It Up
  07. It's A Kind Of Magic
  08. Under Pressure
  09. Who Wants To Live Forever
  10. I Want To Break Free
  11. Guitar Solo
  12. Now I'm Here
  13. Love Of My Life
  14. Tavaszi Szél Vizet Áraszt
  15. Is This The World We Created
  16. Tutti Frutti
  17. Bohemian Rhapsody
  18. Hammer To Fall
  19. Crazy Little Thing Called Love
  20. Radio Ga Ga
  21. We Will Rock You
  22. Friends Will Be Friends
  23. We Are The Champions
  24. God Save The Queen (Shorty_)

 • - Koncert v Budapešti bol súčasťou posledného turné Queen v zostave so spevákom Freddiem Mercurym. (Raccoon.city)