poster

Siworae

 • Jižní Korea

  시월애

 • USA

  Il Mare

 • Velká Británie

  Il Mare

Romantický / Fantasy / Drama

Jižní Korea, 2000, 96 min

Režie:

Hyeon-seung Lee

Scénář:

Eun-jeong Kim, Ji-na Yeo

Kamera:

Kyeong-pyo Hong

Komentáře uživatelů k filmu (109)

 • Lord.Jim
  ***

  Musím říct, že americký remake se Sandrou a Keanu se mi líbil o dost víc.(18.12.2010)

 • Laputa
  ****

  Hezký nezvykle zpracovaný romantický příběh. Ji-hyeon Jeon je jako stvořená pro podobné role. Hudba velice hezká.(27.7.2009)

 • Tyckin
  *****

  Hlodal ve mně červíček za to kdysi udělené hodnocení a s odstupem času jsem shlédnul znovu, tentokrát již jako fanda kouzelné Jeon Ji-hyeon i lépe připravený na takový poetický romantický korejský snímek, a pochopitelně jsem svůj předchozí názor radikálně přehodnotil. Krásný kousek jehož půbavy se skládají z mnoha střípků, ať už jde o hlavní herečku, hudbu, atypický dům, dárky skrze schránku, strom, jako člověka spícího pejska Colu či loď Vikingů, překrásné pohlazení na duši...(15.11.2015)

 • Jim_Beam
  ****

  Opravdu moc pěkné a abych se přiznal, tak váhám mezi 4 a 5*... Když ale obvykle dávám 5, tak nepochybuju, takže jsou to jedny z nejlepších 4*, co jsem dal... :)(30.1.2007)

 • hans500
  *****

  Po všech stránkách vynikající film, kterému se jeho americký remake nevyrovná.(9.10.2009)

 • Javad
  ***

  Určite kvalitný film! (o tom niet pochýb). Či je nadhodnotený to posúďte sami, mňa to obišlo (nenadchlo).. ale viem si predstaviť že mnohí budú z Il Mare nadšení.(31.5.2010)

 • ivan_drago
  ****

  Jsem rád, že jsem minul americkou předělávku a tuto látku jsem poprvé a naposledy viděl v korejském provedení... Krásný příběh o samotě a naději, moc hezky zpracované prolínání obou realit a snad i šťastný konec, ve který už jsem ani nedoufal... Skvělá hudba pomáhá tvořit atmosféru filmu, který pozvolna, nijak dramaticky, ale o to víc jistě, putuje ke svému závěru, nádherné nájezdy kamery a až mystické podání záběrů také dotvářejí neopakovatelnou podobu tohoto filmu.... Prostě romance korejská a romance americká nedají se ani v nejmenším srovnat a já jsem rád, že jsem na té korejské straně...(19.6.2012)

 • Brandon
  *****

  Poeticky snový filmeček o dvojici, kterou spojuje kouzelná poštovní schránka. Každý detail filmu je nádherně zpracovaný, oku lahodící, s umocňujícím hudebním podkresem. Přitom je to velmi skromné a něžné. Doporučuju si poslechnout i soundtrack.(5.8.2006)

 • terunka003
  ****

  Klasické, zamilované, tajuplné, otevřené, komplikované. Zajímavá zápletka s časovou smyčkou, kterou upravuje jedna krásně vyřezávaná poštovní schránka u nově postaveného domu u moře. Stačí jeden vložený dopis, psí stopy a příběh se začíná rozvíjet. Americkou verzi jsem neviděla, a možná že si jí někdy pro srovnání pustím. Ji-hyeon Jeon bezkonkurenční, psík Cola roztomilý, samota u moře pro mě jak dělaná, a bez vypjatého konce by to nebylo ono. ..dalo by se říci "korejská klasika"..(27.10.2009)

 • VittaBella
  *

  Il Mare je zatím nejhorším jihokorejským snímkem, jaký jsem kdy viděla. Skvělá hodnocení mě na tento snímek celkem snadno nalákala a dokonce mě donutila se na něj dívat od začátku do konce...jak jsem to jen mohla vydržet?(31.1.2010)

 • Pedross800
  ****

  Aissssh, skončit to o 4 minutky dřív s nevyřčeným koncem budu z toho v sedmém nebi :-) takto jsem létal v oblacích celou dobu a až na konci mě to nepustilo skrze nebeskou bránu do filmového nebe. Ale nevadí, i tak to byl nádherný zážitek plný kouzelné, křehoučké melancholické nádhery, krásných filmových obrazů a jemné podmanivé hudby. Jako bonus z toho sálal i krásný vánoční feeling, takže jsem načasování zvládl ve všech časových rovinách dokonale :-) Teskná a smutná nálada tomu dodává na uhrančivé poetičnosti, co víc si od takového filmu přát.....a Ji-hyeon Jeon?.... jemně kouzelná....kdo by to byl do té ztřeštěné "Sassy" řekl :-)))(8.12.2014)

 • fefee
  **

  Kopírák filmu Donggam, kto od koho odpisoval neviem, ale v zásade mi to je jedno.(3.6.2019)

 • Ichabod
  ***

  Kdysi jsem viděl část remaku a je zajímavé, že originál jsem schopen bez problému dokoukat do konce. Kde jsem se se Sandrou Bullock nudil k uzoufání, tam se s Ji-hyeon v pohodě bavím. Tam kde mi přišla americká verze nenormální a nesmyslná, tam se u originálu v pohodě můžu radovat z kouzelné a lehce nadpřirozené atmosféry. Je to jen slaďák se sympatickými herci, ale se Sandrou a Keanu bych jejich remake rozhodně nikdy neměl potřebu dokoukat celý, zatímco toto je příjemně strávený čas.(28.12.2008)

 • Kicune
  ****

  Muž, žena, červená poštovní schránka přenášející dopisy v čase a romantika jako hrom. I přes pomalejší tempo hutný děj, který netlačí a neždímá emoce, ty vznikají samovolně. Příjemná hudba, zimní/jarní tóny a moře navozují potřebnou atmosféru bez hluchých míst. Není co dodat, není co vytknout.(2.12.2013)

 • standsiller
  ****

  Aj keď to spĺňa všetky atribúty ázijskej romantiky a ku všetkému je korunou psíček, je medzi tým aspoň výsostne dobre vymyslená logika a štáb stojaci za kamerou presne vedel čo , kedy , kde a ako . Pri niektorých ázijských filmoch mám problém s tým, že mi to pripadá ako keby jednotlivé scény sa odrážali od aktuálnej nálady režiséra. ( Čo budeme teraz robiť šéfko ? Teraz niečo uvidíte, vypil som dva energeťáky ! )(6.10.2014)

 • skretik
  ****

  súhlas s kleopatrou... u mňa vyhraôa americká verzia :)... ale táto bola tiež príjemná(17.1.2015)

 • Niella
  *****

  V tejto dobe mailov, je trochu okuzlenim vsedneho zivota spomenut si na stare dobre casy listovej posty, ked nebolo take jednoduche a rychle nieco napisat a poslat, ale prave o tu namahu krajsie a clovek sa i viac tesil... Mozno su kuzelne schranky na kazdom rohu, pri kazdej poste a clovek musi len skusit...(17.6.2006)

 • vitekpe
  *****

  Tohle mi osobne sedlo na sto procent. Kdyz je nejhur (hlad po asijske produkci), saham vetsinou po tomto kousku.(4.2.2007)

 • Redi
  ***

  Může to být fajnově natočené a strašně pěkné, a tak všechno... ale boha jeho... já se u toho tak nudil (no nechtěl bych vidět ten USA remake). Koneckonců si moji pozornost tento snímek udržel jen díky Ji-hyeon Jeon, kvůli které jsem se do toho taky pustil. Tohle není můj šálek kávy.(5.11.2011)

 • ZkuKol
  ****

  Hezká romantika s fakt zajímavým nápadem a skvělou kamerou. O žádný zlomový film se nejedná, ale určitě zahřeje na duši. Americký remake jsem ještě nezřel, tudíž nesrovnávám, ale už teď varuju, že korejská hrdinka je tak o tři třídy výše Sandry Bullock.(1.1.2009)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace