Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Film natočený podle knihy Nicka Hornbyho Fotbalová horečka. Jako malý chlapec se Ben s rozvedenou matkou přestěhoval do Bostonu, kde byl velice osamělý. A tak ho jednoho dne matka svěřila strýci Carlovi, který ho zavedl na baseballový zápas. Ten den se zrodila jeho obrovská láska ke klubu Red Sox, která trvá dodnes, kdy je Benovi třicet… Ben je povoláním učitel a jednoho dne jede s několika vybranými žáky na matematickou exkurzi. Během ní pozná půvabnou Lindsey, která se o ně stará. Mezi oběma mladými lidmi brzy vzniká milostné pouto. Je tu ale potíž: Ben má ještě po strýci předplacená místa na stadionu, kde nepromešká jediný zápas svého milovaného klubu. Lindsey je zase zapálená pro svou práci, v níž si vede velmi dobře a možná ji dokonce čeká povýšení. S Benem začne chodit na zápasy, ale jeho vášnivému nadšení pochopitelně tak zcela nepropadne. Pak nazraje čas, aby představila Bena rodičům. Právě v téže době se ale hrají velice důležité zápasy, na kterých Ben samozřejmě nemůže chybět. A tak odjíždí Lindsey do Baltimoru sama, zatímco Ben s kamarády, kteří jsou stejně jako on posedlí Red Sox, odjíždí na Floridu. Po návratu pokračují společně v návštěvách baseballových zápasů, kde se Lindsey seznamuje s dalšími nadšenci, kteří po léta zasedají na stejná místa na tribuně, aby horlivě povzbuzovali svůj klub, přestože jeho úspěchy nejsou právě nejoslnivější. Pak přijedou rodiče Lindsey do Bostonu a společně jdou všichni čtyři na večeři. Rodičům se sice zdá Ben poněkud divný – nechá si totiž u stolu zacpat uši, aby neslyšel z rádia, jak hraje jeho klub, protože si zápas nahrává – ale když pomůže otci Lindsey proniknout do velmi uzavřeného golfového klubu, vezmou ho na milost. Pak ale jednoho dne přichází Lindsey a nápadem: letí služebně do Paříže a chce, aby ji Ben doprovázel. Ovšem je tu zase stará známá potíž: právě v té době se hraje mimořádně důležitý zápas, na kterém by Ben nerad chyběl... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (102)

genetique 

všechny recenze uživatele

Farrellyovci už viditeľne nemajú čím zaujať. Priezračne čistý humor sa im stráca z dosahu a tak si pomáhajú romantickými pletkami a konečne sa im zadarilo. Určite to nie je nijaký boom ani diera do sveta, no obajvuje sa tu umiernený scenár so znesiteľnými gagmi, s nádychom farrelyovského mentalizmu, a príjemne ladená dvojica. To všetko stačí, aby som si to celé v pohodičke vychutna a behom pár minút zabudol. Proste jednohubka, ktorá chutí, no nezasýti. 65%. ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Fajn komedie, která od diváka nevyžaduje víc, než sama nabízí. Na motivy zdařilé knihy Nicka Hornbyho Fotbalová horečka natočili bratři Farellyové zcela nečekaně lidsky hřejivý film. Ač by se to u jejich předchozích počinů nabízelo, něčím lidsky hřejivým zde není míněno xxxxx ani nic podobného. Knižní láska k fotbalu (pro mne jakožto nefotbalistu nepochopitelná) zmutovala v lásku k baseballu (pro mne jakožto neameričana naprosto nepochopitelná), jemuž není třeba příliš rozumět, i když znalost historie týmu Boston Red Sox a všelijakých pojmů pravděpodobně vylepšuje výsledný zážitek. Linie paralelně plynoucí, snáze pochopitelná a v kontaktu s linií fanouškovskou vytvářející přiměřené množství humorných situací, čili linie romantická, není vůbec ničím výjimečná. Je jednoduše v pohodě. Celý film je v pohodě. Neřeší žádné složitosti a za zvuků pěkných songů a prostých, nikoliv hloupých vtipů, letí rychlostí na jistotu odpáleného baseballového míčku k výrazně vyznačené cílové metě. Ani nevýrazný, jinde otravný Jimmy Fallon nebyl po boku enormně „cute“ Drew Barrymore na odstřel. 70% Zajímavé komentáře: DaViD´82, Jordan ()

Reklama

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack Craig Armstrong: 1. Dirty Water - The Standells [2:49] ,2. Tessie - Dropkick Murphys [4:17] ,3. Who Killed Tangerine - Tears for Fears [5:34] ,4. Sooner or Later - Popium [4:43] ,5. Thinking About You - Ivy [4:15] ,6. Northern Sky - Nick Drake [3:45] ,7. My Heart is the Bums on the Street - Marah [2:21] ,8. Second Best - Steve Wynn [3:42] ,9. Whammer Jammer - J. Geils Band [2:46] ,10. Fascination - Human League [3:46] ,11. Dance Dance Dance - Chic [3:45] ,12. Moonshot Manny - Joe Pernice [3:44] ,13. As We Walk to Fenway - Jonathan Richman [1:44] ,14. Window Pane - Mad Larry [3:44] ,15. O Babe What Would You Say - Hurricane Smith [3:28], ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Osm let po zdařilé ostrovní filmové adaptaci Hornbyho románu přichází americký remake od bratrů Farrellyových. Děj přesunutý od fotbalu k baseballu by se dal ještě pochopit. Ovšem to, že zmizelo veškeré kouzlo, nadsázka, pravdivost a trefný humor, tak to již ne. Ty tam je i originální "sportovně-deníčkové" vyprávění a sympatický hrdina. Místo toho je zde klasický mustr americké romantické komedie "obohacený" o jeden trapný pokus o humor vedle druhého. Ovšem nejhorší ze všeho je jak byl napsán hlavní hrdina. Místo sympatického učitele a jeho slabosti pro fotbal je tu regulérní ubohý magor, kterého byste k dětem do třídy raději ani nepustili. Místo sympatií vzbuzuje totiž přesný opak. Fanaticky zamilován by bylo neskutečné peklo i bez stínu vynikajícího originálu, v něm je to nepopsatelně špatný a především zcela zbytečný snímek. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Je ve vnějším poli vlhká tráva?" Tak to je ta jediná správná otázka, když za vámi vyvolená statečně přeběhne při zápase MLB přes hřiště s udýchanými pořadateli v závěsu za svými kmitajícími nožičkami. Tedy pokud jste seriozní sportovní fanatik a právě se nejistě rozhodujete mezi láskou k ženě a láskou ke skupině propocených chlapů v dresech. Já jsem se přitom tedy pobavil poměrně slušně, ale fandou Red Sox jsem se nestal a ani záhadu obliby baseballu jsem opětovně nedokázal odhalit. ()

Galerie (36)

Zajímavosti (3)

  • Film je remakeom osem rokov starého anglického filmu s totožným názvom Fever Pitch (1997). (genetique)
  • Film vznikol podľa románu známeho britského spisovateľa Nicka Hornbyho Futbalová horúčka. Bratia Bobby a Peter Farrellyovci, od ktorých sme zvyknutí na drsnejšie, tzv. fekálne komédie (napr. Niečo na tej Mary je), tento raz zostali veľmi umiernení. Posadnutosť hrdinu futbalom sa v americkej snímke zmenila na lásku k jednoznačne americkejšiemu športu – bejzbalu. (ash99)
  • I přes to, že Jimmy Fallon ve filmu ztvárňuje postavu Bena - fanouška Boston Red Sox, ve skutečnosti je herec velikým příznivcem týmu New York Yankees, jednoho z jeho největších rivalů. (Dio_Padre)

Související novinky

Další remake od Farrellyů

Další remake od Farrellyů

25.04.2006

Pokuď možno nazvat nějaké tvůrčí seskupení opravdovým samorostem bez pudu sebezáchovy, tak se s velikou pravděpodobností jedná o Petera a Bobbyho Farrellye. Režírujíci bratrská dvojice proslula hitem… (více)

Reklama

Reklama