Siworae

Il Mare, „Moře“, dům u jezera. O Vánocích roku 1999 se odsud stěhuje mladá dabérka dětských pořadů, Eun-joo. V poštovní schránce nechává novému vlastníkovi vánoční pohlednici, v které ho prosí, zda by jí případnou opožděnou poštu neposlal na její novou adresu. Vánoce 1997. Čerstvě dostavěné Il Mare hostí svého prvního obyvatele, architekta Sung-hyunga. Ten nachází ve své poštovní schránce vánoční přání datované rokem 1999. Píše mu jakási Eun-joo a prosí ho o vyřešení jejího problému s poštou. Jihokorejský snímek Il Mare inspiroval americký remake „DŮM U JEZERA“ (2006) režiséra Alejandra Agrestiho, se Sandrou Bullock a Keanu Reevesem v hlavních rolích. (kiddo)

Niella

V tejto dobe mailov, je trochu okuzlenim vsedneho zivota spomenut si na stare dobre casy listovej posty, ked nebolo take jednoduche a rychle nieco napisat a poslat, ale prave o tu namahu krajsie a clovek sa i viac tesil... Mozno su kuzelne schranky na kazdom rohu, pri kazdej poste a clovek musi len skusit... ()

ZkuKol

Hezká romantika s fakt zajímavým nápadem a skvělou kamerou. O žádný zlomový film se nejedná, ale určitě zahřeje na duši. Americký remake jsem ještě nezřel, tudíž nesrovnávám, ale už teď varuju, že korejská hrdinka je tak o tři třídy výše Sandry Bullock. ()

Ondis

Pěknej, ale divnej film. Dva mladí lidé se do sebe zamilují díky navzájem psaným dopisům. Téměř celý film si posílají dopisy a litují, že nemohou žít ve stejném čase. Stereotyp! Mimochodem...dvakrát jsem u toho usnul. 60% ()

Káronoš

Hodně nápaditý film, který toho skrývá v sobě strašně moc a svou netradičností a sehraností vytváří dokonalý celek. Já osobně jsem v půlce filmu přestal pátrat a zkoumat hrátky s časem, které díky zázračné schránce vznikaly a kochal se nádherným příběhem a nádhernou Ji-hyeon Jeon. Možná jsem to úplně nepochopil, ale ani to pochopit nechci. S menší neznámou je promě tento film ještě o vlásek zajímavější. Takhle pulzující snímek o lásce jsem dlouho neviděl, ale u korejské romance se to dá očekávat. Zase nemám slov, musíte shlédnout sami. Hodnocení: 8/10 ()

Rozjimatel

Pôvodnú verziu môjho obľúbeného filmu Dom pri jazere som si jednoducho musel pozrieť. A keďže je to originál, kredit tomu musím priznať, hoci sa mi remake páči trochu viac, aj keď kopíruje v podstate celú kostru originálu so všetkými zaujímavými nápadmi. Originál je určite poetickejší, trochu rozvláčnejší, no určite má svoje čaro. Len tak na okraj, ten dom v tomto filme nevyzerá zvonku zrovna vábne, skôr pôsobí ako taká búda. ()

bobstock

Původní korejská melancholie architektonicky osobitého domu s psíkem Colou a kouzelnou schránkou, kterou prostupují dopisy napříč časem dvou vzdáleným a přitom blízkých osob. (v pozdější americké verzi Dům u jezera) 65% ()

rcorp

"Romantika" odtržená od zbytku vesmíru. Hrubé kulisy a prázdné postavy, které si může každý naplnit podle chuti. Děkuji, ale nemám zájem. 5/10 ()

Martyr

Neviem prečo ale Il mare som dlho dlho odkladal. Zaujimavý príbeh ale od nadšenia som bol ďaleko. Asi som bol dosť unavený ale v niektorých častiach sa mi to zdalo ako uspávanka. Našťastie to nebolo vôbec presladené. ()

jorgus

kam na ty scenare korejci chodi..:)opet vynikajici a strhujici..jak uz je zvykem..:)bohuzel tomuto filmu u me podkopla nohy rozvlacnost - nunost...trochu jine zpracovani a sel bych vyrazne vys..ale asi to bylo jen tim rozpolozenim, je to naladovy film..:) ()

Blaogranas

Nemůžu si pomoct, ale myšlenka "pokrouceného času" (jak ji nazval sám hlavní hrdina) mi prostě nějak nesedla tak, jako ostatním. Ale jinak, jako u většiny filmů korejských tvůrců, se i zde setkáme s příjemnou hudbou, herci i kamerou. ()

gauron666

Lidi zapomeňte na přeslazené romantické americké filmy. Když romantiku tak jedině z Asie. Tenhle film je jak lehounká blůzka na překrásném těle Ji-hyeon Jeon. Ps: Pro Nathalie nic proti tobě, ale nespletla sis film? Jak z nám z vlastní zkušenosti tenhle typ lidí se na asijské filmy rozhodně nedívá. ()

Stíba

Není to úplně strhující a je to trochu stereotypní ale na druhou stranu tomu nechybí ona korejská lehkost a nenucenost. ()

GlamourCat

Není to hluboká filozofie a není to film, který by nějak ohromil... Líbí se mi neokoukané korejské tváře a celé to prostředí. (Dům je nááádherný). Chybí mi ale - a to velmi - tempo. Šikovný film musí podat izolaci, žal (cokoliv) tak, aby nenudil ale naopak maximálně vtáhl, potom může být řeč o filmařském umění... Nepůsobilo to ale kýčovitě (tedy, na mě ne) a ani pateticky a to je u romantického filmu velké plus. Škoda zajímavého nápadu... kdyby ho někdo rozvinul (využil) tak věřím, že by mohlo vzniknout něco skutečně originálního... ()

Joski

Netreba ani debatovať čo je jednoznačne lepšie a čo je zbytočne natočené. Siworae či remake Dom pri jazere?!!! V tomto prípade je aj tak najlepší scenár :-) ()