poster

Little Women

Drama / Rodinný / Romantický

USA, 1949, 122 min

 • raroh
  *****

  Romantizující, z maloměstských pozic mírně kritický, realismus, jemuž nechybí kousající ironie a snesitelný sentiment, s kterým si spojujeme často svět dětství a dospívání. Filmu velmi rádi odpustíme, že italská mužská hvězda Rossano Brazzi hraje německého učence Bhaera, zvláště když okouzlené Jo zpíva Goetheho zhudebněné verše tak věrojatně v duchu poloviny 19. století, kdy se film odehrává.(18.2.2012)

 • Greg25
  ****

  June Allyson je jako Jo excelentní. A celá adaptace celkově je výborná. Jen bych ráda věděla, proč tvůrci oproti knize otočili pořadí sester - plachá Beth má být předposlední ze sester, v této adaptaci je však nejmladší. Trošku pak uniká smysl, proč je její sestra Amy, tedy třetí ze sester rozmazlená, když má ještě mladší sestru. 80%(20.8.2013)

 • aLPaC
  ****

  Chvílemi až příliš přeslazené, ale když to skončilo, tak jsem si to v paměti znovu projel a uvědomil jsem si, že se mi to vlastně líbilo a vzpomínal na to, jak sestry ještě bydleli u matky, jako by to nebylo před hodinou, ale před rokem. Jako první jsem viděl novou verzi s Winonou, tak mě chvílemi trochu štvalo, že vím, co bude následovat, ale tahle verze se mi i tak líbila více. Nakonec dávám čtyři, ale spíše tak 3,6.(2.1.2015)

 • kaylin
  ****

  Nejsem velký milovník klasiky, která se převádí do filmu, ale příběh "Malých žen" je přece jen dost zajímavý na to, aby to i v tom filmovém provedení mohlo fungovat, alespoň ve chvíli, kdy máte zajímavé herce. Tohle ztvárnění je díky vybraným herečkám podáno dobře a je uvěřitelné. Ty emoce jsou tak nějak přirozené.(28.2.2017)

 • Flego
  ****

  Rodinný "dievčenský" román bol viackrát sfilmovaný, lebo v krajine svojho vzniku je považovaný za významné dielo a filmári sa k nemu radi vracajú. Toto je druhá verzia, zrejme najlepšia. Zásluhou na tom má režisér LeRoy, ktorý príbeh z Nového Anglicka zo 60-tych rokov 19. storočia zabalil do príjemných farieb, romantického šatu a vnútornej pohody. Niekedy je tej presladenej romantiky nad mieru, vtedy film stráca na ťahu, našťastie situáciu v tej chvíli vždy zachráni nejaká akcia. Herecké kvarteto sestier je castingovo zvládnuté excelentne, osobitne treba vyzdvihnúť výkon June Allyson.(25.10.2013)

 • - Košík, ktorý nosí Margaret O'Brien (Beth) je ten istý, ktorý nosila Judy Garland vo filme The Wizard of Oz (1939). (Michal74)

 • - June Allyson a Peter Lawford si zopakovali svoje filmové úlohy aj v rozhlasovej adaptácii románu, ktorá bola odvysielaná 13. marca 1949. (Michal74)

 • - Sneh vo filme bol v skutočnosti vyrobený z kukuričných lupienkov. (Michal74)