poster

Queen v Budapešti (koncert)

 • maďarský

  Varázslat - Queen Budapesten

 • slovenský

  Queen v Budapešti

 • anglický

  Queen Live in Budapest

 • maďarský

  Queen – Hungarian Rhapsody: Live in Budapest 1986

  (festivalový název)

Hudební / Dokumentární

Maďarsko / Kanada / USA, 1987, 90 min

 • marek.kral
  *****

  Jedno z nejlepších vystoupení legendaární skupiny na vrcholu jejich slávy. Freddie byl během celého Magic Tour, jehož byl Budapešť součástí, odhodlán dát ze sebe vše, což se při koncertu projevilo. Do Budapešti se sjeli fanoušci z celého východního bloku a koncert byl okamžitě vyprodaný. Queen tedy navrhli, že uspořádají další koncert den poté. To jim však nebylo umožněno, protože by koncert kolidoval s výstavou historických motocyklů :). Věřím, že pro všechny zúčasněné to byl nesmírně silný zážitek. Sám Brian May v jednom z rozhovorů popisoval své dojetí, když všichni zpívali jejich písně i přes skutečnost, že v mnoha částech východního bloku byla jejich alba nedostupná.(24.10.2010)

 • GASTON73
  *****

  Režie: János Zsombolyai - Skladby: 1.Intro 2.One Vision 3.Tie Your Mother Down 4.In The Lap Of The Gods... 5.Seaven Seas Of Rhye 6.Tear It Up 7.A Kind Of Magic 8.Under Pressure 9.Who Wants To Live Forever 10.I Want To Break Free 11.Brighton Rock 12.Now I'm Here 13.Love Of My Life 14.Tavaszi Zvel 15.Is This The World We Created 16.Tutti Frutti 17.Bohemian Rhapsody 18.Hammer To Fall 19.Crazy Little Thing Called Love 20.Radio Ga Ga 21.We Will Rock You 22.Friends Will Be Friends 23.We Are The Champions 24.God Save The Queen(13.10.2013)

 • JohnFarst
  *****

  Čo dodať... Queen sa ´odvážili´ prekročiť hranicu opony a ukázať komunistickému svetu čo sa vo svete najviac počúva a hraje. Znovu zahrali svoje najväčšie hitovky, ktoré vždy dokážu ľudí rozpáliť na najvyšší stupeň ale isto nečakali, že maďarské publikum ich bude poznať a že celý koncert odspievajú s nimi. Bol to aj pre nich určite (ako sami povedali) nezabudnuteľný zážitok a som rád, že som tento legendárny koncert mohol konečne vidieť. Neľutujem ani jednu minútu tohto koncertu, pretože vždy keď vidím Mercuryho poskakovať a kričať WE WILL ROCK YOU, uvedomím si aký význam majú tie slová. Skutočne nezabudnuteľný zážitok.(8.8.2008)

 • DorianGreene
  *****

  Pro mě nejlepší koncert Queen. I díky nostalgickým vzpomínkám, kdy jsem jako malý kluk běhal doma před videem a předváděl Briana a Mercuryho. Ten je tu v mnohem lepší pěvecké formě než třeba na Live At Wembley. Na svou dobu je to skvěle natočené a není tam jediné muzikantské zaváhání. Naprosto TOP!!!(3.11.2018)

 • Pítrs85
  *****

  John Lennon s Paulem McCartneym, tak jako Bono nebo Mick Jagger, prominou, ale ve světě pop music nebylo (a už ani nikdy nebude) lepšího frontmana než byl Freddie Mercury, pan zpěvák a hlavně osobnost s charismatem takovým, že by jej mohl rozdávat celýmu východnímu bloku, kde se tenhle dnes už legendární koncert konal. Highlight vystoupení, kromě osvědčených hitů Královny, určitě maďarská lidová píseň zpívaná Freddym (který si její text vtipně napsal jako tahák na ruku). Kapela si tenhle koncert očividně užívala, ale jistě zdaleka ne tolik, co maďarský publikum, pro které muselo být toto asi nejnezapomenutelnějším zážitkem jejich životů. Těžko opakovatelná záležitost. God save the Queen, jedno z nejlepších live performance, co jsem kdy viděl.(15.3.2017)

 • Brian May

 • - Při závěrečném fragmentu britské hymny se Mercury tradičně objevoval zahalen do britské vlajky mající na rubu zástavu země, ve které Queen vystupovali. Před zmíněným číslem musel být v zákulisí člen domácího filmového štábu, který dohlédl na to, aby Freddie nevystoupil na pódium s maďarskou vlajkou vzhůru nohama. (Cherish)

 • - Záznam zachycuje první koncert skupiny Queen za železnou oponou. (Lajty)

 • - Tracklist:
  01. Intro
  02. One Vision
  03. Tie Your Mother Down
  04. In The Lap Of Gods
  05. Seven Seas Of Rhye
  06. Tear It Up
  07. It's A Kind Of Magic
  08. Under Pressure
  09. Who Wants To Live Forever
  10. I Want To Break Free
  11. Guitar Solo
  12. Now I'm Here
  13. Love Of My Life
  14. Tavaszi Szél Vizet Áraszt
  15. Is This The World We Created
  16. Tutti Frutti
  17. Bohemian Rhapsody
  18. Hammer To Fall
  19. Crazy Little Thing Called Love
  20. Radio Ga Ga
  21. We Will Rock You
  22. Friends Will Be Friends
  23. We Are The Champions
  24. God Save The Queen (Shorty_)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace