poster

Fanaticky zamilován

 • USA

  Fever Pitch

 • USA

  The Perfect Catch

 • Německo

  Ein Mann für eine Saison

 • Slovensko

  Fanaticky zamilovaný

 • Velká Británie

  The Perfect Catch

Komedie / Romantický / Drama / Sportovní

USA / Německo, 2005, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • mustafa
  ***

  Velmi zajímavá a povedená komedie. Líbil se mi nápad natočit příběh o milostném vztahu kariéristky a chlapíka posedlého sportem (konkrétně baseballem). Navíc se bratři Farrellyové dokázali vyhnout přílišnému moralizovaní a především se do jejich tvorby navrací humor, nejvtipněji se jeví zachycení zaslepeného fanouška, pro něhož existuje pouze jediný tým. Téma fanouškovství je ve filmu pojaté velmi citilivě a hlavnímu hrdinou jsem jeho posedlost věřil a jeho jednání na stadionu či v soukromí chápal. Sport je zkrátka zdrojem humoru a zábavy. Fanaticky zamilován na to velmi vtipně poukazuje a v tom spatřuji největší klad filmu. Na druhou stranu se mi zdálo, že se scénaristé v některých pasážích až příliš krotí, především ve prospěch romantiky. Je to škoda, protože se film v průběhu začíná proměňovat v další žánrový přírůstek a film evidentně ztrací dech. Vytrácí se humor, vyprávění se zvrhne v žánrové klišé, které vyvrcholí stupidním koncem. Bohužel ani chemie mezi Drew Barrymore a Jimmy Fallonem příliš nefunguje a jejich vztah je opravdu jen scénáristikcou konstrukcí. A to především zásluhou Drew Barrymore, v jejímž podání postava Lindsey působí jako naivní emancipovaná panenka z pohádky. Bohužel zcela selhává jako komediální herečka a tím herecky naprosto nestačí Jimmymu Fallonovi, jehož postava a styl herectví (hodně přehrává a gestikuluje) jsou zdrojem většiny vtípků v tomto snímku.(14.12.2007)

 • Dever
  ***

  Soundtrack Craig Armstrong: 1. Dirty Water - The Standells [2:49] ,2. Tessie - Dropkick Murphys [4:17] ,3. Who Killed Tangerine - Tears for Fears [5:34] ,4. Sooner or Later - Popium [4:43] ,5. Thinking About You - Ivy [4:15] ,6. Northern Sky - Nick Drake [3:45] ,7. My Heart is the Bums on the Street - Marah [2:21] ,8. Second Best - Steve Wynn [3:42] ,9. Whammer Jammer - J. Geils Band [2:46] ,10. Fascination - Human League [3:46] ,11. Dance Dance Dance - Chic [3:45] ,12. Moonshot Manny - Joe Pernice [3:44] ,13. As We Walk to Fenway - Jonathan Richman [1:44] ,14. Window Pane - Mad Larry [3:44] ,15. O Babe What Would You Say - Hurricane Smith [3:28],(11.5.2011)

 • blackrain
  *****

  Komedie, které příjemně pobaví můžou být natočeny i bez trapáren a nejrůznějších vulgarismů. Sem by se ani takové věci nehodily, protože by potom z toho byla jenom fraška. Nevadilo mi, že je od začátku jasné, jak to celé dopadne. Nelituju ani toho, že jsem filmu věnovala svůj čas. Nebudu se ani bránit tomu, abych viděla film znovu. Já jsem se příjemně bavila. Jimmy Fallon byl roztomilý a sladký. Drew Barrymore se k němu hodila akorát, takže spolu vytvořili pěknou dvojici.(12.1.2012)

 • playboxguest
  ***

  Kde jsou ti Farellyové? Skoro jsem je nenašla, na jejich zvyky je tato komedie až překvapivě krotká a možná proto i docela obyčejná. Drew a Fallon jsou docela fajn, film to také nebyl nejhorší, ale mně se přece jen o něco zájímavější a realističtější zdá původní verze s Firthem, v níž se film drží fotbalu (na ten amíci holt nejsou) a daleko více se soustředí na posedlost sportem, než na typickou romantiku... Ale což, na to, že mě sport nijak zvlášť nezajímá, mě obě verze Hornbyho horečky bavily poměrně dobře. 60%(25.11.2011)

 • Klay
  **

  Už začíná být k nesnesení jak hollywood chrlí jednu romantickou komedii za druhou a všechny jsou si podobné jak spermie spermii. Dokud někdo nepředepíše pánům scénáristům novou dějovou šablonu, podle které pojedou, tak se na tyhle filmy nemůžu dívat pozitivně. Začíná to klasicky; dva se seznámí, začnou spolu chodit, pak přijde nějaký ten problém...kupodivu není nikdo z páru mentálně zaostalý, jak bych od Farrellyovské komedie čekal(alespoň nějaké překvapení), tím problémem je baseball. Pak samozřejmě přijde nějaká ta neshoda, dočasný rozchod, scény sebeuvědomění a sladký happy end. Myslím že jsem nic podstatného nevyspoileroval, protože kdo viděl více jak dva tyto filmy tak stejně ví co bude následovat a jak to dopadne už od úvodních titulků. Jediné co film drží na ucházejících 2 hvězdách jsou slušní herci a dva tři dobré vtipy.(2.4.2006)

 • - I přes to, že Jimmy Fallon ve filmu ztvárňuje postavu Bena - fanouška Boston Red Sox, ve skutečnosti je herec velikým příznivcem týmu New York Yankees, jednoho z jeho největších rivalů. (Dio_Padre)

 • - Film je remakeom osem rokov starého anglického filmu s totožným názvom Fever Pitch (1997). (genetique)

 • - Film vznikol podľa románu známeho britského spisovateľa Nicka Hornbyho Futbalová horúčka. Bratia Bobby a Peter Farrellyovci, od ktorých sme zvyknutí na drsnejšie, tzv. fekálne komédie (napr. Niečo na tej Mary je), tento raz zostali veľmi umiernení. Posadnutosť hrdinu futbalom sa v americkej snímke zmenila na lásku k jednoznačne americkejšiemu športu – bejzbalu. (ash99)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace