Siworae

Jižní Korea, 2000, 96 min

Hyeon-seung Lee

Eun-jeong Kim, Ji-na Yeo

Kyeong-pyo Hong

Musím říct, že americký remake se Sandrou a Keanu se mi líbil o dost víc.(18.12.2010)

Hezký nezvykle zpracovaný romantický příběh. Ji-hyeon Jeon je jako stvořená pro podobné role. Hudba velice hezká.(27.7.2009)

Hlodal ve mně červíček za to kdysi udělené hodnocení a s odstupem času jsem shlédnul znovu, tentokrát již jako fanda kouzelné Jeon Ji-hyeon i lépe připravený na takový poetický romantický korejský snímek, a pochopitelně jsem svůj předchozí názor radikálně přehodnotil. Krásný kousek jehož půbavy se skládají z mnoha střípků, ať už jde o hlavní herečku, hudbu, atypický dům, dárky skrze schránku, strom, jako člověka spícího pejska Colu či loď Vikingů, překrásné pohlazení na duši...(15.11.2015)

Opravdu moc pěkné a abych se přiznal, tak váhám mezi 4 a 5*... Když ale obvykle dávám 5, tak nepochybuju, takže jsou to jedny z nejlepších 4*, co jsem dal... :)(30.1.2007)

Po všech stránkách vynikající film, kterému se jeho americký remake nevyrovná.(9.10.2009)

Určite kvalitný film! (o tom niet pochýb). Či je nadhodnotený to posúďte sami, mňa to obišlo (nenadchlo).. ale viem si predstaviť že mnohí budú z Il Mare nadšení.(31.5.2010)

Jsem rád, že jsem minul americkou předělávku a tuto látku jsem poprvé a naposledy viděl v korejském provedení... Krásný příběh o samotě a naději, moc hezky zpracované prolínání obou realit a snad i šťastný konec, ve který už jsem ani nedoufal... Skvělá hudba pomáhá tvořit atmosféru filmu, který pozvolna, nijak dramaticky, ale o to víc jistě, putuje ke svému závěru, nádherné nájezdy kamery a až mystické podání záběrů také dotvářejí neopakovatelnou podobu tohoto filmu.... Prostě romance korejská a romance americká nedají se ani v nejmenším srovnat a já jsem rád, že jsem na té korejské straně...(19.6.2012)

Poeticky snový filmeček o dvojici, kterou spojuje kouzelná poštovní schránka. Každý detail filmu je nádherně zpracovaný, oku lahodící, s umocňujícím hudebním podkresem. Přitom je to velmi skromné a něžné. Doporučuju si poslechnout i soundtrack.(5.8.2006)

Klasické, zamilované, tajuplné, otevřené, komplikované. Zajímavá zápletka s časovou smyčkou, kterou upravuje jedna krásně vyřezávaná poštovní schránka u nově postaveného domu u moře. Stačí jeden vložený dopis, psí stopy a příběh se začíná rozvíjet. Americkou verzi jsem neviděla, a možná že si jí někdy pro srovnání pustím. Ji-hyeon Jeon bezkonkurenční, psík Cola roztomilý, samota u moře pro mě jak dělaná, a bez vypjatého konce by to nebylo ono. ..dalo by se říci "korejská klasika"..(27.10.2009)

• VittaBella

Il Mare je zatím nejhorším jihokorejským snímkem, jaký jsem kdy viděla. Skvělá hodnocení mě na tento snímek celkem snadno nalákala a dokonce mě donutila se na něj dívat od začátku do konce...jak jsem to jen mohla vydržet?(31.1.2010)

Aissssh, skončit to o 4 minutky dřív s nevyřčeným koncem budu z toho v sedmém nebi :-) takto jsem létal v oblacích celou dobu a až na konci mě to nepustilo skrze nebeskou bránu do filmového nebe. Ale nevadí, i tak to byl nádherný zážitek plný kouzelné, křehoučké melancholické nádhery, krásných filmových obrazů a jemné podmanivé hudby. Jako bonus z toho sálal i krásný vánoční feeling, takže jsem načasování zvládl ve všech časových rovinách dokonale :-) Teskná a smutná nálada tomu dodává na uhrančivé poetičnosti, co víc si od takového filmu přát.....a Ji-hyeon Jeon?.... jemně kouzelná....kdo by to byl do té ztřeštěné "Sassy" řekl :-)))(8.12.2014)

• fefee

Kopírák filmu Donggam, kto od koho odpisoval neviem, ale v zásade mi to je jedno.(3.6.2019)

Kdysi jsem viděl část remaku a je zajímavé, že originál jsem schopen bez problému dokoukat do konce. Kde jsem se se Sandrou Bullock nudil k uzoufání, tam se s Ji-hyeon v pohodě bavím. Tam kde mi přišla americká verze nenormální a nesmyslná, tam se u originálu v pohodě můžu radovat z kouzelné a lehce nadpřirozené atmosféry. Je to jen slaďák se sympatickými herci, ale se Sandrou a Keanu bych jejich remake rozhodně nikdy neměl potřebu dokoukat celý, zatímco toto je příjemně strávený čas.(28.12.2008)

Muž, žena, červená poštovní schránka přenášející dopisy v čase a romantika jako hrom. I přes pomalejší tempo hutný děj, který netlačí a neždímá emoce, ty vznikají samovolně. Příjemná hudba, zimní/jarní tóny a moře navozují potřebnou atmosféru bez hluchých míst. Není co dodat, není co vytknout.(2.12.2013)

Aj keď to spĺňa všetky atribúty ázijskej romantiky a ku všetkému je korunou psíček, je medzi tým aspoň výsostne dobre vymyslená logika a štáb stojaci za kamerou presne vedel čo , kedy , kde a ako . Pri niektorých ázijských filmoch mám problém s tým, že mi to pripadá ako keby jednotlivé scény sa odrážali od aktuálnej nálady režiséra. ( Čo budeme teraz robiť šéfko ? Teraz niečo uvidíte, vypil som dva energeťáky ! )(6.10.2014)

súhlas s kleopatrou... u mňa vyhraôa americká verzia :)... ale táto bola tiež príjemná(17.1.2015)

V tejto dobe mailov, je trochu okuzlenim vsedneho zivota spomenut si na stare dobre casy listovej posty, ked nebolo take jednoduche a rychle nieco napisat a poslat, ale prave o tu namahu krajsie a clovek sa i viac tesil... Mozno su kuzelne schranky na kazdom rohu, pri kazdej poste a clovek musi len skusit...(17.6.2006)

Tohle mi osobne sedlo na sto procent. Kdyz je nejhur (hlad po asijske produkci), saham vetsinou po tomto kousku.(4.2.2007)

Může to být fajnově natočené a strašně pěkné, a tak všechno... ale boha jeho... já se u toho tak nudil (no nechtěl bych vidět ten USA remake). Koneckonců si moji pozornost tento snímek udržel jen díky Ji-hyeon Jeon, kvůli které jsem se do toho taky pustil. Tohle není můj šálek kávy.(5.11.2011)

Hezká romantika s fakt zajímavým nápadem a skvělou kamerou. O žádný zlomový film se nejedná, ale určitě zahřeje na duši. Americký remake jsem ještě nezřel, tudíž nesrovnávám, ale už teď varuju, že korejská hrdinka je tak o tři třídy výše Sandry Bullock.(1.1.2009)