poster

Prozacový národ

 • Německo

  Prozac Nation

 • Německo

  Prozac Nation - Sex, Pillen und Lou Reed

Drama / Psychologický

Německo / USA, 2001, 95 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Allenka
  ****

  Musím přiznat, že chování hlavní hrdinky ve mně vzbuzovalo rozpor. Nebyla jsem si jistá, zda ji považovat fakt za krávu, která z toho snad jednou vyroste, nebo ji litovat. Ale Christina Ricci zvládla svým hereckým podáním vyvažovat obě verze a kdyby mě pohladil po tváři Lou Reed, asi bych se z toho taky trochu zbláznila...(4.3.2014)

 • Teree_
  ***

  Poměrně velké zklamání. Jsem přesvědčená, že jen málo knih se dočká opravdu solidní filmové adaptace. I přesto jsem na každé filmové zpracování knihy, kterou jsem četla, velmi zvědavá. Naplní má očekávání, nenaplní? Prozac Nation téměř všechna očekávání zadupal do země. Z hluboké a velmi intimní sondy do rozbolavělé duše mladé Lizzie se ve filmu stává jen povrchní nástin dívčiných duševních problémů. Síla celého románu tkvěla především ve schopnosti vzbudit ve mně rozhořčení a soucit zároveň, ve schopnosti donutit mě číst dál, i když jsem nechtěla. U filmu jsem se sotva stihla zakoukat a už byl konec. Děj žalostně osekaný, postavy hysterické, analýza vztahu s otcem, který by měl být zcela klíčkový, v podstatě chyběla. Očekávané "vyvrcholení" pak přinesla těžko uvěřitelná scéna s nedotaženým pokusem o sebevraždu. Jako kdyby si režisér na poslední chvíli vzpomněl, že v knize něco takového bylo, a rychle to prdnul na konec. Propracovanější závěr by celému snímku velmi slušel a možná by ho byl zachránil. Uznávám, že dvě hvězdičky by byly asi nespravedlivým hodnocením, ale tři jsou zase až moc.(25.9.2012)

 • Kicune
  ****

  Jak přežít depresi a nespáchat sebevraždu. O tom vypráví ještě náctiletá novopečená studentka Harvardu a nadějná spisovatelka Lizzie. Jak moc na dospívajícího působí rodinné trable, psychicky nestabilní matka upínající se na dceru, která trpí až chorobnou závislostí na psaní, svém příteli a své kamarádce ze školy. A že by vše vyléčila terapie? Rozhodně stojí za vidění.(14.9.2012)

 • GodComplex
  ****

  Vyborne tema v solidnim filmu o depresi, ktera je zde zachycena pomerne uveritelnou Christinou Ricci. Skutecna deprese by si ale zaslouzila vetsi prostor (viz. knizni predloha), tohle pusobi prilis letmo, deprese zde nema tolik casu se poradne rozlezet a uzrat, na zaklade cehoz by si i ziskala vetsi pochopeni a timpadem lepsi hodnoceni. Pri podobnem letmem nahlednuti Christina pusobi jako otravny rozmazleny fracek a divak tak nema moznost dostat se pod mnohem komplexnejsi povrch, muze si ho jen domyslet. Hodina navic by tomu prospela. "The United States of Depression." 7/10(19.7.2012)

 • bouncer
  ****

  Prozac Nation...United States of Depresion. Zajímavá studie depresemi trpící dívky (skvěle zahraná Christinou Ricci). Původní autobiografická kniha by mohla být ještě lepší, ale i bez její znalosti musím říct, že převedení na plátno (vlastně jen na televizní obrazovky, film se překvapivě nikdy nedostal do kin) se vcelku povedlo, včetně vyprávění hlavní hrdinky na pozadí děje, které je typicky knižní, ale v dobrém poměru k samotnému příběhu. Taková chuťovka, která stojí za namáhávé vypátrání...(20.7.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace