Skutočný príbeh o statočnej mníške Madalene, ktorá posledné roky svojho života prežila s jedinou túžbou. Tá bola tak silná, že jej nedovolila zomrieť. Stalo sa to až vtedy, keď se jej sen o dokonalej kaplnke naplnil... Píše sa rok 1876. Matka Madalena prichádza do životom skúšanej oblasti v Novom Mexiku, aby tam podporila stavbu kaplnky. Keď pricestuje do mesta, ukáže sa, že s dokončením kaplnky sú problémy. Architekt nenaplánoval kaplnku práve najdokonalejšie, a tak vznikol problém. Neexistuje miesto, kde by sa dalo postaviť schodisko, ktoré by viedlo ku krásnej mozaike. Ľudia v meste hľadajú riešenie, no zdá sa, že žiadne nenájdu. Do mesta prichádza majster Joad, o ktorom si mnohí myslia, že je to iba potulný cigáň. Ten Madalenu presvedčí, že dokáže spraviť schodisko, aké v kaplnke potrebujú. Majster Joad sa napriek nevôli obyvateľov pustí do práce a vzniká tak rarita, ktorá existuje dodnes. Joad vytvoril schodisko bez jediného klinca. Medzi ním a matkou Madelanou sa vytvoril špeciálny vzťah, ktorý by mohol byť príbehom lásky. Aj bol. Lásky čistej a vznešenej. (oficiální text distributora)

bobin

Točité schodiště, postavení r. 1876 bez jediného hřebíku, je dodnes považování za malý zázrak. Nachází se v Novém Mexiku a tento film rámuje jeho vznik přitažlivým příběhem. Vynikající je zde William Petersen a Barbara Hershey. ()

meave

Príjemný príbeh, ktorému sa podarilo vyhnúť náboženskej propagande a napriek tomu povedať všetko dôležité o viere a nedôvere, o pokore a pýche, ale aj o tom, že aj zlyhania sú ľudské a každú chybu možno ospravedlniť. Ale dôležité je odpustiť. Iba tak môžeme kráčať ďalej bez predsudkov. Slobodne. ()

fisus

Tenhle film jsem viděl sice hodně dávno,ale jen tak na něj nezapomenu.Doufám,že budu mít někdy možnost podívat se na něj znovu! ()

muti

celkom raritny a neznamy filmik, aj ked nie az tak kvalitou ako zhananim. film je o zazracne netradicnych schodoch, ktorych vystavba sa pripisuje zazraku. tusil som ze hlavny hrdina mi je znamy, o 2 roky neskor si William L. Petersen zahral hlavnu ulohu v CSI las vegas :) mam pocit ze iflm schody je starsi nez z roku 1998, akoby sa to stalo v roku 1876. film sa odohrava na pozadi nastrbenych vztahov dedincanov s indianmi a sestry Madalene, ktora vedie vystavbu kostolika v Santa Fe. Vsetko by vyslo tak akurat avsak architekt akosi zabudol na schody na chorus co sposobi dost velky skrt cez rozpocet. koment: meave ()