poster

Leprechaun: Back 2 tha Hood

Komedie / Fantasy / Horor

USA, 2003, 90 min

 • Vishnar
  ***

  Rozhodně bych nečekal, že zrovna u série Leprechaun platí: To nejlepší na konec. Po předchozích dvou dílech jsem se dočkal výrazného zlepšení a to takového, že se podle mě jedná o nejlepší díl z celé skřetí série. Leprechaun se znovu ocitl v černošské čtvrti a znovu chce zpátky své zlaťáky. Ovšem v tomhle díle se z téhle malé postavy stal docela i děsivý vrah. Ano, pronáší svoje oblíbené průpovídky a všechno bere s humorem (například vyřešení problému, když nedosáhne v autě na pedály pomocí useknuté nohy), ale oproti předchozím filmům se podařilo navodit horrorovou atmosféru pomocí dobré kamery a hlavně hudby. Tomuhle já říkám dobré (zatím) zakončení.(25.1.2009)

 • Karamanlis
  ***

  Čo sa týka miery zábavnosti a nápaditosti síce nebol môj najobľúbenejší tretí - lasvegaský diel Leprechauna prekonaný, napriek tomu však Back 2 tha Hood radím k tomu najlepšiemu, čo táto komediálno-hororová séria ponúka. Príbeh očakávane stojí výsostne na obstojnom hereckom výkone liliputána Warwicka Davisa a ním stvárnenej postave morbídne vtipkujúceho zlovestného škriatka, ktorý v rámci svojej vražednej misie opäť svojským spôsobom znesie zo sveta zopár lúzerov, pričom svoj fyzický handicap tradične kompenzuje vytrvalosťou a vynaliezavosťou.(14.3.2018)

 • Dr. Wolfenstein
  *****

  No tak by mě fakt nenapadlo... Po tak neskutečně posrané pětce se Leprechaun vrátil lepší než kdy předtím. Je to důkaz toho, že i předchozí díl se dal natočit daleko líp. Šestka je vážnější, je taky zábavná (ne trapně směšná) a zkrátka ve všem trumfnula kterékoliv předchozí pokračování. Hranice mezi brutalitou, skřítek dost přitvrdil, a humorem jsou dokonale vyvážené, leprechaunův nový obleček taky vypadá skvěle, triky a masky jsou na takový film rozhodně více než dostačující. Vlsatně ani nemám co vytknout. Sice to není úplně pětihvězdičková záležitost, ale viděl jsem pětku a šestku hned po sobě a ten rozdíl v kvalitě prostě zaluhuje jak se patří ocenit.(4.7.2011)

 • eraserhead666
  ***

  Kdo by čekal, že se někdy setká ze sérií, jejíž nejlepší díl je až ten šestý? Ono to tedy není žádný trhák, ale jednoznačně je to nejzábavnější, nejzajímavější, nejpůsobivější a nejfunkčnější díl. Leprechaunovi se mezi černochy zřejmě daří. Může za to taky hlavně fakt, že teprve až v šestém díle všechny ostatní postavy mimo Leprechauna nepůsobí divně a debilně ale jsou tak nějak normální (a v případě ženského osazenstva tedy i hezké). Kromě toho opět další důkaz, že by si samotná Leprechaun zasloužil mnohem lepší filmy, on sám, jako postava a charakter je naprosto parádní, jen prostě ty příběhy a filmy nedosahují jeho cti a kvalit, což je obrovská škoda. I zde je Leprechaun hrozný masér, který se s ničím moc nepárá a připraví nám nejednu skvělou scénu (zhulený Leprechaun v kuchyni je fakt k popukání - jeho výstup z policejního auta zase parádní). Hodně slibné zakončení série (reboot z roku 2014 pravděpdoobně vynechám a zatím nepočítám).(7.11.2015)

 • Morholt
  ***

  Lleprechaun vs. černošští gangsta. :D Po prvním leprechaunovi jsem si říkal, že sledování dalších dílů bude jen ztrátou času, ale nakonec jsem tomu poslednímu šanci dal a nebyl to špatnej nápad. Skřet hláškuje, hulí a zabíjí všechno, co mu po pařáty přijde. Pochopitelně se nejedná o kdovíco a zkrátit tomu stopáž by určitě nebylo na škodu, ale na druhou stranu se pořád jedná o lehký nadprůměr, kterej dokáže zabavit. 55%(25.6.2012)

 • - První film série, ve kterém jsou vidět Leprechaunovy nohy. Leprechaun má v tomto díle také nový outfit, aby vypadal démoničtěji. (hladass)

 • - Rory (Laz Alonso) vo filme vraví, že váha jednej mince je 8 uncí (1 unca = 28,3495 g). Mincí je 200, a tak celý poklad váži okolo 340 kíl. Hlavné postavy si tento poklad rozdelili medzi seba a aj napriek deklarovanej váhe s ním behali akoby to bolo pierko. (beso74)

 • - Původní děj filmu se měl odehrávat na tropickém ostrově během jarních prázdnin, ale producenti Lions Gate umístili film do městského prostředí, stejně jako předcházející díly série. (hladass)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace