Queen Live in Rio

Radio Gaga
I Want To Break Free
We Will Rock You
We Are The Champions
God Save The Queen (Resurgam)

Kulmon

Další ze skvělých představení té best kapely všech dob! Musím se přiznat, že když tak 300000 jihoameričanů zazpívalo Love of My Life, měl jsem slzy na krajíčku! ()

Rozjimatel

Trochu slabšie oproti iným koncertom Queenu, ktoré som hodnotil, preto hviezdička dole. Dôvody sú horšia kvalita obrazu aj zvuku (možno čiastočne spôsobené záznamom, ktorý mám k dispozícii), nie práve ideálny výber piesní (v tom 59-minútovom zostrihu) a tiež Freddie sa mi nezdal spevácky celkom vo forme. Keď to porovnám s koncertom v Montreale, kde som všetky spomínané veci vychválil do nebies (napr. aj osvetlenie sa mi ďaleko viac páčilo), tak sa mi subjektívne zdá mínus 1 hviezdička aj málo. Ešte jeden zásadný rozdiel oproti Montrealu. Pokiaľ Kanaďania boli nezvyčajne mĺkvi, Juhoameričania hučali ostošesť. Niekto môže oceniť úžasnú atmosféru v Riu (áno, odspievanie Love of my love tým obrovským davom bolo niečo úžasné, hlavne to s akým citom to bolo zaspievané!), ale na druhej strane to môže mať negatívne dôsledky pre kvalitu samotného vystúpenia. Veď tí muzikanti sa nemohli vôbec počuť, a tiež kvalitný zvukový záznam sa asi potom robí veľmi ťažko. ()

čenda

Pro mě je tento koncert trošku zklamáním. Show vynikající, jako vždy u Queenů ale Freddie se mi nezdál zrovna ve formě. Nejvíc mi vadilo že vůbec nestíhal výšky, polykal slova a zkracoval text. S koncertem v Budapešti se tento nedá srovnat ani náhodou. ()

mira.l

Koncert to je jistě výborný, ale tady musím vzhledem ke zkrácení záznamu na pouhou hodinu a nevalné kvalitě jak obrazu, tak i zvuku, jednu hvězdičku ubrat. Hodnotit plným počtem by bylo nefér k Wembley nebo Budapešti. ()

tatopulos

Dobrý, ale nejlepší koncert Queen je live at Rainbow z roku 1974, kde hrají svou ranou tvorbu z první tří desek- Queen I, Queen II a Sheer heart attack, kdy Queen nehráli dance pop typu I want to break free. Kromě toho v Riu hrají Love of my life, Radio gaga a Bohemian rhapsody které jsou obehrané a mají lepší songy ()