Fanaticky zamilován

Fanaticky zamilovaný

The Perfect Catch

Komedie / Romantický / Drama / Sportovní

USA / Německo, 2005, 100 min

Docela povedené, ani jsem nečekal, že se u romanťárny budu celkem bavit. Občas mě překvapil trochu drsnější humor, ale když jsem si v titulcích přečetl jméno režiseérů, tak tu vlastně toho drsnýho humoru bylo na bratry Farrellyovi dost málo. Ale jinak celkem originální provedení...fakt jsem nečekal, že to bude o lásce k Red Sox :-D. nejlepší hláška? "Proč mi holíš koule?!" "Nelíbí se Ti to?" "Ne od tebe!" :-D(13.11.2015)

Velmi zajímavá a povedená komedie. Líbil se mi nápad natočit příběh o milostném vztahu kariéristky a chlapíka posedlého sportem (konkrétně baseballem). Navíc se bratři Farrellyové dokázali vyhnout přílišnému moralizovaní a především se do jejich tvorby navrací humor, nejvtipněji se jeví zachycení zaslepeného fanouška, pro něhož existuje pouze jediný tým. Téma fanouškovství je ve filmu pojaté velmi citilivě a hlavnímu hrdinou jsem jeho posedlost věřil a jeho jednání na stadionu či v soukromí chápal. Sport je zkrátka zdrojem humoru a zábavy. Fanaticky zamilován na to velmi vtipně poukazuje a v tom spatřuji největší klad filmu. Na druhou stranu se mi zdálo, že se scénaristé v některých pasážích až příliš krotí, především ve prospěch romantiky. Je to škoda, protože se film v průběhu začíná proměňovat v další žánrový přírůstek a film evidentně ztrací dech. Vytrácí se humor, vyprávění se zvrhne v žánrové klišé, které vyvrcholí stupidním koncem. Bohužel ani chemie mezi Drew Barrymore a Jimmy Fallonem příliš nefunguje a jejich vztah je opravdu jen scénáristikcou konstrukcí. A to především zásluhou Drew Barrymore, v jejímž podání postava Lindsey působí jako naivní emancipovaná panenka z pohádky. Bohužel zcela selhává jako komediální herečka a tím herecky naprosto nestačí Jimmymu Fallonovi, jehož postava a styl herectví (hodně přehrává a gestikuluje) jsou zdrojem většiny vtípků v tomto snímku.(14.12.2007)

• Beky

Bratři F.opět natočili průměrný film!! Nejedná se o zoufalou nudu, ale v průběhu filmu určitě budete žadonit o nějaké to vzrušení navíc!!! Bohužel film opět doplácí na neoriginalitu scénáře, jedná se pouze o zaběhnutý stereotyp romantických komedií!!...Láďa miluje Máňu, Kája je estébák, zkaženej vzduch.......otázka dne je: Proč se vůbec film točil? Podle mě to bratři a ani diváci neví!! Nic na tom nemění ani sympatická dvojka v podání B.+F. na které je příjemný pohled ( narozdíl od B.+G. ve Slova napsal, hudbu složil:(. Film doporučuju pouze lidem zoufale žadonícím po špetce romantiky!!..40%!! Jednou větou: Kde pak jsou časy Blbího a blbějšího, Něco na té Mary je nebo brutálně ujetého Kingpina??(2.12.2007)

• Klay

Už začíná být k nesnesení jak hollywood chrlí jednu romantickou komedii za druhou a všechny jsou si podobné jak spermie spermii. Dokud někdo nepředepíše pánům scénáristům novou dějovou šablonu, podle které pojedou, tak se na tyhle filmy nemůžu dívat pozitivně. Začíná to klasicky; dva se seznámí, začnou spolu chodit, pak přijde nějaký ten problém...kupodivu není nikdo z páru mentálně zaostalý, jak bych od Farrellyovské komedie čekal(alespoň nějaké překvapení), tím problémem je baseball. Pak samozřejmě přijde nějaká ta neshoda, dočasný rozchod, scény sebeuvědomění a sladký happy end. Myslím že jsem nic podstatného nevyspoileroval, protože kdo viděl více jak dva tyto filmy tak stejně ví co bude následovat a jak to dopadne už od úvodních titulků. Jediné co film drží na ucházejících 2 hvězdách jsou slušní herci a dva tři dobré vtipy.(2.4.2006)

• Ramirez85

Mám rád filmy se sportovní tématikou. Mám docela slabost pro Drew Barrymore. Knižní předloha Fever Pitch je pro mě, jakožto velkého fotbalového fanouška, nejoblíbenější čtení. Ale co bylo probůh tohle?!? Pokud si chcete tuto vynikající knížku vychutnat i ve filmové podobě, sáhněte raději po anglickém "originálu" Ve fotbalovém kotli (nebo Fotbalové opojení, prostě po Fever Pitch :p). Úplně souhlasím s komentářem od DaViD'82, tohle je naprosto zbytečný snímek. A baseball je blbá hra. A Fallon otravnej trapák. Jedna hvězdička za Drew, druhá za to fanouškovské bláznění, pro které mám nejen pochopení, ale i tichý souhlas :-) (sám jsem taky takový- no skoro). Ale snímek bratrů Farrellyovic už nikdy víc...(22.10.2011)

• - Film je remakeom osem rokov starého anglického filmu s totožným názvom Fever Pitch (1997). (genetique)

• - Film vznikol podľa románu známeho britského spisovateľa Nicka Hornbyho Futbalová horúčka. Bratia Bobby a Peter Farrellyovci, od ktorých sme zvyknutí na drsnejšie, tzv. fekálne komédie (napr. Niečo na tej Mary je), tento raz zostali veľmi umiernení. Posadnutosť hrdinu futbalom sa v americkej snímke zmenila na lásku k jednoznačne americkejšiemu športu – bejzbalu. (ash99)

• - I přes to, že Jimmy Fallon ve filmu ztvárňuje postavu Bena - fanouška Boston Red Sox, ve skutečnosti je herec velikým příznivcem týmu New York Yankees, jednoho z jeho největších rivalů. (Dio_Padre)