Tian shi kuang long

• Hongkong 天使狂龍 (více)

Lacike

Dost mi to pripomina Thajske bezzapletkove bojove filmy, lebo ani v tomto o nejaky pribeh absolutne nejde. Okrem zakladneho rozdelenia na kladne postavy: policajtky Moon Lee, Sibelle Hu a kriminalnikov Benny Lai (v jednej z mala skoro hlavnej ulohe), Mark Houghton + par dalsich neznamych xichtov sa tu nic nedeje. Ziadne vysetrovanie, ziadna gradacia, nic. Vacsinu filmu sa akoze vtipne postuchuju Moon Lee a Sibelle Hu s Benny Laiom z ktoreho chcu vypacit informacie, kde sa skryva dalsi zloduch a na konci sa dockame klasickeho akcneho finale. Kedze sa ale jedna o fakt velmi lacny film, tak okrem slusneho poctu bitiek tu nie su ziadne prestrelky, alebo nahanacka (no dobre jedna kratka prestrelka a este kratsia nahanacka tu je). Film je natolko podfinancovany, ze to skoro vyzera ako keby sa stab zakazdym zastavil na nejakej fotogenickej ulici, natocil scenu a rychlo sa zbalil, kym si ich niekto nevsimne. Nastastie bitky sa ako jedina zlozka tohto filmu daju priradit ku kladnym strankam. Choreografiu mal na starosti multitalent Benny Lai, ktory aj v tychto amaterskych podmienkach dokazal dostat z hercov taky vykon, ktory vybojoval filmu 2 slusne hviezdicky. Na nejake zlozitejsie alebo rôznorode kusky mozete zabudnut, ale za solidny priemer sa to oznacit da. Takze vysledok je totalne bezmyslienkovy film, ktory ale kvôli bitkam za jedno pozretie stoji. 4/10. ()

salfa72

Další film ze subžánru GWG (Girls with guns), jak už jsem psal u podobného filmu, tak i tento snímek by nejspíše patřil ve zlaté éře VHS kazet mezi klasiku, tak jako série (Red Force, Ultra Force ad.). Spousta filmů z tohoto sub žánru měla v názvu slovo Angel/Angel's, do hlavních rolí byly obsazeny ikony tohoto subžánru (Moon Lee a Sibelle Hu), další z hlavních rolí ztvárnil Benny Lai, který dělal k filmu i choreografii. Bohužel kopie filmu, kterou jsem měl možnost vidět měla EN titulky v obraze a velmi špatnou kvalitu (rozmazaný obraz), což docela výrazně ovlivnilo můj výsledný dojem, díky tomu jen těžko doceníte střídání lokací mezi rušným městem a džunglí, navíc zde moje oblíbená herečka Moon Lee nedostala tolik prostoru, kolik by si zasloužila. Jak už napsal ve svém komentáři Lacike, děj v těchto filmech nikdy nehrál nějak velkou úlohu, slouží spíš k vyplnění prostoru mezi jednotlivými akčními scénami, kterých je zde poměrně dostatek a už od úvodních titulků se neustále něco děje, díky čemuž film rychle uběhne a člověk se u něj vůbec nenudí. Pokud by se někdy v budoucnu objevila koukatelná HD verze bez EN titulků v obraze, klidně bych zvedl hodnocení směrem nahoru. ()