Reklama

Reklama

Sympatická mladá žena Helen Baring a její neméně sympatický manžel Jackson se krátce po svatbě rozhodnou, že stráví Vánoce na ranči v Kentucky, kde žije Jacksonova matka Martha. Mají pro ni báječnou novinu, protože Helen je těhotná. Oba doufají, že nastávající babička bude mít radost. Jenže skutečnost je poněkud jiná. Martha je totiž posedlá představou, že Helen je její sokyně, která se ji snaží oloupit o Jacksona. Milovala ho vždy až nezdravě silnou a nekritickou mateřskou láskou. Její posedlost navíc posiluje skutečnost, že její kdysi tak poslušný a hodný syn stojí nyní na straně své manželky. A tak Helen nečekají pohádkové Vánoce, ale děsivá noční můra, protože Martha je odhodlána udělat cokoli, aby se Helen zbavila. Třeba ji i zabít. (TV Nova)

(více)

Recenze (51)

castor 

všechny recenze uživatele

Gwyneth Paltrow zaznamenala zřejmě svůj vrchol v druhé polovině 90.let, kdy vedle Oscara za Zamilovaného Shakespeara dostávala slušné nabídky na hlavní role (Srdcová sedma, Dokonalá vražda, Talentovaný pan Ripley) a její kariéra nabrala slušivé tempo. Mezi několik zajímavých titulů se toho času vklínil i thriller Hush, známé to téma šílené tchýně, která je posedlá mateřskou láskou ke svému synovi a čerstvou snachu považuje za nebezpečnou sokyni v jeho pozornosti. Několik zajímavých momentů nám dovolí zapomenout, jak stroze a hloupě jsou karty rozdané, přesto ve jménu obecné pravdy, že nastávající snachy se budoucím tchýním nikdy příliš nezamlouvají, tu máme nezávadné drama, které si už podruhé nezopakujete!! ()

Ralna 

všechny recenze uživatele

Sólo pro geniální Jessicu! Zato Johnathon Schaech je ten nejmizernější herec, jakého jsem kdy viděla. Film chvílemi těžká Steelová, na skok zavítal pan Hitchcock, do toho pár neopakovatelných záběrů (Jessica Lange plačící v kuchyni na zemi a vzdalující se kamera za lítací dveře...). Když to všechno sečteme, máme tu průměrný film, který ale stojí za vidění. ()

Reklama

Maynard. 

všechny recenze uživatele

Jako jo, ale chvílema jako dost nee. Herecký výkony žen na jedničku. hlavně teda total šílená tchýně si to hezky střihla. Její snacha (Iron Manova holka) taky fajn, i když už né tolik. No, ale postava toho synáčka/manžela? Tak to je největší průser tohodle filmu. Celou dobu si ničeho nevšimnout, že je jeho matka šílená až na půdu, až na konci se konečně odmamánkoval a postavil se proti ní... Moc reálnýho v tom jako není. Ale v tu chvíli, kdž to dávali sem ani jednou neusnul, takže jako zas taková stupidita to nebyla. ()

tron 

všechny recenze uživatele

Slušný komorný psycho triler s makambróznou scénou pôrodu. Aj keď je tu snáď až príliš krotká atmosféra a označenie "psycho" je predsa len troška zveličené. Nejaké zimomriavky z toho uprostred noci idú, aj keď si myslím, že je to o kúsok slabšie, ako RUKA NA KOLÍSKE. Ktorá už sama osebe nebola žiadna extra liga. ()

Tommassi3 

všechny recenze uživatele

"Nikdo neopustí Marthu !!" Celý tenhle ve své naivitě a hlouposti nedůsledný filmeček, jehož finále vyznívá úplně směšně, prozrazujíc tvůrčí bezradnost, Jonathana Darbyho paradoxně z kanálu pozdvihá skvělá Jessica Lange, té Zlaté malině navzdory, protože ona v tom je skutečně nevinně, když se vším tím patosem dodává své psychopatce velmi skutečný a živý rozměr.. Nicméně podobně idiotskou postavu, jakou si zde zahrál Johnathon Schaech aka Jackson Baring, aby jeden skutečně pohledal !! To se hned tak nevidí !! ;) ()

Galerie (9)

Zajímavosti (2)

  • Film byl dokončen již roku 1996, ale na DVD byl uveden až o dva roky později. (..Lucas..)
  • Ve scéně, kdy Helen (Gwyneth Paltrow) ukazuje Alici (Nina Foch) fotografii, je fotografie vzhůru nohama. V dalším záberu je ale již správně. (..Lucas..)

Reklama

Reklama