• honajz
  **

  Jedna z posledních rolí Jacquese Villereta - zemřel během natáčení - je adaptací komiksové série René Goscinnyho. Nejde však o nijak veselé loučení - Villeret hraje hrozně hodného kalífa, který má všechny rád, klidně se rozdělí o poslední sbírku zlatých řetízků, a vůbec netuší, že po jeho místě pase vezír Iznogoud. Vše se komplikuje hledáním nevěsty pro hodného kalífa, kdy se i vezír zamiluje, ale dvojice dívek, jež se náhodně objeví v paláci, rozhodně mnoho klidu nepřinese. Ten děj se skutečně velmi těžko popisuje, protože vlastně žádný pořádný není. Jde o sled scének, muzikálových čísel a výstupů (dočkáme se dokonce francouzské verze písničky Pretty Woman), různých narážek a vtípků, parodií, ale celé to dohromady neklape ani nedrží. Přes všechnu výpravu a triky jde spíše o televizní film, někdy jsou kulisy hodně znát. Je to celé hodně barevné, ukřičené, křečovité, ale vtipné, hm, to moc ne.(19.12.2008)

 • B.e.r.n.y
  ***

  Komiksová předloha je mi cizí a tak jsem si od tohoto počinu ani nic moc nesliboval. Byl jsem ovšem velmi příjemně překvapen. Na podobné magořinky si obyčejně moc nepotrpím, ale z tohohle se vyklubala záležitost vhodná pro večery, kdy člověk potřebuje prostě vypnout. Herecké výkony a samotné herecké obsazení hodnotím též kladně. Jediné na co by si měl divák dát skutečně pozor je český dabing, který v tomhle případě dopadl v porovnání s originálem skutečně katastrofálně. (Ještě víc než je zvykem)(23.2.2013)

 • Campbell
  ****

  Já takovýhle taškařice rád. Komiks jsem nečetl, takže nemusím srovnávat. A myslím že humor je na snesitelné úrovni, není to nic povrchního ani extra inteligentního. Taková jednoduchá zábava. Villeret je úžásnej jako vždy. Efekty jsou vydařené, i když létaní na koberci není žádné terno. Z původních 3* nakonec zvyšuju o jednu víc. Francouzi určitě umí, a jejich komedie patří k tomu nejlepšímu.(23.3.2010)

 • Lacike
  **

  Na prvy pohlad to vyzera ako velmi sialeny mismas. Ale nakoniec to ma zmysluplnu zapletku a sudrzny styl, takze by to mohlo v pohode fungovat. Proste taka komedialna rozpravka o vtipnom zloduchovy, ktory kuje pikle, aby sa dostal na trón. Aj obsadenie dopadlo solidne. Je tu hned niekolko komedialnych hviezd, ktore sa mohli poriadne predviest. Ale vysledok bohuzial nie je prilis vtipny. Len obcas sa nejaky z nich skutocne vydarí. Skoda. Napriek tomu sa to raz dá v pohode pozriet. Ale pokial tento film vynechate, tak o nic nepridete. 5/10.(7.3.2015)

 • Malarkey
  ***

  Klasická francouzská ujetá kravina, která ale určitě bez problémů pobaví, když tedy divák nestojí o bůhví jak inteligentní humor, ale popravdě u mě účel splnila. Sice mě překvapily muzikální vsuvky, které byly vcelku otravné, ale dalo se to přežít, a občas i u nich se dalo zasmát. Je škoda, že během natáčení tohoto filmu umřel Jacques Villeret, kterého je škoda. I tady dokázal bavit a příjemně divák těšit svým příjemným nevnucujícím se humorem. Velký vezír ale opravdu není nic strašného, stačí jen vypnout. Řekl bych, že francie současnosti se co se týče komedií dělí na dvě části, ty inteligentní - zábavné nebo plné drama, nebo ty bláznivé, které už tolik úspěchu zde na čsfd neschytají, ale občas opravdu pobaví, stejně jako Velký vezír, dle mého názoru.(26.5.2009)