poster

Si da tian wang

 • Hong Kong

  四大天王

 • anglický

  Four Real Friends

 • USA

  Dragon Squad

Drama / Akční

Hong Kong / Tchaj-wan, 1974

Režie:

Jimmy Wang Yu

Kamera:

Yao-Hu Chiu
 • Jarsey
  ****

  Jeden mých nejoblíbenějších kung-fu filmů vůbec. Příjemný námět, Wang Yu zde tentokrát není v roli hlavního hrdiny, tuto čest zde má Chen Sing. Příjemný film, příjemná hudba, sympatické postavy, zkrátka fanoušek kung-fu filmů by měl minimálně uvažovat nad tím, že snímek zhlédne.(10.11.2016)

 • Flipnic
  ***

  Mám rád starý taiwanský martial arts řežby. Jsou takový dravý, rychlý, zběsilý, dobře ozvučený, úderný apod. ... Tahle je taková průměrnější. Sice se v ní spojí hned 4 bouchači dohromady proti bandě šmejdů v jednom městečku, ale než tak učiní, uběhne skoro celý film. Wang Yu si zde střihl roli i režiséra a snažil se film oživit trochu složitějším scénářem, ale zapomněl docela na akci. Té nní příliš, jen vše postupně spěje k společnému spojení hrdinů a závěrečné bitce s bandou šmejdů. Nchápu, jak se mohl ten střízlíček Wang Yu stát hvězdou, protože je jednak nesympaticky arogantní a jednak vůbec neumí bojovat, to je na něm a jeho pohybech jasně vidět. Všichni další tři hrdinové mají průpravu o dost lepší. Fighty jsou o něco zrychlené, což bylo znatelné na pohled a trochu to vadilo. Výborná je řežba na konci filmu ve stodole, kde poletuje tak stovka slepic, výborný nápad a ani na jednu se nešlápne ... z toho jsem nechápal ...(17.2.2010)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace