Wu Yen

鍾無艷

Chung Wu Yen

Komedie / Fantasy

Hongkong, 2001, 123 min

Wu Yen je totální crazy komedie, utahující si z klišé hrdinských čínských eposů plných epiky a patosu, vše je tak krásně zhlečeno, nebo bráno s velkou nadsázkou. Humor startuje pomaloučku od nenapádných vtípků do čím dál povedenějších gagů, konverzačního humoru, tempo nepolevuje a nejsou zde hluchá nebo slabá místa. To co předvádí hlavní trio dam, na to nemám slov téměř. Anita Mui jako povrchní a hloupý, nevzdělaný císař, Sammi Cheng jako romantička, aktivistka, skvělá bojovnice, co se nevzdává, no a Cecilia Cheung jejíž krása i šarm mě sráží do kolen, hraje také skvěle roli kouzelnice, která svádí císaře. Ty vtípky nemají chybu, například císař uvězní obě ženy, od jedné přijde dopis a říká erotická poezie tak laciné, od druhé, pornografická próza tak ubohé, musíte uznat že u tohoto dalších vtípků jsem se kácel k zemi, tohle si pustím po včerejšku i dnes a rozhodně se k tomu rád vrátím. Chcete vidět jak vypadá herecký koncert, kde hlavní roli mají Asijské kočky? Tak neváhejte, to je prostě radost pohledět. Wai Ka Fai odvedl skvělou práci. Už jsem v jiném příspěvku vysvětloval, co si myslím o účasti Jeníka Toa na komediích, kde je podepsaný. Jen telegraficky, určitě byl jen asistent, protože jeho vlastní komedie nejsou nic moc, v lepším případě lehký napdrůměr.(18.6.2009)

super herecke vykony, Anita bravurne zvlada aj muzske role, paradna komedia! uz po 20 minutach mozem dat 5*. Zaujimave boli aj prestrihy z tienovej hry za doprovodu melodickych heroickych piesni. vadil mi snad len zvukovy doprvod prestrihu scen a zjavovania ducha, ktory sa tam vobec nehodil. grand-grand-grand grandfather, fake mahjong rules a batman face rozhodne stali za to :D suhlas s: Vavca!(21.10.2012)