poster

Queen v Budapešti (koncert)

 • maďarský

  Varázslat - Queen Budapesten

 • slovenský

  Queen v Budapešti

 • anglický

  Queen Live in Budapest

 • maďarský

  Queen – Hungarian Rhapsody: Live in Budapest 1986

  (festivalový název)

Hudební / Dokumentární

Maďarsko / Kanada / USA, 1987, 90 min

 • Pítrs85
  *****

  John Lennon s Paulem McCartneym, tak jako Bono nebo Mick Jagger, prominou, ale ve světě pop music nebylo (a už ani nikdy nebude) lepšího frontmana než byl Freddie Mercury, pan zpěvák a hlavně osobnost s charismatem takovým, že by jej mohl rozdávat celýmu východnímu bloku, kde se tenhle dnes už legendární koncert konal. Highlight vystoupení, kromě osvědčených hitů Královny, určitě maďarská lidová píseň zpívaná Freddym (který si její text vtipně napsal jako tahák na ruku). Kapela si tenhle koncert očividně užívala, ale jistě zdaleka ne tolik, co maďarský publikum, pro které muselo být toto asi nejnezapomenutelnějším zážitkem jejich životů. Těžko opakovatelná záležitost. God save the Queen, jedno z nejlepších live performance, co jsem kdy viděl.(15.3.2017)

 • DarthArt
  *****

  Dokonalý záznam koncertu z posledního turné Queen. Z téhle světové šňůry vzniklo záznamů několik a teoreticky by měly vyznít všechny podobně, ale oproti známějšímu koncertu Queen ve Wembley má pro mě Budapešť daleko větší drive i osobitost. Nevím, čím to je, snad záběry na šťastné Maďary, kteří se konečně dočkali (oproti Anglánům, kteří se ve Wembley "jen bavili"), snad tím, že Queen v Budapešti prošli i československými kiny v době, kdy se to jinak moc nesmělo, snad dojemným okamžikem, kdy Freddie Maďarům zazpívá jejich národní písničku a jim tryskají slzy jak krokodýlům, nevím. Ale jestli živák Queen, tak rozhodně a pokaždé tenhle!(5.7.2016)

 • liquido26
  *****

  Další skvělý koncík od Queenů. Seznam skladeb je hodně podobný tomu z Wembley, i když obohacený o maďarskou hymnu a "ochuzený" o několik rock´n ´rollových coververzí. Kapela ve výborné formě jako vždy, Brian May nudí svým Brighton Rock sólem jako vždy, no prostě skvělý Queeni tak jak je známe. Koncert je proložen několika krátkými vstupy, které mapují pobyt kapely v Budapešti ale narozdíl od jiných DVD jiných hudebních skupin jich je pouze několik (4 nebo 5) a jsou krátké, takže nenarušují plynulost koncertu.(20.5.2009)

 • MirkaP
  ****

  Viděla jsem v kině r. 2012, digitálně upravené a remastrované, s doprovodným dokumentem o celém turné z roku 1986. Super zážitek, nový zvuk v kině byl konečně pořádně využit. Jedna hvězda dolů za to, že chyběly titulky. Což u té koncertní části, tam se to nechalo, ale ten přidaný dokumen bez titulků poněkud ztratil na informační hodnotě.(15.10.2012)

 • Marťulka
  *****

  Koncert Queen na Népstadionu, konaný poprvé jako stadionový koncert, poprvé pod širým nebem kdekoli za železnou oponou ( vystupuval tam již Elton John...). Dorazilo okolo 80 tisíc lidí jak z Maďarska, tak ze všech okolních států, které prý poprvé dovolily svým občanům překročit hranice do Maďarska. Nehledě na cenu vstupenky, poptávka převýšila nabídku. Mohli uskutečnit druhý koncert, ale úřady to nepovolily, jelikož se v té době měla konat výstava motocyklů... Mercury vždy očaruje. Vždy vám vyrazí dech a navždy zůstane kultovní superhvězdou. Pár let tomu je, co jsem se doma učila jeho chůzi, široký postoj a hru na kytaru na mikrofonu :-) Ale něco zůstalo. Věrnost Mercurymu. Věrnost Queen. Protože Mercury je Queen a Queen je Mercury... Killer Queen(2.9.2010)

 • Brian May

 • - Při závěrečném fragmentu britské hymny se Mercury tradičně objevoval zahalen do britské vlajky mající na rubu zástavu země, ve které Queen vystupovali. Před zmíněným číslem musel být v zákulisí člen domácího filmového štábu, který dohlédl na to, aby Freddie nevystoupil na pódium s maďarskou vlajkou vzhůru nohama. (Cherish)

 • - Záznam zachycuje první koncert skupiny Queen za železnou oponou. (Lajty)

 • - Tracklist:
  01. Intro
  02. One Vision
  03. Tie Your Mother Down
  04. In The Lap Of Gods
  05. Seven Seas Of Rhye
  06. Tear It Up
  07. It's A Kind Of Magic
  08. Under Pressure
  09. Who Wants To Live Forever
  10. I Want To Break Free
  11. Guitar Solo
  12. Now I'm Here
  13. Love Of My Life
  14. Tavaszi Szél Vizet Áraszt
  15. Is This The World We Created
  16. Tutti Frutti
  17. Bohemian Rhapsody
  18. Hammer To Fall
  19. Crazy Little Thing Called Love
  20. Radio Ga Ga
  21. We Will Rock You
  22. Friends Will Be Friends
  23. We Are The Champions
  24. God Save The Queen (Shorty_)