Snaž se a jeď

Scott Bomar

Billy Fox

Scénografie:

Keith Brian Burns

Žánrové zasazení jako krimi je značně matoucí, protože i když hrdina skončí ve vězení a v jedné scéně zazní výstřely, je to zase jenom jeden z mnoha snímků, které líčí trnitou cestu za splněním svého amerického snu. Je to zkrátka o tom, jak jeden outsider zatnul zuby a podporován láskou svých bližních našel cestu nahoru. Gangstr rap je hodně specifický žánr, který přinesl na vrchol popularity spoustu divných týpků z pomezí galerky, kteří si přinesli dost neotesané způsoby a zůstali v jádru nevzdělanými namyšlenými pozéry. Po hudební stránce to taky není moc zajímavé, protože síla rapu a hip hopu byla vždycky v textech a v osobních zkušenostech lidí z ulice, které jsou jen těžko přenosné. Hlavní hrdina je takový hodný pasák, který se dostal k řemeslu jen tak mimochodem díky smůle a v jádru je to pořád fajn kluk, který se dokáže o své ovečky starat s nevšedním porozuměním a jeho oblíbená holka mu to stejně láskyplně oplácí do té míry, až by se z toho jeden zakuckal smíchy. Celkový dojem: 50 %.(3.6.2012)

Film o afroameričanovi, který se chce prosadit v rapové hře a uniknout z pozice nepříliš úspěšného pásáka lehkých děv na předměstí Memphisu. Příběh je vcelku uvěřitelný, Whoop that trick! Get 'em! je chytlavá záležitost a Howard sice místy trochu přehrává, ale jinak je jeho výkon vážně dobrý, takže bez debat 4*.(1.1.2009)

Hustle and Flow mě nezklamal. Přiznám se, že jsem zhřešil a četl nějaké recenze už před filmem, takže se mi pouze potvrdilo, že se jedná o dobrý film. Příběh o tom, že je třeba jít za svým snem i v tom nejneutěšenějším prostředí. Musím pochválit herce, Terrence Howard znovu potvrdil, že patří k špičkovým hercům, DJ Qualls dostal konečně důstojnou roli, která ho neshazuje a klobouk dolů před Anthony Andersonem. Můj oblíbený "sladký méďa" dostal snad poprvé nekomediální roli a popral se s ní na výbornou, co potvrzuje i Taraji Henson, která, i když se to z počátku nezdá, hraje ve filmu klíčovou postavu. A jako třešňa na dortu, zmlácený Ludacris :).(7.2.2007)

Špička v žánru. Mám sympatie k tomuhle filmu, protože popisuje příběh, který je společný všem, včetně mě, kteří makají na své hudbě, na svém rapu, ke kterému ten hustle patří taky. Když trávíte svůj čas s klávesy, mixákem a mikrofonem, denně škrábete "puzzle" na papír, snažíte se prosadit a pustíte si tenhle film, je to jakoby Vám někdo postavil zrcadlo. Zkrátka režisér moc dobře rozumí tomu "started from the bottom". Jsem rád, že tenhle film je a je skvělý. Zesnulý Isaac Hayes a Ludacris ve vedlejších rolích moc potěšili.(1.5.2015)

Nie je to zrovna Ray (Charles), ale nie každý sa narodí ako génius a ten proces tvorby, ako to tu zachytili, je dostatočne vzrušujúci, aby pohltil. Naviac je hlavný hrdina v stvárnení Terence Howarda nekonečný sympaťák, nedá sa jemu aj jeho kámošom a dievčatám nedržať palce a ak teda máte chuť na vkusne romantizujúci príbeh o pasákovi-dobrákovi, ktorý cíti že v ňom drieme aj iný potenciál a rozhodne sa to skúsiť, neváhajte. Hustle a Flow neklame, ponúka čo sľubuje od úvodných scén a ako taký chutí skvele. ... p.s. týpkovi DJ Qualls to medzi negrami sekne nenormálne, asi ako žiadnemu belochovi (Road Trip).(13.6.2011)

• - Skupina "Three 6 Mafia" obdržala za titulnú skladbu "It's Hard Out Here for a Pimp" Oscara ako vôbec prvá hip-hopová skupina v histórii. (Ludo444)

• - Slovo "fuck" ve filmu zazní 186krát, což je 1,61krát za 1 minutu. (Dixxx)

• - Film byl financován J.Singletonem. (Pumiiix)