Fanaticky zamilován

Fanaticky zamilovaný

The Perfect Catch

Komedie / Romantický / Drama / Sportovní

USA / Německo, 2005, 100 min

Podle mě se tento remake může rovnat s originálem. Nevím proč, ale líbilo se mi to. Příjemný romantický film, který má dobře vybranou titulní dvojici a k tomu Red Sox... :-) Takže na takový nudný večer? Proč ne! 3 a půl...(28.3.2009)

no . . . pravdupovediac ja skutočnie nie som to, čo by ste pri dobrej vôli nazvali fanúšikom romantických komédií, všetky mi totiž pripadajú skoro rovnaké a skoro o tom istom, ale keďže v tejto hrala krásna a sexy Drew Barrymore a nebola až príliš trápna navyše som zaregistroval celkom solídny počet vtipných hlášok, situácií a scénok (naozaj ma príjemne prekvapilo, že to režírovali úchyláci farrellyovci) dávam s prižmúrenými očami 3 hviezdičky (čo je podľa mňa maximum, aký môže romantická americká komédia dosiahnuť). "Why Are You Shaveing My Bools?" "Relax, I Am Doctor!"(30.7.2006)

• Slarque

Jako romantická komedie to moc nefunguje. Po přesazení Hornbyho románu z Anglie do Ameriky si samozřejmě změnili fotbal za baseball, ale to by nebyl až takový problém. Ten vidím spíš v tom, že je to celé takové mdlé, bez nápadu. Jimmy Falon navíc dokazuje, že ne každý televizní bavič utáhne i hlavní roli ve filmu.(27.9.2009)

• Klay

Už začíná být k nesnesení jak hollywood chrlí jednu romantickou komedii za druhou a všechny jsou si podobné jak spermie spermii. Dokud někdo nepředepíše pánům scénáristům novou dějovou šablonu, podle které pojedou, tak se na tyhle filmy nemůžu dívat pozitivně. Začíná to klasicky; dva se seznámí, začnou spolu chodit, pak přijde nějaký ten problém...kupodivu není nikdo z páru mentálně zaostalý, jak bych od Farrellyovské komedie čekal(alespoň nějaké překvapení), tím problémem je baseball. Pak samozřejmě přijde nějaká ta neshoda, dočasný rozchod, scény sebeuvědomění a sladký happy end. Myslím že jsem nic podstatného nevyspoileroval, protože kdo viděl více jak dva tyto filmy tak stejně ví co bude následovat a jak to dopadne už od úvodních titulků. Jediné co film drží na ucházejících 2 hvězdách jsou slušní herci a dva tři dobré vtipy.(2.4.2006)

Na Farrellyovcov pomerne málo humoru a hlavne minimum toho fekálneho.Fever Pitch je romantický film a občasné Fallonove pokusy o vtip sú iba na škodu.Ale pekne od začiatku: Autobiografická predloha Nicka Hornbyho sa zaoberá veľa vecami,od detstva a jeho prvej návštevy štadiónu,cez úspechy aj neúspechy jeho tímu,až k postupnej posadnutosti.Vzťah,ktorému futbal tak trochu zabraňuje je iba jednou z vedľajších dejových línií.Sama o sebe je táto kniha takmer nezfilmovateľná.V roku 1997 sa o jej sfilmovanie pokúsil David Evans a ako hlavnú dejovú líniu si vybral práve vzťah hlavnej postavy(ako vždy v výborný Colin Firth) k učiteľke Sarah a Arsenal,ktorého stále sa stupňujúce ligové úspechy mu v ňom zabraňujú.Ako film slušné,ale nič extra...Bratia Farrellyovci a ich Fever Pitch,potom v podstate nie je adaptáciou Hornbyho knihy,ale skôr remakeom Evansového filmu(ku ktorému mimochodom písal scenár sám Hornby).Ibaže urobili zásadnú a naozaj fatálnu chybu:pokúsili sa príbeh upraviť pre americké publikum a futbal zamenili za basseball.Osobne nezdieľam vášeň ani pre jeden z týchto športov,ale v prvom filme Evans výborne vykreslil atmosféru a vtiahol vás do deja a keď Arsenal nakoniec zvíťazil,nejeden divák prežíval eufóriu.V tomto filme je hlavná postava fanúšikom tímu,ktorý nikdy nezvíťazí,navyše zábery zo zápasov sú natočené nudne,nestrhujúco a nikto nemôže chápať,prečo je tým tímom/športom,vlastne hlavná postava posadnutá.Navyše romantická línia odsúva šport na vedľajšiu koľaj a skvelý anglický záver nahrádza -ako inak - happy endom...Farrellyovci sa asi snažili natočiť tento film vážnejšie a preto tu nie je miesto pre ich typické scény plné ejakulátov,zvratkov,alebo exkrementov.To je iba dobre,ale humor neeliminovali z filmu úplne,iba sa ho rozhodli nechať na hlavnú postavu,respektíve jej predstaviteľa.A tým sa dostávame k najväčšej slabine filmu - k Jimmymu Fallonovi.V USA je Jimmy uznávaný komik,ale ja - neznalý jeho show a v podstate (na základe nedostatku možností) ani Saturday Night Live,ho poznám iba ako nevýraznú vedľajšiu postavu z iných filmov.A presne taký je aj tu - nevýrazný.A navyše trápny,nudný a na základe faktu,že hlavnú úlohu absolútne nezvláda,proste nie je možné sa s ním stotožňovať.Fallon proste nie je Firth,basseball proste nie je futbal a Red Sox proste nie sú Arsenal...Je iba jedna vec,ktorá tento film zachraňuje:veľmi pekne napísaná postava Linsey a jej dokonalá predstaviteľka.Drew Barrymore asi nikdy nebola taká rozkošná,sladká a roztomilá a zachraňuje dokonca aj ten nereálny americký záver,ktorý nakoniec - aj cez to všetko - robí predsa len trochu dojemným.Drew je proste úžasná a verím tomu,že bez nej,by tento film nebol ničím(9.6.2012)

• - Film vznikol podľa románu známeho britského spisovateľa Nicka Hornbyho Futbalová horúčka. Bratia Bobby a Peter Farrellyovci, od ktorých sme zvyknutí na drsnejšie, tzv. fekálne komédie (napr. Niečo na tej Mary je), tento raz zostali veľmi umiernení. Posadnutosť hrdinu futbalom sa v americkej snímke zmenila na lásku k jednoznačne americkejšiemu športu – bejzbalu. (ash99)

• - I přes to, že Jimmy Fallon ve filmu ztvárňuje postavu Bena - fanouška Boston Red Sox, ve skutečnosti je herec velikým příznivcem týmu New York Yankees, jednoho z jeho největších rivalů. (Dio_Padre)

• - Film je remakeom osem rokov starého anglického filmu s totožným názvom Fever Pitch (1997). (genetique)