poster

Leprechaun: Back 2 tha Hood

Komedie / Fantasy / Horor

USA, 2003, 90 min

 • Vishnar
  ***

  Rozhodně bych nečekal, že zrovna u série Leprechaun platí: To nejlepší na konec. Po předchozích dvou dílech jsem se dočkal výrazného zlepšení a to takového, že se podle mě jedná o nejlepší díl z celé skřetí série. Leprechaun se znovu ocitl v černošské čtvrti a znovu chce zpátky své zlaťáky. Ovšem v tomhle díle se z téhle malé postavy stal docela i děsivý vrah. Ano, pronáší svoje oblíbené průpovídky a všechno bere s humorem (například vyřešení problému, když nedosáhne v autě na pedály pomocí useknuté nohy), ale oproti předchozím filmům se podařilo navodit horrorovou atmosféru pomocí dobré kamery a hlavně hudby. Tomuhle já říkám dobré (zatím) zakončení.(25.1.2009)

 • JohnnyD
  *****

  9/10 Kto by to čakal, že najlepší diel príde na koniec. To viete, tak to chodí, keď film dostane do rúk nejakú ultratalentovaný režisér. Prvýkrát v sérii sa darí aj strašiť a film má takú príjemnú temno komediálnu atmosféru. Niečo ako Freddy vs. Jason. Leprechaun sa trošku zmenil - už je strašidelnejší. Navyše tvorcovia nám ponúkajú aj prvý ucelený pohľad na Leprechauna a jeho mytológiu v brilantnej úvodnej animovanej pasáži. Prvá tretina filmu je pomalá a temná, dosť sa venuje rečiam hlavných hrdinov - ale nie je to určite nudné. Je to taká príprava na mäso, ktoré vrcholí v dokonalom záverečnom súboji plnom geniálnych hlášok a hustého napätia. Brilantná hororová komédia a vrchol série. Azda to neskončí pri šestke a bude to pokračovať ďalej. WARWICK DAVIS 4 PRESIDENT! PS: môj rebríček ságy L6, L3, L2, L1, L5, L4(7.10.2006)

 • Dr. Wolfenstein
  *****

  No tak by mě fakt nenapadlo... Po tak neskutečně posrané pětce se Leprechaun vrátil lepší než kdy předtím. Je to důkaz toho, že i předchozí díl se dal natočit daleko líp. Šestka je vážnější, je taky zábavná (ne trapně směšná) a zkrátka ve všem trumfnula kterékoliv předchozí pokračování. Hranice mezi brutalitou, skřítek dost přitvrdil, a humorem jsou dokonale vyvážené, leprechaunův nový obleček taky vypadá skvěle, triky a masky jsou na takový film rozhodně více než dostačující. Vlsatně ani nemám co vytknout. Sice to není úplně pětihvězdičková záležitost, ale viděl jsem pětku a šestku hned po sobě a ten rozdíl v kvalitě prostě zaluhuje jak se patří ocenit.(4.7.2011)

 • Morholt
  ***

  Lleprechaun vs. černošští gangsta. :D Po prvním leprechaunovi jsem si říkal, že sledování dalších dílů bude jen ztrátou času, ale nakonec jsem tomu poslednímu šanci dal a nebyl to špatnej nápad. Skřet hláškuje, hulí a zabíjí všechno, co mu po pařáty přijde. Pochopitelně se nejedná o kdovíco a zkrátit tomu stopáž by určitě nebylo na škodu, ale na druhou stranu se pořád jedná o lehký nadprůměr, kterej dokáže zabavit. 55%(25.6.2012)

 • Bloody13
  **

  "What´s up, ya motherfucka?!!" I když oproti předchozím dvěma dílům jde znát lehký kvalitativní vzestup, pořád je to slabota. Hamižný skřet v podání nejslavnějšího liliputa v Hollywoodu už dávno degradoval na sebeparodickou postavu a nic se na tom nemění ani tady. V podstatě jde jenom o to, jak Leprechaun poznává rádoby tvrďácký svět ghetta, přičemž si stihne potáhnout z vodnice, vyžrat ledničku, zmlátit pár negrů a projet se v policejním autě, aby skončil v tekutym betonu. Hups, malej spoiler! Malou náplastí budiž pár slušných vtípků a úvodní animace představující skřetovu minulost.(4.8.2012)

 • - Původní děj filmu se měl odehrávat na tropickém ostrově během jarních prázdnin, ale producenti Lions Gate umístili film do městského prostředí, stejně jako předcházející díly série. (hladass)

 • - První film série, ve kterém jsou vidět Leprechaunovy nohy. Leprechaun má v tomto díle také nový outfit, aby vypadal démoničtěji. (hladass)

 • - Rory (Laz Alonso) vo filme vraví, že váha jednej mince je 8 uncí (1 unca = 28,3495 g). Mincí je 200, a tak celý poklad váži okolo 340 kíl. Hlavné postavy si tento poklad rozdelili medzi seba a aj napriek deklarovanej váhe s ním behali akoby to bolo pierko. (beso74)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace