Krevní pouto

Pokrvné puto

Thriller / Mysteriózní

USA, 1998, 96 min

• vinceC

Příběh o žárlivé matce, která si chrání svého synáčka a je proto ochotná udělat všechno. Gwyn jako hlavní hrdinka otěhotní a hned je svatba, po které se přestěhují z New Yorku na statek k matce. Tam Gwyn psychicky mučí a vše vyvrcholí porodem doma, kdy se jí pokusí matka po porodu neúspěšně zavraždit (sama ztratila dítě). Následuje závěrečná scéna, kde Gwyn odhalí před synem matky a svým manželem všechny její špatnosti - zabila otce, ačkoli on si celou dobu myslí, že to byl on. Měla milene ona a ne jeho otec, atp. A tak spolu odchází zpět do New Yorku. Není to nic světoborného, ale myslím, že se na to dá koukat. A slečny? Kdo by chtěl takovu tchýni......(20.11.2008)

Slušný komorný psycho triler s makambróznou scénou pôrodu. Aj keď je tu snáď až príliš krotká atmosféra a označenie "psycho" je predsa len troška zveličené. Nejaké zimomriavky z toho uprostred noci idú, aj keď si myslím, že je to o kúsok slabšie, ako RUKA NA KOLÍSKE. Ktorá už sama osebe nebola žiadna extra liga.(9.9.2005)

Takový naprosto průměrný film, u kterého jsem vydržel do konce, který mě ničím neurazil a navíc mě dokázal napínat a dokonce i pobavit. Zajímaly by mě jen dvě věci, jak ta Jessica (zákeřná tchyně) stihla vypucovat krví tak zaneřáděnou postel během tak krátké chvilky a k čemu patří popis filmu - já si totiž žádné soutěže krásy ani korunky nevšiml (distributor to zřejmě popletl, protože tohle není jediný server, kde se tento nesmyslný popis objevil)... :-D(8.10.2008)

Takové pěkné domácí psycho...a výkon té svině Langeové je ještě umocněn příznačně hnusným dabingem, ani nevím v podání koho. Jde z toho po těle fakt nepříjemný pocit, když si člověk uvědomí, jak může někdo v rámci svého fanatismu dojít tak daleko, jako místní paní tchýně se skříní narvanou kostlivci k prasknutí................moje hodnocení = 6,5 z 10.(7.9.2016)

Jako jo, ale chvílema jako dost nee. Herecký výkony žen na jedničku. hlavně teda total šílená tchýně si to hezky střihla. Její snacha (Iron Manova holka) taky fajn, i když už né tolik. No, ale postava toho synáčka/manžela? Tak to je největší průser tohodle filmu. Celou dobu si ničeho nevšimnout, že je jeho matka šílená až na půdu, až na konci se konečně odmamánkoval a postavil se proti ní... Moc reálnýho v tom jako není. Ale v tu chvíli, kdž to dávali sem ani jednou neusnul, takže jako zas taková stupidita to nebyla.(18.7.2017)

• - Ve scéně, kdy Helen (Gwyneth Paltrow) ukazuje Alici (Nina Foch) fotografii, je fotografie vzhůru nohama. V dalším záberu je ale již správně. (..Lucas..)

• - Film byl dokončen již roku 1996, ale na DVD byl uveden až o dva roky později. (..Lucas..)