Carnosaur

Scénografie:

Aaron Osborne

Kostýmy:

Kristin M. Burke

[FOD 2016] Tahle vykrádačka ještě nenatočenýho Jurskýho parku je tak blbá, že bych si ji s nostalgickou slzou v oku pustil znovu z řádně ohraný VHSky. Tohle by mělo bejt béčkově zábavný i bez simultánního dabingu Samanthy Bifidus a vaješnýho rautu po poslední projekci festivalu, díky které se nákaza rozšířila do celé Prahy a odtud do celého světa. Svět patří dinosaurům!(27.3.2016)

Tohle je kult :D:D Gore scény vyjimečné svoji brutalitou a nekvalitou, "T-Rex" izolovaný na jakési "diskotéce" uprosřed supertajné laboratoře, žena, která tvrdí, že dinosauři jsou vládci Země, ta stejná žena rodící dinosaura, souboj "T-Rexe" s ještěrkama na staveništi.... no o zábavu je během té necelé půl druhé hodiny postaráno opravdu královsky :D:D:D(1.9.2007)

Před mnoha lety, když jsem byl malý to pro mě byl naprosto fascinující horor s dinosaury. Dneska to samozřejmě takhle nefunguje, dinosauři jsou dost gumový, ale film má cosi do sebe. V zásadě se dá říct, že myšlenka není zlá a scény s dinosaury v pustině fungují alespoň pro mě i dnes. Snad jen lepší dinosauři by se ve filmu vyjímali lépe, ale z hlediska žánru se jedná o lepší film než mnohé jiné klony daleko mladšího data. 65 %(9.8.2011)

Herci nehrají, výpravou a dějově to je spíš na epizodu ze seriálu než na celovečerní film, a nakonec i ti dinosauři jsou gumoví až přespříliš...ale k čertu, tohle staré, na Jurském parku se přiživující béčko, má tu správnou pokleslou duši. Už jen ta zápletka o snaze o repopulaci Země dinosaury, vytvořenými z geneticky upravených kuřat, je k sežrání (pun intended). K tomu přihoďme v kontrastu s celkově poslabší trikovou stránkou velmi povedené a hojně využívané gore efekty, a máme tu jeden sympatický, trashový krvák, který v konkurenci spotřebních a tupě se opakujících moderních zvířecích hororů obstojí v pohodě i dneska. Pokud tedy nehledáte zábavu inteligentního rázu...(10.7.2017)

Carnosaur proslul hlavně jako raná kopírka Jurského parku, kterou Roger Corman stihl natočit tak rychle, že měla premiéru ještě před Spielbergovým filmem. Co z filmu ale dělá opravdový skvost, je způsob, jakým se Cormanův tým Jurským parkem inspiroval. Zápletka o šílené bioložce, která pomocí infikovaných slepičích vajec šíří mezi lidmi dinosauří virus (který se projevuje tak, že nakažené ženy "snášejí" vejce se živými dinosaury), protože chce zbavit planetu zemi škodlivého lidského druhu a vrátit ji harmoničtějším pravěkým druhům, je prostě k nezaplacení. V kontextu převratných triků Spielbergova filmu je potřeba ocenit také patřičně oldschoolovou harryhausenovskou figuru samotného dinosaura.(1.6.2015)

• - Vo filme hrá herečka Diane Ladd, ktorej dcéra Laura Dern hrala v tom istom roku v inom, oveľa slávnejšom filme o dinosauroch, a to v Jurskom Parku (1993). (beso74)

• - Natáčanie filmu trvalo 18 dní, pričom Diane Ladd (Dr. Jane Tiptree) sa zúčastnila len 5 dní. (beso74)

• - Tyrannosaurus Rex bol stvárnený trojako: miniatúrnou diaľkovo ovládanou bábkou, hercom v kostýme a robotom v životnej veľkosti. (beso74)