Leprechaun: Back 2 tha Hood

Komedie / Fantasy / Horor

USA, 2003, 90 min

Rozhodně bych nečekal, že zrovna u série Leprechaun platí: To nejlepší na konec. Po předchozích dvou dílech jsem se dočkal výrazného zlepšení a to takového, že se podle mě jedná o nejlepší díl z celé skřetí série. Leprechaun se znovu ocitl v černošské čtvrti a znovu chce zpátky své zlaťáky. Ovšem v tomhle díle se z téhle malé postavy stal docela i děsivý vrah. Ano, pronáší svoje oblíbené průpovídky a všechno bere s humorem (například vyřešení problému, když nedosáhne v autě na pedály pomocí useknuté nohy), ale oproti předchozím filmům se podařilo navodit horrorovou atmosféru pomocí dobré kamery a hlavně hudby. Tomuhle já říkám dobré (zatím) zakončení.(25.1.2009)

9/10 Kto by to čakal, že najlepší diel príde na koniec. To viete, tak to chodí, keď film dostane do rúk nejakú ultratalentovaný režisér. Prvýkrát v sérii sa darí aj strašiť a film má takú príjemnú temno komediálnu atmosféru. Niečo ako Freddy vs. Jason. Leprechaun sa trošku zmenil - už je strašidelnejší. Navyše tvorcovia nám ponúkajú aj prvý ucelený pohľad na Leprechauna a jeho mytológiu v brilantnej úvodnej animovanej pasáži. Prvá tretina filmu je pomalá a temná, dosť sa venuje rečiam hlavných hrdinov - ale nie je to určite nudné. Je to taká príprava na mäso, ktoré vrcholí v dokonalom záverečnom súboji plnom geniálnych hlášok a hustého napätia. Brilantná hororová komédia a vrchol série. Azda to neskončí pri šestke a bude to pokračovať ďalej. WARWICK DAVIS 4 PRESIDENT! PS: môj rebríček ságy L6, L3, L2, L1, L5, L4(7.10.2006)

Lleprechaun vs. černošští gangsta. :D Po prvním leprechaunovi jsem si říkal, že sledování dalších dílů bude jen ztrátou času, ale nakonec jsem tomu poslednímu šanci dal a nebyl to špatnej nápad. Skřet hláškuje, hulí a zabíjí všechno, co mu po pařáty přijde. Pochopitelně se nejedná o kdovíco a zkrátit tomu stopáž by určitě nebylo na škodu, ale na druhou stranu se pořád jedná o lehký nadprůměr, kterej dokáže zabavit. 55%(25.6.2012)

Kdo by čekal, že se někdy setká ze sérií, jejíž nejlepší díl je až ten šestý? Ono to tedy není žádný trhák, ale jednoznačně je to nejzábavnější, nejzajímavější, nejpůsobivější a nejfunkčnější díl. Leprechaunovi se mezi černochy zřejmě daří. Může za to taky hlavně fakt, že teprve až v šestém díle všechny ostatní postavy mimo Leprechauna nepůsobí divně a debilně ale jsou tak nějak normální (a v případě ženského osazenstva tedy i hezké). Kromě toho opět další důkaz, že by si samotná Leprechaun zasloužil mnohem lepší filmy, on sám, jako postava a charakter je naprosto parádní, jen prostě ty příběhy a filmy nedosahují jeho cti a kvalit, což je obrovská škoda. I zde je Leprechaun hrozný masér, který se s ničím moc nepárá a připraví nám nejednu skvělou scénu (zhulený Leprechaun v kuchyni je fakt k popukání - jeho výstup z policejního auta zase parádní). Hodně slibné zakončení série (reboot z roku 2014 pravděpdoobně vynechám a zatím nepočítám).(7.11.2015)

• kaylin

„Leprechaun: Back 2 tha Hood“ je opět primárně přehlídkou Warwicka Davise, který na sebe naposledy vzal masku a udělal ze sebe zabijáckého skřeta. V tomhle díle dostane na frak i on sám, ale je to pořád hlavně leprikón, kdo rozdává smrt. Film má hlavu a patu, snaží se být zábavný, snaží se děsit, ale v rámci série už je to prostě ohrané a přijde mi, že to jen přešlapuje na místě.(4.11.2016)

• - První film série, ve kterém jsou vidět Leprechaunovy nohy. Leprechaun má v tomto díle také nový outfit, aby vypadal démoničtěji. (hladass)

• - Rory (Laz Alonso) vo filme vraví, že váha jednej mince je 8 uncí (1 unca = 28,3495 g). Mincí je 200, a tak celý poklad váži okolo 340 kíl. Hlavné postavy si tento poklad rozdelili medzi seba a aj napriek deklarovanej váhe s ním behali akoby to bolo pierko. (beso74)

• - Původní děj filmu se měl odehrávat na tropickém ostrově během jarních prázdnin, ale producenti Lions Gate umístili film do městského prostředí, stejně jako předcházející díly série. (hladass)