Mladý atraktivní podnikatel vlastní velký dům a v něm dílnu, kde zaměstnává osoby s mentálním postižením. Sem je také umístěna jedna nová dívka, kterou podnikatel později sexuálně zneužije. Pod sympatickou tváří se totiž skrývá sadistický maniak, který propadá sadistickému sexuálnímu šílenství, kdykoliv spatří ženu v červených šatech. U soudu je však zproštěn viny. Sociální pracovnice a opatrovnice dívky se pouští do odhalení odhalení maniakova tajemství a nerovného boje s touto šílenou bestií. Film patří do skupiny extrémně násilných a brutálních HK CAT III filmů. (Flipnic)

EvilPhoEniX

Strašlivý a znepokojující Cat 3 shocker! Opravdu explicitní a špinavý flick,který nikoho nemůže nechat chladným! Na největší show se podílel Ben Ng,který svůj herecký výkon podal excelentně ! Jeho transformace z něžného pracovníka ve vyšinutého svalnatce,násilníka doslova zvířete je neuvěřitelná a řadím ho mezi nejlepší psychopaty,co jsem kdy spatřil. Zde velká spokojenost. ()

Flipnic

Tento extrémní honkongský exploitation film patří na špičku ledovce toho nejděsivějšího a nejnásilnějšího, co exploitation žánr celosvětově vůbec vyplodil. Je sice pravda, že film jasně a viditelně vykrádá o rok starší excelentní "Love to Kill" s Anthony Wongem (zejména závěrečná část filmu), ale to je tak jedinné, co se mu dá vytknout. Je to precizní, neuvěřitelně atmosférický film, který má pro běžného diváka trochu rozpačitý rozjezd, který ovšem slouží k nastavení situace. Dům, v něm dílna pro mentálně postižené, majitel domu, sociální pracovnice starající se o dívku, které zemřeli rodiče... Film brzy příjde s první dávkou těžkotonážního násilí, úzkosti, hutné a neutěšené atmosféry a graduje takovým způsobem, že divákovi vztávají vlasy hrůzou a zděšením na hlavě. Ne nadarmo se těmto filmům z Asie říká "SHOCK", protože to, co u tohoto filmu zažijete, vás přinejmenším traumatizuje na několik hodin ... Hlavní ženské dvě postavy navíc podávají výborný herecký výkon. Hlavní slovo zde ale dostává herec hrající maniaka (jméno po mě nechtějte)!!! Myslel sem, že Anthony Wong je v podání šílenců nepřekonatelný, ale to co předvádí tento herec je opravdová konkurence Wongových hereckých schopností!!! To se prostě musí vidět. Chlap, který se v jednom okamžiku a záběru změní ze sladce a sympaticky vypadajícího mladíka v "ďábla v lidském těle"!! Něco tak excelentního a mrazivého jsem neviděl v žádném filmu napříč všem žánrům. Závěrečné řádění maniaka a souboj sociální pracovnice a mentální dívky na půdě domu o holé životy je něco tak neuvěřitelně atmosférického, děsivého, násilného a brutálního, že to je doslova na posrání (a to v hodnocení zásadně nepoužívám neslušné výrazy...)!! Každý záběr vytváří vlastní obraz, každý úhel kamery, každý výraz šílence ... EXCELENTNÍ filmařská práce, která dostane diváka na hranice vlastních psychických hranic!!! Slovy doslova nejde popsat ... Navíc film má silné poselství (podobně jako Love to Kill) a je neuvěřitelně smutný a bezvýchodný ... Každopádně však není pro slabé povahy!! ()

Bloody13

Po přečtení zdejších komentářů jsem asi čekal brutální mix násilí, krve a erotiky, ale ničeho takového jsem se vlastně nedočkal. Je pravda, že film se na posledních 15 minut skutečně rozjede, ale tohle je především psychothriller o vyšinutém násilníkovi, co rád píchá kočičky v červeném. Hodně se tu divák seznámí s hlavnimi postavami, aby tragický konec byl o to emocionálně silnější. Z erotiky (samozřejmě krom dvou znásilnění) jsem postřehl jen pár koziček a jednoho bobra, krví se šetří, tudíž o nějakém gore nemůže být řeč. Největšimi klady tak jsou bezútěšná atmosféra a pozoruhodný herecký výkon hlavního záporáka. Pro mě spíše zklamání. ()

Shit

Nejsem nějakej odborník přes exploitation subžánr nebo HK CAT III, ale tohle se podle mě řadí hodně vysoko. Ze začátku to sice zaujme hlavně opravdu geniálně natočenou scénu znásilnění, kdy člověka až mrazí, když vidí to nervní úchylný chování pachatele zahalenýho do tmy, ve který se mu rýsuje jen vysvalený tělo a je slyšet jen úchylně znějící smích, ale pak se film trochu uklidní a snaží se diváka víc seznámit s postavama, aby si je oblíbil, aby si na ně zvyk, aby následně děj mohl poskočit dál a vyprodukovat opravdu super psycho drsnej konec, kterej zanechá hodně silnej dojem. Tak kvalitní zápornou postavu jsem už dlouho neviděl, navíc i přes jeho neskutečně šílený chování, to dává díky flashbackům do minulosti, svým způsobem opravdu smysl a nepůsobí to béčkově ()

*CARNIFEX*

Napriek tomu že chce Ka Lok definitívne skončiť v zamestnaní, príma poslednú výzvu v podobe opatery o postihnutú Ming. Z pozície sociálnej pracovníčky umiestni mladé dievča do ústavu bohatého Chana, ktorý na prvý pohľad budí dojem veľmi starostlivého, citlivého muža, ochotného urobiť čokoľvek, aby pomohol ľuďom s podobným osudom. Je ale skutočne všetko tak ako sa na prvý pohľad môže zdať? Musím uznať, že ksicht dopoteného, nepríčetného Chana pôsobil naozaj humusácky nechutne. Jeho výkon je pre tento snímok doslovne nadštandard. HK CAT III však musí ponúknuť viac, a tak som očakával poriadnu dávku násilia a krvi. Omieľané erotické pasáže, na ktoré sa (prehnane) "tešil" nejeden užívateľ, boli doslovne erotického charakteru, žiadne asia teen porno, takže na podnet onanie rozhodne možno zabudnúť. Snímok nie je zlý, občas mi síce vadil hudobný doprovod, ktorý je pre filmy z 90 tých rokov doslovne príznačný, ale nakoniec som si zvykol. Vo väčšine komentárov je vychválená záverečná 15 minútovka, kde sa mali tvorcovia z pohľadu exploitation doslovne vyblázniť. Nechcem "zase" mudrovať, ale striekance na stenu už z môjho pohľadu proste nestačia. A tak sa z očakávane nepríjemne násilníckeho hororu "Red to kill", pri ktorom mal divák odvracať zrak, stal absolútne priemerný psycho thriller pre nenáročných - 55% ()

JAn

Sexuální mašina, vyšinutý sociopat, který neudrží své choutky na uzdě pokaždé, když spatří ženu v červené. Neuvěřitelně silný a zrůdný film ve všech ohledech. Ben Ng by si zasloužil cenu za nejvyšinutějšího filmového psychopata; těžko uvěřitelné, že to jenom hraje, natolik je přesvědčivý. A podobně je to i s filmem. Billy Tang je mistrem svého oboru a troufám si říct, že i zneklidňující je v případě Red to Kill pořád slabé slovo. A to i díky Ngovu civilnímu zázemí, coby důvěryhodného provozovatele domova a dílny pro mentálně postižené. Neskutečně působivé ´sou i ony násilné scény a vše vygraduje ve fantastických finálních jatkách. Přesto tím opravdovým vyvrcholením žánru pro mě nadále zůstává Lee/Yaův The Untold Story. ()

Paldini

Pan Chan je na první pohled solidní atraktivní podnikatel, který vlastní malou dílničku, kde zaměstnává několik mentálně postižených dělníků. Tento pohledný mladík má ale jedno tajemství, které je zapříčiněno traumatem z jeho dětství, kdy jeho matka, oblečená v červených šatech, zabila jeho otce a bratra ve chvíli, kdy ji otec načapal s milencem. Chan přežil jen náhodou. Avšak od té doby, kdykoli spatří ženu oblečenou v červených šatech, přestane se kontrolovat a v plné míře propukne jeho sexuální a vražedný amok. Chan se snaží svému šílenství vzdorovat, což z něj nedělá klasického hororového nemyslicího zabijáka, ale celkem rozporuplnou osobnost. Konec filmu, kdy naplno propukne Chanovo šílenství, je fantastický a Ben Ng je opravdu ďábel v lidském těle, který dokáže neskutečné grimasy, které ovšem nepůsobí nikterak komicky. A vůbec je velmi potěšující, že film je oproštěn od jakýchkoli fórků, což nebývá u hongkongských filmů zvykem. V určitém pohledu lze tento film označit za kultovní. ()

pornogrind

Tak tohle bylo silný kafe,který rozhodně nenechá nikoho chladným.Příběh nabušené šikmooké gorily co rád klátí červený Karkulky.Ale teď vážně.Hodně atmosferický film,šílené prostředí,skvělé herecké výkony.Jak všichni ti postižení,tak obě hlavní herečky,ale především neskutečný,dechberoucí výkon hlavního psychouše.To se jen tak nevidí.Film má hodně silných momentů,které se vám jistě vkradou do paměti.Exploitation,psychothriller,drama?Ode všeho trochu.Každopádně jsem se při tomhle šíleným filmu královsky bavil.Určitě stojí za vidění.Už jen kvůli geniálnímu hereckému představení hlavního záporáka.Fakt smekám. ()

dennykr

Kultovní film, který z řady běžných (a průměrných) CATIII snímků v mnoha ohledech vybočuje. Především způsobem, jakým pracuje s barvami a osvětlením, s napětím (chytře v každé třetině mění způsob práce s informacemi i stylistickými prostředky a buduje tak napětí různými způsoby) i snahou vyhnout se rychle sestříhaným násilným scénám, čímž vytváří pocit, že divák vidí víc, než by vlastně chtěl. Detailněji (a se screeny) pak tady. ()

Frajer42

Tento film z Hong Kongu jsem měl to štěstí slyšet s prvotřídním německým dabingem a vidět se slovenskými titulky. Celkově se mi jevil jako sračka. Znásilňovatel je opět hnán traumatem z dětství a mstí se na svých obětech. Vůbec nevěřte kecům v ostatních komentářích. Film není ani zdaleka tak brutální, jak je popisováno. Já se především nudil. 1* ()

panjosef

Hodně hustej psychothriller/exploitation o jednom úchylným maniakovi co nemá rád červenou. Herecké výkony jeho a také jeho nevinné oběti, retardované Ming Ming působí natolik reálně, až se nestačíte divit. Tenhle film dělá emocionálně vypjatým zejména jeho temná, bezvýchodná a ubíjející atmosféra, podpořená propastně tesknou ústřední melodií. Zmar a nemožnost úniku z bezvýchodné situace se stupňují až do brutálního finále, které je extrémním vyústěním nevyhnutelně se bortících nadějí a charakterů ústředních postav. Film je co do atmosféry vržen do tak velké černoty a beznaděje, až se může ledaskomu udělat špatně. Poznámka a drobný spoiler: Nemůžu si pomoct, ale finální scéna smrti maniaka mi nějak připomíná konec prvního Terminátora :-) . ()

eraserhead666

Červená karkulka z hongkongského blázince. Navzdory tématu a psychologické stránce neskutečně nudně a nezáživně natočený film. Spíše než drsný psychologický thriller mi to přišlo jako (nepovedená) parodie. I díky přehrávajícímu záporákovi a doprovodné hudbě. Jako by tvůrci chtěli každou další vteřinou film divákovi co nejvíce znechutit. ()

ARI50 odpad!

Tak tohle fakt ne, koho to napadlo? Tarzan co při znásilnění řve jak prase na porážce, a ještě k tomu nesmyslně to provozuje, no hrůza a děs. Herci a to hlavně herečky katastrofa, a příběh škoda vůbec rozebírat. ()

corpsy

Naozaj lahôdková záležitosť, myslené v rámci žánru. Eroticky odvážny ( scéna znásilnenej v sprche ) a brutálny v scénach násilia. Samozrejme, ale aj takýto humusácky film potrebuje oddychové pasáže a tie sú jedna katastrofa. Ide o prostredie mentálne zaostalých a verte, že tí herci svojimi výkonmi robia, s prepáčením za výraz, retardom hanbu. Neustále revanie, pitvorenie a abnormálny smiech. A do toho hudba ako z detského večerníčku. Nebyť nich, môj výsledný dojem by bol určite lepší. ()

ledzepfan

Dost slabá ptákovinka, která si ale drží kůůl kočkotrojkovský styl a která má jako eso v rukávu parádního ouchyláka jehož pošahanost vytahuje film o level výše.... Oceňuju humor(ten chtěný)naroubovaný občas i na ty nejzávažnější situace... Jinak teda-co se týká "šokantnosti" a násilností, nečekejte nějáké nevídanosti a neslýchanosti-opravdu nejde o žádný extrém. ()

dyfur

....možno by to bolo lepšie -keby bolo niečo vidieť....skoro všetky scény,ktoré definujú tento film - žáner sú natočené v nejakom debilnom do modra idúcom tieni .....a svetla niet resp.toľko ako pri horení zápalky. ()

Wade

Woow!!! Tak tomuhle se říká mrazivá atmosféra. Naprosto parádní ztvárnění psychopata od ******* (až zjistim jméno doplním) ten chlap to snad ani nehrál toho museli vytáhnou přímo ze cvokárny. Začátek mrazivý poté uklidnění,seznámení následuje pohled do minulosti a poté muže začít to správný psycho. Jeden z nejlepších psycho filmu co jsem zatim viděl. 90% ()

bolan

Dostal jsem přesně to, co jsem předpokládal. Naivní laciná sračka s křečovitýma asiatama, podtžená hudebním motivem ze socialistické kriminálky. Veškeré dílo této trapnosti dokončuje závěrečný záběr, kde jsou na obličeji vidět jizvy načmáraný nějakou červenou pastelkou. Ten jeden bod dávám ani nevím za co. ()

Hapretor odpad!

Připadám si jak černá ovce. Ale mě osobně tento snímek už naprosto odradil od žánru "horor" vytvořeného na asijském kontinentě. Rozhodně jsem neviděl tolik, abych ji mohl rezolutně zavrhnout, ale když jsem něco viděl, tak to byl sice "horor", ale pro mě - jako diváka. Buď nepochopení a zklamání - tzn. horor, kde asiaté velmi filozofovali a bylo to úplně k ničemu - či čirá nuda místo napětí a zábavy. Tento počin byl z nich však ale zdaleka nejhorší. Půlku filmu se dívat na pitomě se ksychtící herce v roli postižených "klientů", pak na ksychtící se herečky, které se snažily dát najevo něco jako úlek, strach, utrpení, beznaděj, a do třetice neuvěřitelně stupidně zahraného psychopata, který dělá ksychty, že Mr. Bean je proti němu trapák. Bylo to absolutně přehrávané a stupidní. Navíc předvídatelné, takže ani jistý "šok" se u mě nedostavil. A sakra ta hudba! Vždyť se tam opakovala pořád ta samá znělka - snad jen tři - stále dokola. A to ještě navíc vždy, když se to naprosto nehodilo. Hudba v hororu má atmosféru dokreslit a zhutnit, ne úplně poslat do kopru. Byl to jeden z mála filmů, který sem doslova protrpěl a "žádal" sem, ať už to skončí. Vrchol všeho, je konec. Kdy očekávám, že se jedna z hlavních hrdinek filmu - jedna z obětí - probere z komatu, ale ono ne. Překvapen? Ne! Zakončeno ječením, opět ksychtěním a mlácením okolo sebe. Unuděn až zpruzen? Ano! PLEASE, NEVER MORE! ()