Doteky

Bliss

Dotyky

Drama / Romantický

USA, 1997, 103 min

Rozpočet $-miliónovTržby USA $294,064Tržby Celosvetovo $-(11.12.2008)

• kleopatra

Ženská nemá orgasmus. To je sice blbý, ale co my s tim? Námět na komedii nebo na porno? Ne, tvůrci to mysleli smrtelně vážně a já nemůžu vyzradit pointu, i kdybych chtěla, protože se to nedalo dokoukat.(13.8.2004)

• Jeržik

Mozkový výcuc. Josef a Marie(hmm doufám, to nemá být žádná křestanská symbolika) mají intimní problémy, ale koho to zajímá? Natočit film o tom, že je Marie frigidní a Josef nýmand? Byli tu už horší náměty(i horší zpracování-tohle jim ale šlape na paty) ovšem to co přináší tento film je šokující-ten pornoguru(jménem Baltazar-tak a teď už mi nikdo tu křesťanskou symboliku nevymluví) je vážne k pláči. Scénář je děravý jak Grossovi výmluvy(celý přiběh filmu se točí kolem intimních problému a problému spjatým s jejich řešením. A ještě k tomu ty rádoby filosofické bludy-prostě hrůza), hrozné herecké výkony(s Baltazarem v čele), ubohá kamera, režie se drží starého známého:"Když nic neděláš, nic nezkazíš"(nejvíc se to projeví u erotických scén, které jsou absolutně bez nápadu) a nesourodá hudba( přitom hudba při Mariinim prvním nepředstíraném orgasmu je poměrně dobrá ale vůbec nezapadá do celkového hudebního konceptu filmu) z toho dělají nekoukatelný maglais. Z filmu, alespoň pro mne, vyplívá jedna věc-a to, že stačilo pouze změnit při milování polohu, přidat předehru a víc si všímat toho druhého a celý jejich problém je vyřešen-takže by nebylo nutné absolvovat celý ten koloběh u pornogura(a to aní nemluvím o tom prvním psychoanalitikovi), takže pokud je tu někdo se stejnýmy problémy, zde určitě "najde" ten "pravý" návod jak na ně. Možná mi přeci jenom ve filmu ušlo nějaké to "hlubší poselství"(jestli tam nějaké bylo), protože jsem film neviděl v kuse ale nudil jsem se(ano i při erotických scénách-až uvidíte, pochopíte) a tak jsem často přepínal(vím, že se to nemá ale kdo tenhle film viděl ten ví o čem mluvím). Takže, pokud hledáte dobrý film na ráno/dopoledne/poledne/odpoledne/večer/noc, ruce pryč, pokud hledáte kvalitní erotickou zábavu tady ji nenajdete ale pokud chcete travit 103 minut v záplavě nudy a kýčovitých filosifických, sprominutím, sraček a hodně podprůměrné erotiky je to film stvořený přesně pro vás(bohužel).(18.2.2006)

režie Lance Young.(18.9.2016)

• Lynn

Kdyb byl tenhle film prezentován jako čisté porno, byl by možná u mě dosáhl i na ty 3*. Ale pokud ho tvůrci uvádí jako vážně myšlené drama, tak ať se na mě nezlobí - takhle léčit, tak je za chvilku frigidní polovina něžného obyvatelstva. Z té druhé by se staly prostitutky.(15.8.2004)