Fanaticky zamilován

Fanaticky zamilovaný

The Perfect Catch

Komedie / Romantický / Drama / Sportovní

USA / Německo, 2005, 100 min

Překvapivě ( pro mě ) povedený snímek! Remake bratří Farrellyů podle románu mého oblíbence Nicka Hornbyho Fotbalová horečka. Tentokrát místo klasického fotbalu a oddanosti k týmu FC Arsenal hlavní hrdina propadl fanatické lásce a fandovství k basseballu, konkrétně k týmu Boston Red Sox. Na to, že opravdu nejsem fanouškem amerických romantických komedií, tak tady jsem se bavil a to především díky hlavní herecké dvojici J. Fallon a překvapivě výborně hrající a sexy Drew Barrymore. Tento snímek je taková příjemná oddychovka na večer. Sám jako fanoušek jsem dovedl pochopit a vcítit se do chování hlavního hrdiny. Škoda pouze faktu, že scénáristé v některých pasážích se až moc krotili ve prospěch romantiky a vyvrcholilo to opravdu nepovedeným koncem. Nic to, ale nemění na faktu, že tento snímek jsem si užil a patří rozhodně mezi to povedenější ve svém žánru! 3 a 1/2*(30.3.2009)

VHS/// Obsazení 8/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Prostředí 8/10/// +příjemná Drew Barrymore, Jimmy Fallon kupodivu překvapil, krásná romantická atmosféra, hezký a dojemný příběh, závěr -možná v průběhu filmu mohlo být víc emocí, takových jako v závěru filmu/// A to jsem se obával, že film o baseballu bude nezajímavý a nudný. Ale obával jsem se úplně zbytečně. Fanaticky zamilován je nádherný film, který se vám bude líbit. Hlavní hrdinové se chovají normálně, nic není přehnané, přitom je to zábavné a krásně romantické. Takové mám rád./// Celkem 84%///(9.11.2010)

• sedm.1

Bobby Farrelly a Peter Farrelly.Režisérští sourozenci,kteří svou kariéru rozjeli na více než plný plyn.Ovšem od Já,mé druhé já a Irena jim očividně došlo vše vtipné,originální a vůbec nadstandartní,co mohli nabídnout.Od zmiňované Ireny mají jejich komedie sakra sestupnou kvalitu.Kde je všechen ten hrubozrný,drsný,nebojácný,zábavný humor,ostrý jako břitva?Kde jsou ty skvělé náměty a nápady na nejoriginálnější a nejnekompromisnější komedie,které šli až za hranici lidského vkusu a nehorázně tím bavili celý filmový svět?Mám chuť říct,kde jsou.Přímo tam.S Fanaticky zamilován se Farrelyové již plácají v tom největším hollywoodském romantickokomediálním marastu,kde na sebe všichni milionkrát opakovaně pomrkávají,říkají si zamilované věty o ničem a i přes veškeré problémy si nakonec k sobě již po milionkráte najdou tu stejnou cestičku.Pro me jě Fanaticky zamilován obyčejný snímek s pár omletými vtipnými scénami,s omletou romantickou zápletkou,s výjmečně snesitelnou Drew Barrymore a pro mě naprosto neznámým sympaťákem Jimmem Fallonem,prostě vším,co už znám a o co moc nestojím.Bratři Farrelyové by se nad sebou měli zkrátka zamyslet nad tím co točili na začátku jejich kariéry a co za blafy točí teď.(22.5.2009)

Ze začátku mě to teda nebralo ale nakonec se to opravdu rozjelo a z filmu se stala jedna z nejlepších komedií co jsem kdy viděl..možná proto že jsem úplně stejný jako hlavní hrdina Ben...on je fanatický fanda baseballového teamu, já zas fanda a sběratel Arnieho a filmu vůbec......a oběma dvěma nám reálný svět naprosto uniká dokud do našeho světa nevstoupí láska....ach ta ironie osudu!!(12.11.2009)

Kde jsou ti Farellyové? Skoro jsem je nenašla, na jejich zvyky je tato komedie až překvapivě krotká a možná proto i docela obyčejná. Drew a Fallon jsou docela fajn, film to také nebyl nejhorší, ale mně se přece jen o něco zájímavější a realističtější zdá původní verze s Firthem, v níž se film drží fotbalu (na ten amíci holt nejsou) a daleko více se soustředí na posedlost sportem, než na typickou romantiku... Ale což, na to, že mě sport nijak zvlášť nezajímá, mě obě verze Hornbyho horečky bavily poměrně dobře. 60%(25.11.2011)

• - Film je remakeom osem rokov starého anglického filmu s totožným názvom Fever Pitch (1997). (genetique)

• - I přes to, že Jimmy Fallon ve filmu ztvárňuje postavu Bena - fanouška Boston Red Sox, ve skutečnosti je herec velikým příznivcem týmu New York Yankees, jednoho z jeho největších rivalů. (Dio_Padre)

• - Film vznikol podľa románu známeho britského spisovateľa Nicka Hornbyho Futbalová horúčka. Bratia Bobby a Peter Farrellyovci, od ktorých sme zvyknutí na drsnejšie, tzv. fekálne komédie (napr. Niečo na tej Mary je), tento raz zostali veľmi umiernení. Posadnutosť hrdinu futbalom sa v americkej snímke zmenila na lásku k jednoznačne americkejšiemu športu – bejzbalu. (ash99)