Polibek před smrtí

Bozk pred smrťou

Krimi / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie / USA, 1991, 94 min

• Terva

Film začíná docela krvavě, ale to je asi tak všechno. CITÁT - Už mně pustíš - ( Dorrie Carlsson ). Můžeš si za to sama ( Jonathan Corliss ). V podstatě hned od začátku víte, kdo zabíjí a pak už celý film jen čekáte jak to dopadne. Moc erotiky tam taky není, napětí nulové a hudební doprovod....raději nemluvit. Jedna věc, kterou musím vyzvednout na povrch...při stopování ( film se odehrává v USA) mu zastaví Brouk Volkswagen a má krásné žluté taxíkářské barvy. Jak se tento Německý vůz krásně v USA ubytoval. http://cs.wikipedia.org/wiki/Volkswagen A na konec jednu báseň z filmu - Až zemřu, mí nejdražší, nepějte mi žádné písně. Nevěnčete mi hlavu růžemi, nekladtě mne do stínu cypřišů, nechť kryje mne tráva zelená a déšť a kapky rosy. Vzpomeňte si na mne někdy či zapomeňte.(16.1.2010)

Hmm... jde o remake stejnojmeného noir filmu z roku 1956 s Robertem Wagnerem. Tento remake je ve všem horší než původní verze snad kromě Matta Dillona, který byl výborný a směle se může rovnat s Wagnerem. I přesto bych film úplně nezatracoval, zkrátka průměrný thriller. Pokud máte na výběr mezi tímto a původním filmem rozhodně doporučuji původní.(15.6.2009)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $15,429,177Tržby Celosvetovo $-(2.10.2009)

Začátek slibnej, zbytek průměrnej, tak bych asi tohle charakterizoval.Hned jak se film rozjede tak na sebe stáhne všechnu pozornost Matt Dillon, díky pěkně drsný scéně padu z domu, ta byla fakt originálně natočené, jenže pak už se film napojí na známý téma a o moc víc už toho nepředvede. Sice je tady Matt Dillon fakt hodně dobrej, jenže to na lepší hodnocení stejně nestačí(7.9.2006)

• cross

Polibek před smrtí je obyčejný tuctový thriller o rafinovaném plánu kariérního postupu, který však přehrává především v oblasti scénáře a režie. Časové údálosti prostě nesedí a i lehce imbecilní divák se musí podivit nad vševědoucím parchantem v podání Matta Dillona, který snad přeskakuje mezi místy přes jinou realitu a má v hlavě nejmodernější ravděpodobnostní počítač.Tyto scény mě u vážně míněného thrilleru dokáží neuvěřitelně vytočit, zvlášť když se objevují především v nejpodstatnějších filmových sekvencích vražd.(21.1.2003)

• - Max von Sydow a Sean Yound v tomto snímku již podruhé představují duo otec a dcera. Poprvé tomu tak bylo ve filmu Duna (1984). (Goldbeater)

• - Snímek byl natočen na motivy knihy "Polib mne a zemřeš" od Iry Levin. (zuza99)