Madam Bette

Sesternica Beta

Komedie / Drama / Romantický

Velká Británie / USA, 1998, 105 min

• Hedka

Vysoká kvalita formálnej stránky jednoznačne prevyšuje samotný príbeh, ktorý sám osebe neprináša žiadne výrazne pozitívum, či duchaplné pobavenie. Poznám Balzaca, a neupieram mu jeho majstrovský realizmus, ale nie je to typ autora, s ktorým by som si v súčasnej etape svojho života rada posedela v pohodlí svojho kresla....(2.7.2011)

03. 01. 2012 (3.); madam Bette byla asi nepřející(5.1.2012)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $1,295,194Tržby Celosvetovo $1,339,194(25.1.2009)

• majo0007

mirek.vanis & jrd.nov jsou maximální hovada!(28.12.2018)

Bette je promovaná mrcha, jejíž sub-specializací sice jsou intriky a manipulace, předvídavosti ale dvakrát nepobrala. Nejdřív adoptuje svého souseda, moulu Wenceslase, nadějného to sochaře s mimořádným talentem k flákání, který se živí sýrem z pastí na myši (což by vysvětlovalo, proč má mozek sýrové topinky), pak mu vykládá o své krásné neteři, a nakonec se nestačí divit, když jí moula začne za dotyčnou zanášet. V mezičase se Bette pokouší ulovit svého fešného švagra Hectora, přestože ví, že dříve v cizích postelích zaháněl nudu z manželství a nyní v nich pro změnu zahání smutek z čerstvého vdovectví. Wenceslasova i Hectorova neochota být staropanenské Bette věrni až do smrti si pochopitelně žádá pomstu globálních rozměrů, vztahující se na všechny hlavní aktéry i většinu komparzu. No a jak to dopadne? Záleží na tom, na čí straně stojíte. Já pochopitelně po boku tragikomicky zmatené postavy v podání Hugha Laurieho.(1.8.2013)