Noc králíků

A.C. Lyles

Scénografie:

Stan Jolley
  • Han22

Opravdu ultimátní sračka - zvířátkový horor, navíc s králíky a ještě k tomu ze 70. let, čili s mizernými efekty. Zlověstně vypadající armáda králíků, natočená zespodu zazoomovanou kamerou mezi modely ve mě svým amatérismem vyvolávala záchvaty smíchu, a závěrečná střílečka a past na železnici byla docela dobrá, proto nemám srdce dát odpad. Ale jinak ruce pryč.(9.2.2014)

Americký snímek „Noc králíků“ je už svým námětem tak krásně béčková, že z ní prostě nemohlo vzniknout něco, co bude filmařsky skutečně skvělé. Ale přesto se tvůrcům podařilo natočit film, který je v tom, jak je béčkový, prostě povedený a dá se na něj koukat. Scény s králíky, kteří trochu vyrostli, jsou docela dobře zvládnuté, i když je vám celou dobu jasné, jak trikovou stránku dělali.(2.5.2019)

Nynané čumáčky celé od krve, to je mnohem lepší, než snaha o deformované králičí mutanty, kterých jsem se na začátku bál. Tvůrci skvěle vyjebali s efekty a prostě na vás budou útočil normálně vypadající králíci, pouze velikosti statného prasete. Skvěle nastříháno, minimum trapných efektů a úžasná památná scéna na závěr: Hromadná likvidace těžkými kulomety a elektřinou. Neprávem opomíjený zvířecí horor.(16.3.2014)

A co u vás doma? JAK VÁM DUPOU KRÁLÍCI? Mě docela dobře, dík za optání :-), zhruba na 3,5 hvězdy. Ale na smetaně je to pošušňáníčko, takže dupou na všechny čtyři. Moje TOP scéna: skok plavmo zuřivého králíka „velikosti statného prasete a s nynaným čumáčkem“ (copyright by Flaxik ) skrz zavřené okno do baráku. Okno vysklil, hospodyni zakousnul a mně se z toho zježily chlupy na zádech. Nebo ten útok smečky vyhladovělých obřích králíků na stádo koní... nic pro citlivky, vegetariány a koňáky. Zajímavost: přesně v roce natočení tohoto zábavného zvířecího hororu jsem se naučil dvě věci. Jak si uvázat pionýrský šátek (WTF? Jak to souvisí s králíky?), ale hlavně mě můj děda naučil zabít, vyvrhnout a stáhnout z kůže králíka. HA! Holt jsem vyrůstal na vesnici, no. Výjimečně musím poděkovat komunistické železné oponě s jejími elektřinou nabitými dráty (sic!), jejíž zásluhou se tihle krvelační hlodavci do socialistické televize neprohrabali a tudíž mě nestrašili ze spaní. Vidět tenhle hlodavý a ušatý horor (posílám tip společnosti Asylum na natočení remake!) tenkrát v dětství, sakra bych si rozmyslel, jestli nějakého králíčka čapnout za hřbet, říct mu něžně: „Neboj, malej, neboj...“ a pak BIM! Majznout ho polínkem za uši. A dnes, po zhlédnutí Noci králíků, kdybych uslyšel před barákem nějaké dupání, určitě bych nepřipleskl svůj čumák na sklo, abych se podíval CO TO TAM DUPE?!(23.3.2014)

• Goldbeater

Holé (i když v tomto případě chlupaté) utrpení. Pokus o seriózní horor o „přerostlých zabijáckých králících“ s áčkovým obsazením naprosto ztroskotává už na elementární úrovni nezvládnutého konceptu a faktu, že chundelatí králíčci zkrátka nikoho nemohou děsit, ať už mají třeba i dva metry. Kdyby to byla komedie, tak ok, ale toto je myšleno zcela vážně a herecké osazenstvo se podle toho chová - tak očividně znuděné a neúčastněné herecké výkony jsem dlouho neviděl. Zdá se, že všichni si byli vědomi stupidity celého projektu a neměli sebemenší tvůrčí elán. Další věc je, že Noc králíků absolutně postrádá dějový spád, pokud se o ději vůbec zde dá bavit - ono sledování hordy králíků, jak dupe po miniatuře městečka, rozesměje v první minutě, ale potom už je to jen otravné. No a finální řešení králičího problému už je jen třešnička na dortu pro obdivovatele špatných filmových nápadů.(8.5.2019)