Chrobák v hlave (TV film)

Komedie

Československo, 1983, 66 min

Kvalitná ukážka slovenskej inscenácie. Ale to podstatné na čo by som vás v nej chcel upozorniť sú prsia EVY VEČEROVEJ. :-) (5.6.2009)(5.6.2009)

Inscenácie nie sú mojou doménou, no táto komédia je vydarená. Hne je oje honnebie! alebo: Toto moja pukačka! Yo sabijem, samaškrtym, saprdusim!!! Ja bac gula do tvojho hrbata!! Duelante a gula na gebula! ...tieto hlášky si pamätám roky, odkedy som to videl prvýkrát a dnes som sa zas dobre pobavil...zápletka cez zápletku, vysvetlenie cez vysvetlenie :) ...a ako tu spomína "anderson", za pohľad ozaj stoja aj vnady E.Večerovej, no i pár veteránov, ktoré sa objavili v zábere na ulici žiaľ tiež len na pár sekúnd. No a ak by sa Kňažko aj po "nežnej" venoval naďalej takýmto komédiám a tak skvelým výkonom, mohol vytvoriť ešte množstvo veľkých filmových i divadelných postáv. Ako pred hercom "klobúk dole"! Divadelná verzia bola vraj ešte o stupeň lepšia....tak sa možno po rokoch vyberiem do divadla..???(4.5.2014)

Kupodivu sem se i pobavil a mám takový dojem, že z tohoto hodně čerpali v MD Brno!(7.1.2013)

• jhrasko

Po tejto TV adaptácii mi je jasné, že akúkoľvek divadelnú verziu nemusím nikdy vidieť. Ty muflón.(6.1.2010)

Brouk v hlavě je skutečná divadelní klasika. Viděl jsem ho několikrát jako divadelní představení a stejně tak několik televizních inscenací. Tato slovenská verze není špatná, ale když jí srovnám s již viděným, tak jde o průměrné zpracování.(10.11.2015)