Fanaticky zamilován

Fever Pitch

The Perfect Catch

Komedie / Romantický / Drama / Sportovní

USA / Německo, 2005, 100 min

Soundtrack Craig Armstrong: 1. Dirty Water - The Standells [2:49] ,2. Tessie - Dropkick Murphys [4:17] ,3. Who Killed Tangerine - Tears for Fears [5:34] ,4. Sooner or Later - Popium [4:43] ,5. Thinking About You - Ivy [4:15] ,6. Northern Sky - Nick Drake [3:45] ,7. My Heart is the Bums on the Street - Marah [2:21] ,8. Second Best - Steve Wynn [3:42] ,9. Whammer Jammer - J. Geils Band [2:46] ,10. Fascination - Human League [3:46] ,11. Dance Dance Dance - Chic [3:45] ,12. Moonshot Manny - Joe Pernice [3:44] ,13. As We Walk to Fenway - Jonathan Richman [1:44] ,14. Window Pane - Mad Larry [3:44] ,15. O Babe What Would You Say - Hurricane Smith [3:28],(11.5.2011)

• venison

Původní předlohu jsem nečetla, ale Nick Hornby zní slibně navíc v kombinaci s Drew Barrymore.. Tady ani tahle kombinace bohužel na solidní komedii nestačila :-( Hlavní myšlenka každopádně zaujala - čeho všeho by se měl člověk kvůli lásce vzdát a pokud se svého fantismu vzdá, bude stále stejným člověkem, do kterého jste se zamilovali?(3.2.2014)

• MATADOR

Poblázněný fanoušek RedSox se zamiluje a zároveň nastávají patálie, co je mu přednější. Typická americká komedie, která má sice nějaký ten "potenciál" někoho donutit k smíchu, ale bohužel se tak tomu stane jen v pár okamžicích a to je na komedii opravdu málo. Konec mohl být typický - americký a odsunul bych tento film, do nejhorších hodnocení, jelikož je to prostě chuchvalec scén, které mají málo co společného a dohromady z toho je jen pouze ztráta času. Ale ten páteční večer, co to běželo v televizi je optimální. Komedie o fanouškovi RedSox, který se zamiluje a řeší celý film, co s tím.(28.3.2009)

• Beky

Bratři F.opět natočili průměrný film!! Nejedná se o zoufalou nudu, ale v průběhu filmu určitě budete žadonit o nějaké to vzrušení navíc!!! Bohužel film opět doplácí na neoriginalitu scénáře, jedná se pouze o zaběhnutý stereotyp romantických komedií!!...Láďa miluje Máňu, Kája je estébák, zkaženej vzduch.......otázka dne je: Proč se vůbec film točil? Podle mě to bratři a ani diváci neví!! Nic na tom nemění ani sympatická dvojka v podání B.+F. na které je příjemný pohled ( narozdíl od B.+G. ve Slova napsal, hudbu složil:(. Film doporučuju pouze lidem zoufale žadonícím po špetce romantiky!!..40%!! Jednou větou: Kde pak jsou časy Blbího a blbějšího, Něco na té Mary je nebo brutálně ujetého Kingpina??(2.12.2007)

• kocik1

Co mají ti američani pořád s tím baseballem, to asi nikdy nepoberu. Proč o něm točí pořád do kola stále stejné filmy, to už asi taky nepochopím. Taaak, asi je to baví. Film je teda o závislosti na baseballu a o jednom blbečkovi, který se té závislosti hodlá vzdát. Podepíše ty papíry nebo nepodepíše? Ruka se mu chvěje, jako by měl třasavku. Musím přiznat, že to je stejně napínavé jako druhořadá detektivka, kde sice znáte pachatele hodinu před koncem, ale ti policajti si pořád nejsou jistí. Potlesk a polibek na stadionu. A jo, já zapomněla, ono je to taky o lásce a o jedné kočce, která ráda běhá po stadionu. Což o to, zkouknout se tenhle snímek dá, ale než se mu na 100 minut upíšete, popřemýšlejte, jestli by nebylo lepší běhat někde v lese anebo si vzít hodinu baseballu a užít si ho i bez té omáčky.(21.11.2014)

• - Film je remakeom osem rokov starého anglického filmu s totožným názvom Fever Pitch (1997). (genetique)

• - Film vznikol podľa románu známeho britského spisovateľa Nicka Hornbyho Futbalová horúčka. Bratia Bobby a Peter Farrellyovci, od ktorých sme zvyknutí na drsnejšie, tzv. fekálne komédie (napr. Niečo na tej Mary je), tento raz zostali veľmi umiernení. Posadnutosť hrdinu futbalom sa v americkej snímke zmenila na lásku k jednoznačne americkejšiemu športu – bejzbalu. (ash99)

• - I přes to, že Jimmy Fallon ve filmu ztvárňuje postavu Bena - fanouška Boston Red Sox, ve skutečnosti je herec velikým příznivcem týmu New York Yankees, jednoho z jeho největších rivalů. (Dio_Padre)