So-Hyun je obyčejná, dobře zajištěná žena v domácnosti. Má desetiletého syna a za manžela úspěšného architekta. Život je pro ni řada banálních rutin, ale přesto si připadá spokojená. Její poklidný život ale brzy naruší mladší sestra Ji-Hyun se svým atraktivním snoubencem. (Kiyoshi)

sniper18

Je to dosť dobrá romantická dráma. Má celkom dobrý príbeh o žene v stredných rokoch, ktorá je oporou svojmu manželovi, úspešnému architektovi, ale aj ich spoločnému synovi a už si zvykla na rutinu, ale všetko sa zmení, keď ju mladšia sestra požiada, aby pomohla jej snúbencovi, ktorý práve prišiel z Ameriky s udomácnením sa, no on sa do nej vášnivo zamiluje a ani on jej nie je ľahostajný. A tak sa musia rozhodnúť, či budú poslúchať rozum alebo srdce. Spracovanie sa mi páči, síce film sa celý čas nesie v takom pomalšom duchu a prakticky sa tu toho ani až tak moc neudeje, ale aj tak mi to sadlo. Ešte spočiatku ma to až tak moc nezaujalo, ale keď už mu začne pomáhať, na čo ani dlho čakať netreba, tak si ma to začalo získavať. Skvelo sa pozerá hlavne na staršiu ženu, ktorá si uvedomuje, čo je správne, ale vášeň je často silnejšia, dobre je tu podaný aj strach z odhalenia v podobe rôznych menších scén, toto je už výborne zvládnuté a celá záverečná fáza je ešte o stupeň lepšia. Nájde sa tu aj pár erotických scén, ale sú také decentné, čo mi v tomto žánri vyhovuje viac. Herecké obsadenie je výborné, moja obľúbená Lee Mi-Suk v hlavnej úlohe, k tomu charizmatický Lee Jung-Jae, len jeho úloha mi tu prišla až moc jednotvárna, bavil ma aj manžel hlavnej hrdinky, tu nemám väčší problém. Réžia a technická stránka sú na tom dobre, v tomto prípade si režisér zvolil skôr taký komornejší štýl, často využíva statickú kameru a zvládol to. Komornosťou a tématikou mi to pripomenulo o rok mladší Happy End s Choi Min-Sikom, ale toto je predsa len o triedu lepšie, hlavne scenár je o dosť kvalitnejší. Som spokojný. 77% ()

kitano

Ak by tento film vznikol o pár rokov neskor a zasiahol ho kórejský filmový boom, vyzeral by úplne inač. Zrejme by sa stal jednou z tých mnohých slzotvorných limonád, ktorých sa v kórei vyrojili v posledných rokoch tucty. To sa však nestalo. An Affair je drámou silno komornou, kde je romanca hlavných hrdinov úzko prepojená s okolonosťami v akých sa postavy nachádzajú. Nieje to vzťah dvoch mladistvých ktorí sa do seba bezhlavo zamilujú, ale vzťah dospelých ĺudí, ktorých osud spojil v momente, kde ich životné cesty už dávno nabrali svoj vlastný smer. Film nedojíma sladkými scénami, ale dusí, pretože láske dvoch hrdinov osud zahatal cestu ešte skor, ako sa začala. Vychutnajte si aj vy tento nenápadný, no prenádherný filmový klenot, ktorého zatienil lesk novších, no omnoho povrchnejších filmov, ktoré sa v kórei začali po roku 1999 natáčať. (10/10) ()

Adrian

Ľúbostná melodráma. Zakázaná, resp. neprípustná láska, ktorá v sebe môže okrem nádherných citov ukrývať aj bolesť a trápenie. Ona a on - dvaja ľudia, v rozdielnom postavení či už sociálnom, spoločenskom alebo náboženskom, ktorých spojenie a skutočné vzplanutie jeden pre druhého je pre okolie neakceptovateľné. Áno filmov na dané téma už bolo natočených veľa, ale len málo z nich to "veľké srdce plné citov" nielen predstiera, ale skutočne aj obsahuje. Jung Sa (anglický názov: An Affair) medzi ne patrí a veľmi mi pripomenulo svojou kvalitou a diegetickým vtiahnutím mňa, ako diváka do svojho príbehu Wong Kar Waiove snímky "In the mood for Love" a "2046". Dej sa po celý čas odvíja pred nami pomaly, podtrhnutými hlavne iba obrazom (jemné švenky, dlhšie statické zábery, expresívnosť hercov) a zvukom (nádherná, melancholická hudba od klasiky až po šansón). Výsledkom je neopakovateľná atmosféra plna osudovosti a atmosférických sekvencí zastaveného času spoločných chvíľ milencov, ako keby vyseknutých z bežnej reality plynúceho dňa. Tento film (a jemu podobné) je ako jazero. Na pohľad, počas bezveterného počasia z vrchu pokojné, ale aj napriek tomu v sebe ukrývajúce veľkú energiu a nespútanú živelnosť. Jing a jang. Krása a sila spočívajúca vo vlastnej subtílnosti. ()

Pethushka

Perfektně zvládnuté vyjádření snad všech pocitů, které s sebou může přinášet nevěra. Je to jeden z těch mlčenlivých filmů s dlouhými záběry a melancholickou hudbou, ale vzhledem k tématu, mi to naprosto dokonale sedlo. Dalo by se říct, že se tam toho moc neděje, protože film se soustředí jenom na vývoj aférky a na pocity hrdinů. Přesto mě strašně moc bavilo sledovat, jak se oba milenci nechávají pohltit svojí touhou a přestávají stát nohama na zemi. Ona se z manželky mění na milenku, zapomíná na své koníčky, zanedbává péči o domácnost a její rodina se pomalu dostává až na druhé místo. Strach z odhalení se jim podařilo vystihnout tak dobře, že jsem ho měla s nimi. Už od prvních setkání a seznamování mezi nimi byla úžasná chemie, které se dalo jen těžko odolat. Tenhle kousek se mi zkrátka dostal pod kůži. 4,5* ()

Vardara

Až na tu šišlající Korejku, celkem zajímavý film o nevěře (to v Asii opravdu nikomu nevadí vady řeči?). Jinak ústřední dvojice fungovala výborně. Až chlapecky vypadající, i když po herecké stránce ještě ne zcela dokonalý Jeong-jae Lee a stále pěkná Mi-sook Lee, takový věkový rozdíl bych mezi nimi ani nehádala. Co mě často rušilo, bylo zvláštní sestříhání filmu. Jeden obraz je ukončen, abychom se do něho během chvilky znovu vrátili... Solidní tři hvězdičky a to i za to, že když se líbají, tak to i tak vypadá. ()