Dokonalé kung fu

Akční / Drama

Hong Kong, 1979, 87 min

Man-Bo To

Fu Liang Chou

Výborný film, plný soubojů , akce a toho asijského humoru, který nebyl vůbec špatný. Ve filmu exceloval, Leung Siu-Lung (v titulkách uveden jako Bruce Leung), který jako vždy nezklamal. Díky svým grimasám a humorem dodal filmu šťávu. Souboje ve filmu bych ohodnotil jako mírně nadprůměrné, zápletka a dějová linie je snad bez komentáře, jako vždy jednoduchá, průhledná a vcelku nezáživná, ale i tak se u toho parádně bavíte. Ve filmu si můžeme všimnout Lee Hoi San, jako hlavního záparoká a vysmátého rykšu Ku Fenga . Tohle je opravdu výborný old-school film, který určitě nikoho nezklame....paráda. !!!Upozornění. Tento film není Beraní kladivo pod tisícem nýtů. Pro info - Beraní kladivo je Xia da er qi!!!(4.10.2014)

• PetrPan

Tak tady je mi líto, že pravověrným trochu zkazím celkový rating. Shi er tan tui mě však nijak nenadchlo. Na hloupoučký děj jsem u těchhle klasik svého žánru zvyklý, ale tady bohužel "neděj" nebyl vyvážen žádnou smrští v rámci bojového umění. Soubojů bylo pomálu a i ta hrstka postrádala obvyklý šmrnc. Obrovitý Hoi Sang Lee jako hlavní záporák byl jedním z mála kladů, ale jeho potenciál byl až trestuhodně nevyužitý. Místo střetu mistrů kung-fu jsem se dočkal jen opakovaných šarvátek s neuměteli, sice vcelku vtipně podaných, ale to není to, co od podobného filmu očekávám. Takže sorry, ale víc než na dvě to nevytáhnu. A malý SPOILER na závěr: Hlavní a jediná ženská postava ubita k smrti, ale jakoby jen tak na okraj a pro zpestření. Zjevně jiný kraj, jiný mrav. Hovada.(13.12.2015)

berani kladivo pod tisicema nitu(10.2.2013)